Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlik15. Október 2016
to naozaj nedokazete, alebo nechcete pochopit? najlepsie je vam z druheho cloveka urobit blbca a davat mu najavo, ze prave on nicomu nerozumie. Ok aj takto sa da.

Mozete tu menovat pocty komponentov, mozete rozpravat o lisoch, raznikoch, o narocnosti vyroby heligonky. Nikto vam nic nespochybnuje. Vas problem je v tom, ze vobec nechcete pochopit jednu vec. Ziadna narocnost vyroby sa nicim nezmeni, ak do heligonky sa nevlozia zakladne hlasy ale napr. amano. Cize rozmerovo uplne rovnaky komponent, rovnako sa s nim zaobchadza ako so zakladnym komponentom, dokonca aj rovnako vam pride domov postou. Lisi sa len a len cenou nakupu. Preco potom ina cena heligonky nez o rozdiel nakupu?

Vy, velki majstri, ktori chcete zo mna, a z podobne uvazujucimi tu v diskusii urobit blbca, vysvetlite teraz, co ine robite pri stavbe heligonky s amano hlasmi, oproti heligonke so zakladnymi hlasmi. Na com sa navysuje cena? Uvidime, kto koho teraz zavadza!
Miro S.15. Október 2016
Máš pravdu Jozef.
Kopa ľudí tu kritizuje, hlavne tí čo tomu najmenej rozumejú, hodnotia, špekulujú a svoj názor vydávajú za pravdu?!
Myslím si, že by mali byť opatrnejší vo vyslovovaní svojich názorov!
Jozef M.15. Október 2016
Heligónka sa skladá cca z 1200 komponentov,niečo sa dá vyrobiť doma,ale spústa veci treba kúpiť,alebo vyrobiť razníky,matrice pod lis, ktorý si tiež treba zadovážiť, brúsky na drevo,frezy,kvalitné drevo,drahé dyhy, svoj čas, prebdené noci. Stroj na ladenie,hlasy,drahé intarzie(cca 60€ ),kovanie,mechy,rôzne laky a úspech predať. Dajte sa do toho a potom hodnotte a posudzujte.
JoMi14. Október 2016
Milan,
väčšina mojich žiakov hrá na lepších nástrojoch ako mám ja. Ale to teba asi nezaujíma. Komu sa zdá moja robota pridrahá, nech si ju objedná tam, kde bude lacnejšie, alebo lepšie.
Rovnako aj u nástrojov. Objednám si tam, kde uvidím prijateľný pomer medzi kvalitou a cenou. Vlastne v najbližšom čase si nič objednávať nebudem. Ak sú ceny, aké sú, tak sú tie nástroje za toľko predajné. Už som napísal, že nejdem nikomu určovať, koľko si má počítať. Len mne to pripadá vzhľadom na moje možnosti prehnané.
Celá téma začala vlastne polemikou o primeranosti ceny za ojazdenú Populárku ponúkanú tu v burze, aj na bazoši. A zasa môžem skonštatovať, že ak je ten nástroj za toľko predajný, tak je cena OK.
&14. Október 2016
Rýchlik ešte že Ťa mame veď Ty si mal byť vo vláde keď máš patent na rozum.
Keď niekto oonndieva tak si to Ty
Prečo nehraš na Slovensku ale sa ondieš do Talianska?
Asi za to že tam menej zarabaš že?
Na akom nástroji hráš?Pigini alebo Bugari?
A podľa čoho si si vyberal nástroj podľa toho čo stali hlasy?
Ty si riadny defekt proste rýchlik zo zatiahnutou núdzovom brzdou

rychlik14. Október 2016
JoMi a KM, naco sa komu idete teraz spovedat? Do slusnej diskusie zrazu zase vpadli podrazdeni, nervozni obhajcovia pravdy. S takymi je zbytocne debatovat, lebo oni debatovat nevedia a vobec neznesu iny nazor, iny pohlad na vec.

