Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
pre Viktora24. Apríl 2016
Poslem ti to, len sa k tomu musim dostat. Chvilku strpenia :)
viktor24. Apríl 2016
Toto som nevedel takze dakujem za radu a mohli by ste mi teda ten zapis poslat
vopred dakujem
Kontakt: viktorsvanda@gmail.com
pre Viktor24. Apríl 2016
Zapis mam,
ako uz bolo spomenute, je to krasna horehronska piesen a tam sa nespieva jednohlasne. Pokial to chces zahrat a nebodaj zaspievat sam aby to znelo "ako na nahravke" to musis mat ozaj dobry rozsah. mam to v F ku (pre CF) a tam je ta jedna pasaz ozaj dost vysoko. A jednoklapkovo to hrat nema ozaj zmysel.
Peter24. Apríl 2016
pre Viktora:

Pieseň "Pod úbočou" je z regiónu, kde sa úplne štandardne spievajú viachlasy. Aj táto pieseň je taká a potrebuje mať v niektorých svojich pasážach min. dvojhlasy. Keď Ti ju niekto rozpíše napr. stredoslovenským jednoklapkovým štýlom, bude to "mrzkô" (aby si pochopil) :-)
Peter24. Apríl 2016
"Najväčší počet hrajúcich heligonkárov na jednom mieste."

Verím, že usporiadatelia to majú dobre premyslené a najmä overené, že čo sa (ne)dá zapísať do Guinesovej knihy. Keď to urobia tak, ako to vyznieva z formulácie tu v PODUJATIACH, teda že delenie hráčov do skupín, ladení a pod., budú mať so zápisom problém. A chcem veriť, že to majú aj technicky zvládnuté, že treba sa aj "postarať" o tých 100 - 200 hráčov, keby naozaj prišli na hranie. Totiž nikto z nich nebude merať cestu pol Slovenska, aby zahral jednu pieseň, niečo niekde podpísal a potom utekal preč.

Podľa môjho názoru spomenutá "Mám ja hrušku", ani zďaleka nie je celoslovenskou, resp. aby malo celé Slovensko ku tejto piesni všeobecný vzťah.
viktor23. Apríl 2016
Este by som sa chcel spytat ci by ste mi nevedeli niekto spracovat pesnicku Pod Ubocou ( http://pesnicky.orava.sk/index.php?option=com_mjoosic&view=song&id=5151:pod-ubocou-pod-tou-sivou-holou ) najlepsie jednohmatovo
vopred dakujem
Kontakt: viktorsvanda@gmail.com
viktor23. Apríl 2016
K tomu Podhoriu
v podujatiach je napisane ,, Každá skupina s rovnakým ladením zahrá spoločne jednu pieseň"
Podla mna budu kupiny s timi istymi ladeniami napr CF, Dg atd a ty zahraju jednu pesnicku spolocne a s tym tempom neviem ale myslim si ze to nebude az taky problem
a mimochodom mne sa ozembuch k heligonke nehodi
Šimon23. Apríl 2016
Dobře se vám tu o tom všem i patřičnou dávkou ironie píše, horší je něco uspořádat a pak si něchat ještě za to nakydat na hlavu.
Každý kdo něco pořádá má o tom svoji představu a možnosti podle kterých to dělá. Je to jen na něm koho pozve a nepozve, je jen na něm zda bude vstupné nebo ne. Málo kdo do konkrétních podmínek vidí, ale zhodnoti to umíme téměř všichni.
Jozef M.23. Apríl 2016
Myslím si,že by to mali byť C,F,ky a pieseň....taká celoslovenská. napr. "Mám ja hrušku a nič na nej" Pre niekoho veľmi ťažká,lebo je to mol a každý v tom nie je doma. Ale to by mal dať pokyny usporiadateľ ako si to predstavuje. Najťažšia vec je udržať rytmus.Mal by byť v strede ako dirigent dobré ozvúčený a sakramenský dobrý ozembuchár,pre heligonkárov dobre odposluchy. a mnoho iných veci. Usporiadateľ mal by dať na diskusiu program.
I23. Apríl 2016
neviete čo sa bude hrať na Pohorí a v akej stupnici?(pri pokuse o rekord)?
Andrej MT23. Apríl 2016
A čas konania heligonky v K.Porube?
Peter23. Apríl 2016
Vážení, ak sa niekto opýta, že či je, alebo kedy je niekde heligonkárska prehliadka, vôbec to neznamená, že dotyčný človek je hráčom a chce sa tam "natlačiť" ako účinkujúci. Vo väčšine prípadov je to človek, ktorý má rád folklór, chce tam ísť ako divák a overuje si, aby tam neišiel naprázdno.

.23. Apríl 2016
Pre ja, je to malá dedinka z nejakým malým rozpočtom eur.Vstupné je tam simbolick? to nepokrije mozno ani elektriku mávaju tam tak 16-17 vystupujúcich.Majú skúsenosti že to úplne stačí pri nábore sa tam natlačia 50 učinkujúcich a kto to bude financovať a organizovať.Prosím nechajte to na organizátora ten v tom má jasno.Neni to o selektovaní je to o zdravom rozume.
ja22. Apríl 2016
A uz sa budu robit vybery selektovat kto je majster a kto iba laik kto bude v javisku koho pozveme koho nevpustime a stare dobre stretnutia pomaly odchadzaju do p..le
Kontakt: ja
Andrej MT22. Apríl 2016
A kedy prosím sa bude konať tá Porubská heligónka?
.22. Apríl 2016
Pre Andea MT ano bude je to tam na pozvanie majú to už obsadené.Majú v tom tiež jasno nie nábor ale výber.
Jozef M.22. Apríl 2016
Na podujatí 25.júna 2016 v Podhorí okr. Banská Štiavnica.sa bude konať zápis rekordov "Najväčší počet hrajúcich helig. na jednom mieste. Bol by som rád,keby sa otvorila diskusia ako by to malo byť,vlastné názory,podnety,môže to byť zaujímavé. Jozef M.
Andrej MT22. Apríl 2016
Nevie náhodou niekto, či sa bude konať tento rok stretnutie heligonkarov v Kamennej Porube pri Žiline? V sekcii podujatia som to nenašiel.
Šimon21. Apríl 2016
příspěvek pro "i" jsem psal já, zapoměl napsal své jméno, omlouvám se.
Peter21. Apríl 2016
Nie som dočista hluchý a slepý a tiež vidím/počujem, kto je skutočný majster a kto je napr. babrák. Pri takom babrákovi sa vnútorne zamyslím nad jeho odvahou, chorým sebavedomím či hlúposťou (?),... možno sa aj v duchu zasmejem, no ale to je všetko. Beriem to tak, že všetci sme nejakí a OK...