Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Ondrej S.26. Apríl 2016
Laco
Podľa mňa by mala byť prvá heligónka tá, ktorá ti ide ku hlasu, alebo k hlasu toho, pre ktorého hráš. Vyskúšaj si niekoľko ladení, poprípade sa spoj s nejakým učiteľom a ten ti povie aké ladenie by ti šlo k hlasu. Problém je, že chceme byť ihneď majstri, a tak podvedome zrýchľujeme a nedržíma takt, ak si ale zároveň budeš pieseň pri hraní spievať, takt dodržíš.
K tej CF: V kostolnom zbore občas zahrám a dievčatá spievajú obstojne ale na AD. CF je pre ne vysoko a vedúca ma požiadala, aby som CFku nenosil...
Pokiaľ chceš hrať ešte s niekým, musíš sa ladením prispôsobiť.
Kontakt: older73@gmail.com
Peter26. Apríl 2016
Môj názor: Ako prvá heligónka do domu, 2-radová, C-F
laco25. Apríl 2016
Ahoj muzikanti, potrebujem poradiť s akou heligonkou začať (som začiatočník, chcem sa naučiť hrať). Neviem či si mám kúpiť dvojradovú CF alebo trojradovú GCF. Ďakujem za Vaše rady.
Kontakt: lado7222@centrum.sk
!!!25. Apríl 2016
jedine náš národ má potom jedincov,ktorí majú 1000000 výhovoriek,prečo to do.ebali tak, ako to doj.bali
šegi25. Apríl 2016
nie,nie som mongol,ale jedine náš národ má jedincov,ktorí majú 1000000 výhovoriek,prečo sa to,alebo nedá,alebo nejde spraviť
Jozef M.25. Apríl 2016
Šegi,ty si mongol alebo slovak,že píšeš"že si pracoval so slovakmi.????.Ale aj tak,organizátor by sa mál zapojiť do diskusie,objasniť registráciu atď.
Ondrej S.25. Apríl 2016
Tak som si to spočítal a toho 25.júna budem na rodnej hrude, takže určite podporím akciu v Podhorí, ale je tam podľa kalendára aj stretnutie v Klenovci, čo môže pokus o rekord sťažiť. Mne osobne je v podstate jedno aká pieseň sa bude hrať. Keď som išiel okolo vás bola jedna z prvých piesní ktoré som sa naučil spievať, to som mal asi 7 rokov. Nemyslím si, že by to bol špatný výber i keď ma to prekvapilo. Z okolia Martina, cestou na akciu určite budem mať voľné jedno dve miesta v aute, ak by sa chcel niekto pridať. Stačí ak sa ozve a dohodneme sa.
Kontakt: older73@gmail.com
!!!25. Apríl 2016
... a tym padom to ten hlupák do.ebe tak, ze na dlhy cas sa do toho uz nikto nepusti, ani ziaden sponzor to viac nepodpori!
j25. Apríl 2016
Veru veru šegi aj rychlík majú pravdu. Kopa ľudí vie že sa to nedá , potom príde jeden hlupák, čo o tom nevie, že sa to nedá a urobí to. Slovenské mamičky je lepší výber pesničky. V tom Vám dávam za pravdu
rychlik25. Apríl 2016
a ja "milujem" ludi, ktori idu hrrrr do vsetkeho bez toho aby poriadne popremyslali, do coho sa pustaju. Potom po vsetkom uz len kidame, ze ako to je vsetko na Slovensku dodrbane, ako nic nie je premyslene a dostahnute do konca, ako sa iba minaju peniaze a vysledky ziadne. A z tych ludi, ktori predom varovali, upozornovali na uskalia je najlepsie urobit hlupakov, ktori nic nevedia, su lenivci a pod. Vitajte na Slovensku.
šegi25. Apríl 2016
pozdravujem a prajem k tomu rekordu všetko priaznivé,ale bacha na Slovákov,ktorí ešte nič neurobili,nikdy neurobia,ale vedia,že sa to nedá,neporadí a skončí to "jedným fiaskom",milujem takýchto Slovákov, v robote som ich mal niekoľko,naozaj som ich MILOVAL...
sice som sa ešte neprihlásil,ale navrhovalby som hrať,Slovenské mamičky,pekných synov máte.... nech sa daríííí...
Ondrej S.25. Apríl 2016
Tak pre tých z vás čo nevedia čítať tu je kedy a kde je ten rekord a čo sa bude hrať:
http://www.heligonka.sk/podujatia
www.podhorie.sk
www.fspodhorie.sk
Ostatní jednotlivci, ktorí majú ladenie heligónky C - F budú hrať spolu slovenský valčík !Keď som išiel ololo Vás! v ladení F dur.

