Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter30. September 2016
Ja si myslím, že je rozdiel "chcieť sa naučiť hrať na harmonike" a mať pred očami, alebo v ušiach iba pesničky z CD-čiek, z Youtube, odpočuté od svojho učiteľa... alebo "chcieť sa naučiť kopírovať regionálne ľudové muziky" a snažiť sa hrať ako sa to hralo v našom regióne.

Teraz ale vôbec neobhajujem nejakú harmonicky, alebo rytmicky nečistú hru. Hrať regionálne vôbec neznamená hrať falošne !!!
JoMi29. September 2016
Nuž, v rámci usporiadateľov by tiež mohla fungovať čierna listina interpretov. Dostupná len overeným usporiadateľom. Aby mohli kuknúť, či dotyčný také špásy robieva aj na iných podujatiach. A ak áno, môžu sa rozhodnúť, či ho vôbec pozývať, keď je taký "spoľahlivý".
A k okruhu repertoára mladých hudobníkov, len toľko, že ja osobne sa nečudujem. Väčšina sa učí z jedného podkladu, tak ako môžu hrať niečo iné. Tiež málo žiakov je vedených k tomu, aby hrali "svoj štýl". Jednoducho majú predlohu a tú kopírujú. Viac, alebo menej úspešne.
ii29. September 2016
Myslím si,že heligónka v mnohých,alebo aspoň v niektorých regiónoch dosiahla svoj zenit.Hoci diváci prídu, zatlieskajú,ale už to nemá tú šťavu.Už je to potlesk zo slušnosti. Bravúrnych hráčov je pomenej. Väčšinou na pódium prídu mladí, ktorí sa snažia zhrať čisto, často aj rytmicky správne,ale tá snaha neurobiť chybu, krrčovitý výkon, zaťaté zuby a zmraštená tvár od sústredenia zahrať veľmi veľmi oklieštený repertoár- 20 možno 25 chronicky známych skladieb ak nie heligonkárskych odrhovačiek uspokojí málokoho a maratón vystupujúcich spomínanej úrovne nenadchne,skôr otrávi.Blíži sa čas, ke´d heligónka sa vráti tam kam patrí- do krčmy, ku ohňu,na candrbál, pokiaľ ju nevytlačí džubox,alebo klávesy.Tých pódiových hráčov je ako šafránu. Tých poznáme všetci. tak nech Vám to hrá!!!
Kojsovjan29. September 2016
Peťu ty neznaš že obecunka šalenu radosc!!! Obecac še a ešči aj prisc vystupic, zahrac...hm ta to dakus veĺo! Ale bulo dost učinkujucich,pekne spracovane videa!
pre Petra29. September 2016
Peter myslim že by bol vhodne menovať konkretne ktorí ludia sa takto zachovali aby sme sa vedeli vyvarovať podobným pripadom a faktom že sa pozvú a neprídu.
Peter29. September 2016
Jedna z najhorších vecí pri organizovaní podujatia je, keď organizátor pozve učinkujúceho, ten sa mu prisľúbi, ale vôbec nepríde. Pri tejto príležitosti chcem pozdraviť všetkých tých, ktorí aj v našom prípade pri Šarišskej heligónke, sa zachovali rovnako.

Ako treba nazvať situáciu, keď organizátor dá úctu inému človekovi, včas ho osloví SMS-kou, mailom, pozve ho, no ten ani len necekne, nepoďakuje, neodpovie?... Alebo niektorí sa aj ozvú s tým, že: EŠTE DÁM VEDIEŤ, no potom na to kašlú,... Nie je to nič iné, než ľahostajnosť, arogancia, benevolencia a možno aj opovrhovanie,... Jeden človek si váži iného človeka, dá mu úctu, no ten sa s prepáčením vyserie na to, aby akokoľvek zareagoval a odpísal hoc len krátke: NEPRÍDEM!

A situáciu, že ešte pár dní pred podujatím dotyčný tvrdí, že JASNÉ, DOHODNUTÉ, PRÍDEM,... no potom bez mihnutia oka nepríde a nedá o sebe nič vedieť, nedvíha telefóny,... takú situáciu už ani radšej nespomínam...

Všetci nosíme vo vreckách mobily, všetci sme na nete, teda v technike problém asi nebude. Problém je v nás! A niekedy takto sklamú ľudia, o ktorých by ste to nikdy nečakali. Pre niekoho je to síce maličkosť, ale aj táto "maličkosť" vypovedá veľa o charaktere človeka. Skús sa, každý vo svojom vnútri zamyslieť nad sebou, ak práve takto robíš aj Ty,... alebo Ty...

Prepáčte, ale mne osobne sa pri takýchto situáciach (a možno aj nad takýmito ľuďmi) chce bľúvať... Ešte raz sa ospravedlňujem, ale píšem tak, ako to cítim...




