Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter27. September 2016
Kamarát, rátať vieš, to je pravda. Nuž proviant máš pred sebou nakúpený v nákupných taškách, teraz treba už iba nejakých hlupákov, ktorí obetujú pol dňa a z toho vyrobia guláš + elektrina, voda, priestor, náčinia, taniere,... Potom Ti treba stoly, stoličky a ďalších hlupákov, ktorí zadarmo budú 300 ľuďom robiť gastroservis.... a to sme stále iba a len pri guláši!...

Vieš takéto počty mi pripomínajú mudrcov ktorí ak sa chcú niekde zviesť autom, tak zoberú kalkulačku a počítajú: priemerná spotreba x kilometre x cena benzínu a vyjde im trebárs 20 €. Aha, aké je to lacné, čo chceš viac?... Na to ja odpovedám, že: No veď zober kanister, natankuj si doňho za 20 € benzínu, sadni si naňho a cestuj!...

Nuž keď máš 500 €, tak smelo do pohostenia 300 ľudí gulášom...
pre Klobuk -dolu27. September 2016
zabudol si uviesť, že je to v priemere na jedného človeka 1,66 €
pre Klobúk-dolu27. September 2016
trocha počítaj a prídeš k poznaniu , že to nie je tak veľa podme tao :
guláš a občerstvenie pre 300 ľudí.
15 kg mäsa = 60.-€
pochutiny = 20.-€
30 chlebov = 30.-€
100l vína = 250.-€
20l pálenky = 140.-€
suma - sumár ======== 500.-€, tak že to nie je tak moc.

podľa mňa je dôležité uctiť si poriadne účinkujúcich , lebo tí sú hlavní akteri a ľudia si ten gulášik radi kúpia aj za svoje.
len tak naokraj-bez závisti27. September 2016
Ak je poriadané heligonkárske podujatie v nejakom meste, tak ľudia prídu na kultúrne podujatie. Ak je to poriadané na dedine tak je to dedinská zábava. Tak to treba hodnotiť. A čudujem sa tej tombole, ak to vyhrá 70 ročná babka - tak načo jej tie mechy budú ?
Vychodniar27. September 2016
Vychod je vychod. Tu niekedy platia trochu ine hodnoty nez na zvysku Slovenska. Ina mentalita a o to asi vacsia bezprostrednost a srdecnost. To treba jednoducho zažit
Štěpán27. September 2016
https://www.youtube.com/watch?v=03XQC_ZOfkU

Loňského roku jsem i jé měl možnost zúčastnit se a zaznamenat celé setkání. Toto je závěr po večeři. Na mém kanále najdete i záznam celého loňského setkání ve třech částech-
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Klobuk dolu27. September 2016
Pre Hmm -
zabudol si dodat, že podujatie sarišska heligonka je za nulove vstupné, a na koniec sa losuje aj tombola s prvou cenou heligonkou. Vstup voľny, cena heligonka, gulaš pre vsetkych, cena heligonka, alkohol a zabava pre vsetkych až do rana. Co viem, chlapci to robia bez vyznamnych sponzorov, iba s vlastnou sikovnostou. Toto nikde inde na slovensku a možno aj cesku nenajdete.
Jožinek26. September 2016
Děkuji, pořadatelům a všem ,kteří dokázali vytvořit nádhernou atmosféru, na Šarišské heligonce. Pro mne to byl nezapomenutelný zážitek. Děkuji, Jožko Krajňák
Kontakt: jozinek5607@seznam.cz
Hm...26. September 2016
Každé podujatie na Slovensku má svoje čaro,ale aby sam organizátor pozval celé publikum na guláš a občerstvenie,tak toto môže byť len na Vichodze cha cha. V tom je rozdiel !!!!!! Veľká voľnosť,žiadne značkovanie,žiadne V.I.P.
Pre Jozefa V26. September 2016
nehladajte v mojich slovách nič ine len to čo som uviedol a to :