Ked zoberieme 2 uplne rovnake modely, rovnake prevedenia heligoniek u toho isteho vyrobcu, v jednej budu osadene zakladne hlasy a v druhej napr. amano, tak rozdiel vo finalnej cene medzi heligonkami by mal byť IBA ROZDIEL CENY MEDZI cenou amano a cenou zakladneho hlasu. Totiz vsetky montazne ukony s hlasmi pri stavbe heligonky su rovnake a nezavisle od kvality pouziteho hlasu. Ak vyrobca predsalen pyta viac, tak je to uz len jeho obchodna strategia, alebo nazvyme to trebars aj ojeb na zakaznika.
Je to jednoducho tak a moze tu byt na diskusii aj tisic Milanov, bodkovyanych, hviezdickovanych "obahajcov pravdy", realitu nezmenia.
...14. Október 2016
JoMi a KM nam postavia aj domy za cenu materialu hehehe
Milan14. Október 2016
JoMi tak hraj na populárne alebo pýtaj menej na hodinu aby si mohli kúpiť Tvoji žiaci dobrý nástroj
JoMi14. Október 2016
Len ako sa tu uvádza, eže dvojramovka s intarziou na prvotriednych hlasoch stojí 1500. To mi príde akosi podozrivo málo. Takú mi naposledy požičali do ruky. Hrala výborne. Ale stála oveľa viac. Teda ak sa dá vyrobiť za 1500 a predáva sa takmer o polovicu drahšie, tak to mi príde neprimerane predražené.
Zasa počítam, že aj v tých 1500 je už aj plat výrobcu, nielen náklady. Takisto porovnávam s mojim rozpočtom a cenami. Niektorí možno bežne prihadzuju 40-50 percent. Asi zvýšim aj ja ceny a našetrím na heligónku.
JoMi14. Október 2016
Ja do práce zadarmo nechodím. Muziku beriem ako hociktore iné remeslo. Za súkromné hodiny počítam toľko, ako v zamestnaní. Za expres služby (dochádzka, čas) počítam aj náklady a čas. Za hranie na objednávku rovnako, ako by zobral iný remeselník, ak má prísť v určenom čase. Nie vtedy, keď má čas. Nepokladam sa za umelca, snažím sa robiť svoju robotu, ako najlepšie viem. Poznám veľa sikovnejsich muzikantov odo mňa. Ale ešte viac menej zručných, či skúsených.
Nebudem preto určovať, koľko má kto účtovať za nástroj, alebo koľko ich má za mesiac vyrobiť. Nepoznám technológiu výroby, ani náklady.
Jednoducho mi to príde prehnaná cena vzhľadom jednak k mojim moznostiam, jednak k situácii väčšiny bežných ľudí.
***14. Október 2016
KM, JoMi, to ako ste to zhodnotili vidno že tomu nerozumiete, ale hlavne, že už im nakladáte tým výrobcom. Len hlasy predsa nerobia cenu heligonky! Je veľký rozdiel jednorámovka bez výzdoby - neintarzovaná, jednorámovka intarzovana, dvojrámovka intarzovana. Tam je ten rozdiel napr. 1100, 1300 a 1500 € pri tých istých hlasoch vyššej triedy, alebo rozdiel 850, 1050 a 1250 € pri nižšej triede tých istých hlasov.
Milan14. Október 2016
Pre JoMi a KM

KM v prvom rade osieraš Ty slušne povedané.
Vy chodíte do roboty alebo práce zadarmo?

Vaše zmýšľanie je trošku prízemné.

Pre -KM zakladne hlasy na hliniku stoja 93€ bez Dph a ventilkovania .Čo som pred tým napisal bola 3 trieda.

Tie hlasy treba do nastroja aj osadiť a doladiť.
Či ich len zoberieš s kartónu a vložíš do heligonky?

Pokial viem tak p.Duraj robí zakladaný model bez intarzii jeden rám za 850€.

Kupte si inde vČčechach alebo v Rakusku a mate to tam podla Vás lacnejšie,

JoMi Ty kolko berieš keď učíš sukromne žiaka?

JoMi14. Október 2016
KM
Podobné otázky si kladiem aj ja. Zhodnotil si to tak viac rustikálne, ako by som to ja vyjadril. Ja by som povedal, že využívajú zvýšený záujem o heligónky a ich predajnosť. Inak by sa museli výrobcovia krotiť. Jasné, musia z niečoho žiť, ale pripadá mi to prehnané.
KM14. Október 2016
Presne to sedi, co som napisal nizsie. Teda ked 3hlasa heligonka so zakladnymi hlasmi stoji cca 700, rozdiel medzi zakladnymi hlasmi a amono je 264 e, tak kompletna heligonka s amano hlasmi stoji 964, zaokruhlene zhruba 1000 e. Preco potom niektori vyrobcovia pytaju 1400 - 1500 e za amano? Je to nic ine iba ojebavanie zakaznika a nabalovanie si vlastneho vrecka!
Milan14. Október 2016
Amano čiže 1 trieda hlasy pre 2 radovu 3 hlasnu stoja

- mosadz -534€+ovetilkovanie 28€
- zinok -DIX -516€+ovetilkovanie 28€
- hlinik -408€+ovetilkovanie 28€
--------------------------------------------------------
- Hlinik stredna trieda čiže 3trieda 144€+ovetilkovanie 28€

Ceny su už s DPH

+Poštovné 17€



amano14. Október 2016
a ešte aj, že kolko stoji zakladna sada hlasov tzv. dural export?
amano14. Október 2016
Ked niekto viete, tak povedzte, ze kolko momentalne stoji jedna sada amano hlasov na 2-radovu 3-hlasku?
JoMi14. Október 2016
Aj tak je to tisícka. Za fungel novú trojhlásku na Amano hlasoch najvyššej kvality? Duraja považujem za slušného výrobcu slušnej značky. Posledné nové harmoniky som videl za 1400, s doplatkom za lepšie hlasy (asi Amano) 2000. Dvojradovky, trojhlásky. Ako sú na tom Mundy a Alpeny? Cenovo, kvalitou a tak. Dosťich teraz presadzujú, ale v rukách som to ešte nemal. Hrám, na čom príde. Väčšinou staré Hlaváčky, Favority. Občas nový Jelínek. Aj Durajku som držal, aj Stančekovku.
KM14. Október 2016
Ale ved otazka bola, ze od akych cien vyrabaju drevenu 3hlasku so zakladnou kvalitou hlasov. Vravim, je to od 700 e. Ked si priplatis cca 200 - 250 e budes to mat s najvyssou kvalitou - s amanmi.
Jozef M.14. Október 2016
Vyrobia,ale nie s hlasmi amano a to už nie na mosadzi,alebo zínku,s pravou stranou, basy s najvyššou kvalitou.