Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Marian20. Júl 2014
Furt tí istí heligonkári furt tie isté odrhovačky... Škoda merať cestu dôchodci.
Štěpán20. Júl 2014
https://www.youtube.com/watch?v=Gl5157Ywl94

Minulou neděli jsem byl pozván do Divnic u Slavičína na záznam Setkání harmonikářů a heligonkářů do tamního areálu, v krásné přírodě, ale s malým, nevkusným oplechovaným pódiem. Bylo těžké pro kameramana najít místo pro kameru, aby nezabírala bedny, konstrukci, nevhodné pozadí, nebo shluk mikrofonů. V této snaze mi tentokrát pomáhal Miro Svetlák. Pro zvuk jsem se osamostatnil a používám jen svoje mikrofony. Přeji tedy dobrý zvuk 1. části záznamu z Divnic. Štěpán Vrána
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
romando19. Júl 2014
Super ďakujem ti za podrobny navod a rady. Keď sa mi to podarí, dám vedieť ako to šlo.
Miro S.19. Júl 2014
Neboj sa romando, Chemoprén smrdí oveľa menej ako acetón.
Lepí sa to tak, že najprv dopasuješ ventilček na platničku tak, aby zakrýval celý otvor - musíš si tie ventilky roztriediť podľa dĺžky otvorov, v ktorých kmitá jazýček.
Potom jemne natrieš pomocou malého skrutkovača plôšku okolo okienka (pri nite), ale Pozor! - maximálne do 1/4 otvora!!!
Takú istú plochu natrieš aj na ventilčeku (tam, kde sú vrstvičky fólie zlepené) a necháš to asi 10 min. zaschnúť.
Ventilček chytíš do pinzety a priložiš na okienko na konci otvoru - dopasuješ a pomaly položíš lepidlom natreté plošky na seba. Zatlačíš a je to.
Po prilepení sa už nedá s ventilčekom pohnúť, jedine nasilu odtrhnúť a nový prilepíť.
Takže opatrne, aby si si ich veľa nezničil.
romando19. Júl 2014
Alebo sa mozem spytat, ci si nahodou neprilepim prsty o tu harmoniku... ;)
:D19. Júl 2014
Jezismaria tak ty mas otazky. Este sa opytaj, ci nebude heligonka po nalepeni jazyckov tazka
romando18. Júl 2014
Pre Miro S.
Vďaka Miro za radu, keď mi prídu, skúsim to. A neostáva po tom chemopréne smrad? Či sa to časom vyvetrá?
Miro S.18. Júl 2014
Romando, ešte som zabudol napísať, že je dôležité neprilepiť viacej ako 1/4 otvoru, v ktorom kmitá jazýček!!!
Potom by sa mohlo zmeniť naladenie hlásku, aj keď je dobré a v podstate aj nutné hlasy po nalepení ventilkov skonrólovať a keď treba tak aj doladiť.
Miro S.18. Júl 2014
Pre romando.
Na lepenie ventilkov či už plastových, alebo kožených je určite viacej druhov lepidiel, ale ja to lepím Chemoprénom.
Je to sice dosť pomalé, ale drží to perfektne!
Peter18. Júl 2014
Novodobé ventilky - to sú také jazýčky z plastovej fólie. Ja chodím po kancelárskych potrebách, aj po veľkoskladoch a už skôr som stretol nejaké podobné fólie (aj hrúbkou, aj pružnosťou), že hneď ma napadlo: to by boli z toho ventilčeky. Stále o tom premýšľam, no raz si neviem spomenúť, kde som to videl. Bola to fólia, buď na nejaké kancelárske použitie, alebo na balenie, či načo (?)... A pamätám si, že stálo to za "babku"...

Ak niekto viete poradiť, tak poraďte...
romando18. Júl 2014
Zdravím vás páni,
tak som si objednal tie ventilky fóliové a mali by mi onedlho prísť domov. Chcem sa len spýtať- aké lepidlo sa používa na ich lepenie? Treba na to niečo špeciálne?
...17. Júl 2014
A tu je ta napodobenina:

http://www.youtube.com/watch?v=GdpdC1vB_Gc
....17. Júl 2014
http://www.youtube.com/watch?v=OxEXzfBRU-8

Nech sa nikto nehneva, ale Kysucky pramen je naozaj dobrý len v pretextovávaní piesní. Hanba Kysuckého regiónu a celého Slovenska. Kysuce sa za nich hanbia.
fero17. Júl 2014
Kysucký prameň.....? si robíš asi srandu nie? to je jedna veľká medialna tragédia.
Hm17. Júl 2014
A akýže je MČ Kysučan? Potom som ja Martin Benka !
hahaha17. Júl 2014
len BOHUZIAL jedine KYSUCANIA to niekam dotiahli.... vid Kysucky pramen, Vlasta Mudrikova, Kysucky vrchari, MČ, atd atd...
?M17. Júl 2014
máte pravdu,je to ozaj veľká ostúda keď niekto pusti do eteru že složili pieseň,prítom tato pieseň patri inému národu(štátu) dokonca,viete dobre o koho sa jedna a ostuda letí zas len na kysuce a je o čom písať........ale to je dllllha debata.
ooo17. Júl 2014
http://www.youtube.com/watch?v=N3WckHVRQYc&list=UUiHJ4PyAypajlwZrMiXiUZw&index=41

máme aj iných mladých umelcov a sympatických tiež.
Marian17. Júl 2014
Bohužial musim povedat že je to tak, velmi rychlo svojim dobrým výzorom ziska diváka no aj ho rychlo stratí.
Palino17. Júl 2014
Kysučania sú naozaj v pretextovávaní piesní z iných regiónov preborníci - je to nechutné, ďaleko za hranicou akéhokoľvek vkusu. Nuž a Vlasta M.? Je to už naozaj len priveľmi umelá a obohraná platňa ...