Jozef počul si že by sa niektoré podujatie heligonkárov v rámci SR nevydarilo ? - ja ešte nie, každé sa vydarilo, hráči zahrali-zaspievali, ľudia sa zabavili-zaspievali, popili a bolo veselo.
Organizátor urobil všetko preto aby bolo veselo a dobrá, pohoda a takto to robia všetci organizátori po SR s tým, že jeden honosnejšie druhý menej, všetko záleží od financii ktoré má k dispozícii.
Jozef V.26. September 2016
Šarišská heligónka sa opäť vydarila !
Konečné dielo je vlastne súhrou všetkých zúčastnených strán ! Od základných vecí, ako je logistika, réžia, príprava sály, ozvučenie atď...

Začínajúc od autora myšlienky, Jožka Maľcovského, jeho zápal pre správnu vec, prípravu a hlavne nápad, ktorým vybudoval skvelú značku-stretnutia heligonkárov pod Čergovským pohorím, mu patrí veľké VĎAKA !

Šarišská heligónka, ako tu mnohí spomenuli je blízka aj človeku, ktorý má k tomu-najbližšie...

Pán Seman, je už stálicou heligonkárskeho V.I.P... táto rola mu sekne perfektne - chlap na pravom mieste...

Prvé video z akcie je už na svete: https://youtu.be/AshRbMOb188
pripravujú sa ďalšie, záleží na rýchlosti uploadu, keďže optika k nám ešte nedorazila.

S pozdravom pre všetkých fanúšikov a prispievateľov do diskusie na stránkach www.heligonka.sk a mnoho hudobných zážitkov Vám praje Team Drieničan.sk !
Kontakt: admin@drenican.sk
...25. September 2016
Je to admin tejto stranky
Konferencjer25. September 2016
Na šariši maju velikansku vyhodu, že majú toho konferencjera petra. Keby ho nemali, bolo by to priemerne ako všade inde. On ale velmi dobre vie ako na to. Taky clovek je na nezaplatenie
šariska heligonka25. September 2016
Sariska heligonka bola aj tento rok vydarenym kulturnym podujatim. Cely cas bola vynikajuca nalada, bolo to krasne. Inde by sa mali od vas ucit.
martinčan25. September 2016
súhlasím s tým čo napísal Julo je to pravda a pritom to písal veľmi slušne.Ja by som dodal, že bolo tam moc ľudí s hudobnými nástrojmi , spevákov, ale počuť nebolo nič, pripomínalo mi to skôr pohreb a smútiacich pozostalých, ako folklornu šou zem spieva. Na obdobných podujatiach na dedinách je veselo, spevu kopa a veselých ľudí. Ale to je pravda s prázdnym žalúdkom do spevu moc nie je.
JoMi25. September 2016
Nuž, aj také sa stáva. A vo vysielaní bude len to, čo režisér a strihač ukážu.
Obdobne to je podľa slov zúčastnených aj v talentoch a faktoroch. Ľudia sa chechtaju, keď niekto skazi vystúpenie. Nevedia ale, že sa to niekedy natáčalo po polnoci a účinkujúci čakali od rána.

A svojho času som chodil koncertovať ako zborista. Tak nás vychvalovali, vraj, či by sme aj k nim prišli na jednu akciu. Nuž reku, možno vybavím vystúpenie zadarmo, akože pre mňa. Ale reku treba zaplatiť autobus cca 220 km a cca 40 ľuďom zabezpečiť jedlo a nápoje. Viac sa neozvali.....