V
Kontakt: older73@gmail.com
Šimon25. Apríl 2016
pro Viktor
Proč ne Mam ja hrušku. Je mi celkem jedno co s tam bude hrát, ale jak tak koukám kolem sebe a občas něco i vidím, tak si myslím že jsou hráči kterým mollové stupnice a hraní v nich nic moc neříká. Nevím kdo tam přijede, co to budou za hráči, a tak bych volil to co zahraje i ten neobyčejnější šumař. V názoru na akci se trošku přikláním k názoru Rychlíka, nevím,nevím, kdo tam bude pro tuto záležitost vážit cestu. Kdysi bylo v Borském Mikuláši tuším až 90 účinkujících, kdyby se to spojilo s podobnou akcí mělo by to snad nějakou šanci, ale takto si nejsem jistý.
rychlik25. Apríl 2016
myslim si, ze ten planovany rekord skonci ako jedno fiasko. To len zrazu niekoho osvietilo a chce sa naraz zviditelnit s niecim pompeznym. V dedine o ktorej nikto doteraz v suvislosti s heligonkarskymi akciami nic nepocul. Urcite tam nepride ani polovicny pocet hracov, aky chodi bezne napr. do Korytarok. Vsetci ked sme kedysi zacinali sme na zaciatku chceli hned aj to aj to, a az po case sa nam otvorili oci. Moj nazor.
viktor24. Apríl 2016
Pre Jozef M
a aka by bola podla vas idealna pesnicka ked nie Mam ja hrusku
podla mna ju skoro vsetci poznaju a helignkari ktory sa tam zapisu by sa mali prisposobit v tomto smere usporiadatelovi
Ivan24. Apríl 2016
Hmmm, tu je melodia taka, a prejdes vrsok a jedna nota v melodii ina, a prejdes dva a dve noty v melodii ine........
Kojšovjan24. Apríl 2016
No žeby bulo jasno.... Piesen Pod úbočou.. je zo Sumiaca tam je jej zrod ma svoje slova aj orginal melodiu. To co uvadza Ivan v madarskom prevedeni ta melodia je z Pohorelej. Pohorelci spievaju tieto slova na tuto melodiu. A ta tretia verzia Pod kojsovskou holou je len zkomolenina. V 80tych rokoch to doniesol jeden funcionar zo Sunavy do Kojšova a miestni umelci ju prisposobili a privlastnili a posunuli dalej vyrtuozovy do Kosic a ten zas vydal CD a spieva ju. Zahrat na heligonke orginalne tak ako sa spieva na Sumiacu je nemozne.
?24. Apríl 2016
Tu nalavo je odkaz na madarske folklorne radio, kliknite a pocuvajte
pre Viktora24. Apríl 2016
poslane, zapis + zvuk ako to podla neho zneje. Dufam, ze to emailom prejde.
Ivan24. Apríl 2016
folklor nema hranice

melodie piesni , spev madarsky, krasne cardase

3:53 Kamarat kamarat frajerku mi navrat, 4:54 Pod Ubocou

https://www.youtube.com/watch?v=LCiQL8D_nxE