Vyhľadávanie

EXO hosting

Kliknite a počúvajte niektoré rádio:


Diskusia

Pridať príspevok
jjj5. Marec 2013
a nechápem prečo má ta heligonka len jeden remeň a aj ked má dva tak je tam držiak pre jeden remeň a na nom su oba remene..?
jjj5. Marec 2013
Peter2: rozumný príspevok. Pozerám na ten odkaz a vidím durajku s napisom krahulec, akurat má hrubší mech. inak rozmer doplnky to samé. Rád by som si ju vyskušal osobne. nemáte ju niekto?
kojšovjan..... 5. Marec 2013
jak to viete shodnotiť..... eeeej keby ste boli ozaj heligonkary...... hodnotiť tewrajšich vyrobcov..... To budu ini.... Ale su aj ti dnešni dobriiii..... aj každa stara hlavačkova nieje dobra.... ja neviem......no...
Dominik5. Marec 2013
Už má aj svoju..v minule sme hrali spolu.. a s tou čakacou dobou je to preto tak lebo má neskutočne veľa opráv, taktiež chodí hrávať aj po akciách. Kto ešte nevidel heligonku tak si pozrite tu http://martinka.kek.cz/3/
Peter 25. Marec 2013
čo sa týka porovnania heligoniek Duraja a Krahulca, tak si myslím, že je to individuálne a nedá sa povedať, že od toho je lepšia a od toho horšia. Držal som v rukách aj hluchú Durajku, ale aj dosť hluchú Krahulcovu, ale takisto aj veľmi dobrú Durajku, ktorá doslova spievala a takisto aj veľmi dobrú od Krahulca. čo sa týka cien, sú asi veľmi podobné, len od Duraja máte s krajšou povrchovou úpravou a čakáte možno 3 mesiace, kým u Krahulca aj rok, dva. Neviem, čím to je, lebo Krahulec nevyrába až toľko veľa nových, žeby bol taký extrémny poradovník, ale rok alebo viac čakať na heligonku odrádza asi dosť ľudí. V spracovaní sú si podobné, aj ked mne sa zdá, že tie durajky o niečo ľahšie hrajú a takisto aj gombíky idú ľahšie, resp. rýchlejšie. Na druhej strane mechy od Krahulca sa mi zdajú silnejšie a trvácnejšie.
Prečo nehrá Krahulec na vlastnej? Tak to sa opýtajte jeho, je to fakt zaujímavý detail :-) ktorý som si len teraz uvedomil.
xyz5. Marec 2013
Čo som ja počul Krahulcove, hrali celkom pekne. Mojim prekvapením je však to, že ani raz som nevidel samotného výrobcu hrať na svojom nástroji. Stále mal tuším Kavečku alebo Kalinu, Hlaváčka - nepamätam ?
...5. Marec 2013
No neviem, chodím na prehliadky ale krahulcovu heligonku som ešte nevidel. Kto s hráčov ju vlastne má a kde sa dá vyskúšať? Okrem výrobcu.
rychlik5. Marec 2013
ten posledny prispevok nebol odo mna. to iba niektory podpichovac ho podpisal za mna
jaro5. Marec 2013
pre rychlik. Krahulec si nemusi robit reklamu, on ma tolko roboty, ze nevie co skor. ja osobne som bol jeho najvacsi kritik, no dnes mu nemam co vytknut.snad len tie ceny. preto je unho taka dlha cakacia doba,lebo nikomu nepovie ze nie, a potom sa vsetko odklada na pozdejsie.
JanK4. Marec 2013
Pre Milan. náročná je na čas a na to či vydržíš. Už samotný začiatok výuky hry odradilo veľa ľudí, to je vedieť správne ťahať mechy a do toho zaradiť obe ruky. Otvor si v pravo Začíname hrať na ... máš tam základy až po variácie :-) veľa pevnej vôle, ak sa do toho pustíš.
Dominik4. Marec 2013
Podľa ip adresy nemôžeš súdiť nič pretože celá Detva má jednu IP adresu od DT netu. Viem to lebo keď som hrával ešte za mladých čias CS 1.6 tak so všetkými kamarátmi sme mali jednu IP a všade sme mali BANY! :)
rychlik4. Marec 2013
no podla IP adresy si tu Krahulec robi sam reklamu :-)
Dominik4. Marec 2013
pre Milan

Na začiatok ti stačí niečo jednoduchšie. Napríklad popular, hohner - dvojhlasky alebo ligna, delicia ( to už sú heligonky ). Ja som za ten názor, že keď začína hrať nejaký hráč mal by skúsiť hrať aj na lepšej heligonke nie len na popularke alebo takých malých diatonických harmonikách. Potom sa môže stať že popularka nieje taká očarujúca pre neho a potom ťa to nemusí baviť.

Ku tej samovýučbe. Záleží z akého regiónu si. Záleží čo chceš hrať. Ale ja osobne ti poradím v akom regióne si takého štýlu hrania sa drž. Určite vyhľadaj nejakého známeho heligonkára z tej oblasti a skús ho poprosiť či by ťa niečo podučil. Je lepšie sa od začiatku učiť hrať správne. Ja som to šťastie nemal a veľa som sa natrápil kým som sa preučil na ten správny štýl.

Toť môj názor.
Milan4. Marec 2013
Zdravím, chcel by som sa spýtať aká heligonka je najlepšia pre úplného začiatočníka, a či je samovýučba na heligonku náročná. ďakujem :)
Kontakt: mi-no@azet.sk
F.M4. Marec 2013
pre Jana z DT... hras to na DG cke
4. Marec 2013
Asi mala zlate gombíky
jano z DT4. Marec 2013
..však ja nezastávam ani Ďuriho Krahulca - ale viem čo mi veľa ľudí hovorilo že keby boli vedeli tak si radšej dajú k nemu spraviť heligonku ako k Durajovi. Sto ľudí -sto chutí a to platí všade. Pre jedného je dobrá "durajka" - iný si zasa nevie vynachváli heligonku od krahulca. A mne osobne sa tiež páčia viac - ale zasa podotýkam - je to len môj názor. )

No Dominik - tú prvú časť - detviansky pán richtár - tú hrám na svojej heligonke CF-ke (tej husľovke) - len škoda že to tam slabo počuť a tú druhú časť -už sa hýbe spod kriváňa mašina - to hrám na krstného AD-čke (alebo DG-čke? - už neviem) ...ale mám videá na ytb so svojou heligonkou.. :-)
Kontakt: murin.heligon@zoznam.sk
Dominik4. Marec 2013
Každá heligonka sa nepodarí. No keby si držal v ruke takú ako ja tak by si žasol.
F.M4. Marec 2013
je jedno od koho mate harmoniku ak sa vydarí tak bude dobrá ak nie tak moze byt od neviem koho...
F.M4. Marec 2013
pre Jano z DT... mal som v rukach aj krahulcovky... a tez to nebolo ktovieco...