Jednoducho pokladám za slušné pozvaným hosťom uhradiť aspoň náklady a zabezpečiť pohostenie. Keď už nieto prostriedkov na muziku. ...
Peter25. September 2016
No, Julo, aj toto to je taktiež o ničom inom, iba o trhu. Než bude stále prebytok tých (pri všetkej úcte) hlupákov, čo sa tlačia na kastingy, tak to bude stále takto. Povedz, prečo by si mala nejaká televízia vážiť niekoho iného, keď má podobných na stovky. Na každé jedno miesto sa tlačia ďalší desiati... Neboj, až ľudia zmúdrejú a prestanú im tam chodiť, budú televízie každému dokonca aj platiť, aby prišiel, aby si ho mohli natočiť.
Julo z Vrútok25. September 2016
nehrám, nespievam, sem-tam si druzgnema nejaké to decko, ale mám rád folklór a aj rôzne ľudové hudobné nástroje.
televízia pripravovala a aj uskutočnila v Jahodníckych hájoch v Martine výber hráčov a pod. pre folklorny program " ZEM SPIEVA ". Keď, že to mám z Vrútok na skok, tak aj s rodinou sme sa boli pozrieť na ten zázrak.
Teraz moje dojmy :

Taký chaos a neorganizovanosť to len tak neuvidíte. Štábu tam bolo skoro za dva autobusy, pre ních bolo pripravené : čajík, kávička, gulášik a pod. samozrejme im to nezávidim , to im aj patrí ale teraz ako bolo postarané o ľudí.:

Prišli ľudia úctihodného veku, stredných rokov, mládež a aj deťurence. Počasie bolo pod psa hmla, sychravo. Podľa vyjadrenie účastníkov prichádzali tam cca okolo 07,00 hodiny, od autobusu museli ísť cca 1.5 km peší a všetku batožinu a hudobné nástroje ako aj cimbál niesť na chrbte. Pracovníci televízie už boli pri vchode do areálu, kde všetkých zadržali nepustili ich ´dalej a takto ich tam držali do 09.00 hod. Ludia stáli nemali si kde sadnuť a smutne pozerali dookola. Po 09,00 hod. ich pustili na registráaciu, kde bol ten nádherný zmätok, ludia stále si nemali kde sadnúť všetlko stálo a chodilo sem tam. Asi o 11.00 hod. začali pozývať jednotlivých ľudí na vystúpenie do určených miestnosti, kde ludia ako ja nemohli prisť. Bol som pri tom keď ľudia sa dožadovali usporiadateľov, že kde sa majú prezliecť do krojov bolo im pod ludskú dôstojnosť odpovedané, že na "ZÁCHODE ", keby nie moja žena tak by som tomu idiotovi bol jednu pripásal. Občerstvenie pre pozvaních-tak nato zabudnite nebolo žiadne, predávali tam kávu-žbrndu a aj natú bol stále rad 20-30 ľudí. S pozvanými tam prišli aj ich príbuzní, ale ani tí sa nemohli isť pozrieťs na ich vystúpenie.
Zhnusení sme odišli a odchádzali aj všetci čo sa tam boli pozrieť, lebo nebolo načo a taktiež úžasne boli skslamaní aj účinkujúci a spontánne hovorili že lutujú že tam prišli.
Všetkých účinkujúcich som úprimne ľutoval a rád by som im bol aj pomohol ale nemal som ako. Viete robili sa dobytčie jarmoky, kde bolo o dobytok postarané, boli prístrešky, dostali trávu a aj vodu. Ale títo ludia boli v horších podmienkach ako ten dobytok.
Je to hnus sa hamba televízii, to nebol len môj názor a moje poznanie takto hovorfili skoro všetci.
Ivan24. September 2016
i ...to " mimo misu"som nemyslel o Tvojich prispevkoch, to " mimo misu" som myslel tak obrazne o mojich prispevkoch , lebo nie su stale o heligonke, ... a tiez mozno , ze sa Ti nepaci spominany melodicky rock alebo punk alebo romske improvizacie na hulse a akordeon .......prosim Ta neber to v zlom.... Daj prosim Ta nieco o heligonkach.

Ked som toto videl , tak som nechcel verit ...........................PRAVDEPODOBNE NAJVACSIA TUBA NA SVETE..... ma to nieco kolo 2.5 metra na vysku a ono to hraaaaaaaa..................Nieco pre nas milovnikov tazskeho basu ;-))

https://www.youtube.com/watch?v=OK1GDkvFdL4

Ivan23. September 2016
Joj zabudol som dodat, ze sa jedna o husle doprevadzane akordeonom .... v style ala Romale