Podpolianec29. September 2016
Chlapi radšej nechvaľte to čo je dobre, lebo zas sa tu najdu takí, ktorí pukajú od závisti a budú to hneď kritizovať. Asi je najlepšie na Slovensku byť obyčajným sivým priemerom a nevyskakovať z radu. Akonáhle je niekto len o čosi lepší, hneď ho iní idú zdeptať.
Kojsovjan28. September 2016
Ej vera,vera znaju na šariskej zorganizovac totu akciu! Jožko s partiju to zna,snaži še! To kalap dolu a chto tam nebol ta može banovac!!!
Miro S.28. September 2016
"Ja" a bol si Ty niekedy v Drienici na Šarišskej heligónke?
Vidím, že Ti nedá aby si nepodrýval?!
Nie som síce Východniar, ale žil som tam dosť dlho a dobre poznám organizátorov - hlavne Jóžiho a Petra a tiež som bol viacej krát na Šarišskej heligónke (hneď aj na prvom ročníku) a môžem smelo povedať, že vždy zorganizujú perfektné podujatie!!! Nemusia sa chváliť - to čo robia ich chváli samo!
Takže priateľu brzdi!
JoMi28. September 2016
A ako sa hovorí,
Ak ťa aj niekto iný pochváli, ale aj tak to nevie tak pekne, ako keď sa pochvalis sám.
Ale aspoň vidno, že nielen východniari majú veľké srfce.
A možno to speje k tomu, čo sme nedávno preberali pri relácii Zem spieva. Btw. Už je upútavka v TV. Ale späť k téme. Možno to speje k tomu, že sa organizátori o hostí budú naozaj starať. Aspoň o pozvaných. A aby sa nerobili rozdiely, tak o všetkých.
Peter28. September 2016
Máš pravdu!... Keď sa nepochvalíš sám, nik cudzí Ťa nepochvali... a nazvi si to ako chceš :-)
ja 28. September 2016
ja som myslel ze anjeli su len na nebesiach a oni aj na vychode a jeden v olomouci a o tom smrade najviac smrdi samochvala
Kontakt: ja
volajú ma karči28. September 2016
najhonosnejšie podujatie je aj tak v Seredi. tam sa stoly prehýbajú od pokrmov a cien a aj cestovne štedro preplácajú.!
JoMi28. September 2016
Peter,
Takto dáko som to myslel aj ja. Istý obnos peňazí treba, ale to nie je ten najväčší problém. Je to o ľuďoch, o ochote pomôcť, niečím prispieť, alebo zadarmo požičať- priestor, stany, lavice, stoly, kotly, ozvučenie a bez WC je to tiež komplikované, ako som už zažil.
Preplatenie cestovného je ale ozaj nadštandard. Čo som zatiaľ pochodil, všetko za svoje. To mali všetci preplatené, či len pozvaní? Aj preto sa točím v našom SZ kúte.
Taký bežný dedinský štandard je guláš a pivo/kofola plus diplom na pamiatku. Niekedy pohár, bola aj fľaška vína.
Peter28. September 2016
Teraz sa aj zastanem toho "ja". Chcem myslieť, že on to zrejme tak nemyslel, žeby to chcel tu zasmradiť. Možno to vyznelo inak, ale on pravdepodobne chcel poukázať iba na to, že niekedy pri nejakej záležitosti (akou je napr. guláš) sa nejedná o veľké peniaze. No a ja (naozaj ja :-)) som spolu so Šimonom chceli upozorniť, že do určitej miery je to síce pravda, ale že maž peniaze ešte nič neznamená, ak nemáš okolo seba partiu ochotných ľudí.

Áno, a čo sa týka príspevku k cestovnému pre účinkujúcich, tak práve toto je najväčšia položka podujatia. Kto máte v rukách kalkulačku, tak konkrétne sa to pohybuje niekde okolo 700 - 1000 €. (a dokonca aj na jeho vyplácanie musí byť vyhradený jeden človek, ktorý to zodpovedne urobí). ... Tu chcem teraz poďakovať našej Tonke.
Miro S.27. September 2016
Floro správne si to vystihol - "zasmradiť"!!!
Floro27. September 2016

V Drienici som bol na heligónke už tretí krát – ako divák. Spolu 300 km. cesty, teraz aj nocľah. Prečo? Na kvalitné podujatie sa oplatí obetovať aj čosi naviac. Výborná organizácia, hudobný zážitok, perfektný konferencier, žičlivá atmosféra a po prehliadke príjemné posedenie, pohostinnosť –pre všetkých. To sa na Slovensku len tak ľahko nevidí a je jasné že za tým „kúzlom“ je hodne obetavých ľudí. A ako obyčajne jednoducho nechápem, keď niekto sa to snaží zasmradiť akože „vlastným názorom“. Jozef a spol., držím palce pri ďalších ročníkoch. fp.
Šimon27. September 2016
pro ja
Jelikož jsem sám s pár kamarády pořádal mnoho let jednu hudební přehlídku tak trošičku vím jak a co počítat a co zařídit a oběhat s prosíkem. Tak jak to tu bylo zkalkulované to opravdu nejde. To byly jen nějaké pořizovací náklady na občerstvení. To je jen jedna součást z mnoha dalších výdajů a navíc musíš mít kolem sebe pár dobrých lidí kteří nebudou chtít nic a jen ti odvedou tu mravenčí práci kolem. Na přehlídce si jich moc nevšimneš, ale bez nich by to nešlo. Proto jsem reagoval. Nebudu ti vyvracet tvůj názor na mne jako na idiota, ale je to prostě kapánek jinak, v tom si myslím mám pravdu.
Miro S.27. September 2016
Pre "ja".
Peter na koniec napísal, že nech skúsi za 500 Euro pohostiť 300 ľudí. No a 15 kg mäsa pre 300 ľudí, tak gulášova polievka???!!!
Vôbec si nemyslím, že Šimon a Peter reagujú ako i...i. Netreba písať hlúposti.

K.s.27. September 2016
No a ešte gulášového,rozpočtara ,zabudol na cestovné pre účinkujúcich na Šarišskej sa cestovné prepláca ,to je asi najväčšia položka.