Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
---12. August 2013
prečítajte si všetky príspevky od začiatku a prídete k záveru,že skusenejšieho teoretika čo sa týka heligonky od rýchliku nanájdete ani v japonsku,už podráždil nie jedného heligonkára...
jaro12. August 2013
rychlik ukaz nam tvoje heligonky . cakam, a nie len ja.
rychlik12. August 2013
a este doplnim ku krytu - na fotografii z burzy to neni dobre vidno, ale tak sa mi vidi, ze na tej heligonke je tzv. strojovy kryt. Stibitz vsak za celu dobu ani raz nevyrabal so strojovymi krytmi, ale iba s rucne vyrobenymi.
rychlik12. August 2013
vazim si kazdeho dobreho cloveka, no viem aj ine. komu prejde cez ruky kopec harmonik, obcas urobi aj nejaku vynimku
jaro12. August 2013
osobne poznam chlapa co predava FB-ecku, budte pokojny, je to chlap ktoremu preslo cez ruky hodne harmonik.on ich uz dlhe roky opravuje,a padelky nepestuje.vsetko.
Miro S.11. August 2013
Ku tej kritizovanej heligónke tu v "Burze".
Mám podobnú heligónku, ktorú som opravoval a nezistil som, že by boli na nej robené nejaké podstatné zásahy.
Je tu na stránke v "Galérii" na str. 10. Je tam aj v pôvodnom stave a aj po oprave.
Opatrne s kritikou pokial si človek nieje istý, ale sa len domnieva!!!
_11. August 2013
Hmm, koľko generálok prešli...no ako ktoré...niektoré možno mnohé a niektoré neprešli ani vôbec žiadnou opravou a čakajú úplne na prvú generálku a je ich ešte veľa takých...to je vidieť na hlasoch, ale aj ostatných dieloch - mech, skrinka a pod., či s tým bolo niečo robené, alebo nie... Kto ich videl rozobratých hodne ten vie...a vie porovnávať..
Jozef M11. August 2013
Musím povedať,že tie z prvých helig. mohli by aj tak vypadať, Najhoršie na tom je ze nevieme koľko takých generaliek prešli tie hel. za 100 rokov. Každý niečo pridal alebo ubral. Tešme sa im ,sú a budú ešte ďalších 100 r. rozveseľovať ľudí . Som východňár ,píšem ludí s ľ. Nech nám to hrá .
_11. August 2013
Žiadne nové dyhy - sú pôvodné, basové kovanie originál pôvodné, nič nie je zakryté pod koženkou - je to starší typ heligonky cca rok 1910 -1915. Úchytky mechov - asi sú tým myslené háčky, originál, tak isto ako všetky ostatné kovania. Viac foto na bazos.sk
Jozef M11. August 2013
Tá F,B na burze je pekne urobená,možná sú tam nové dyhy, čo nie je orig: to sú rohy na dreve,nie je nápis "heligonka" podľa mňa je pod koženkou,plech pod basami,nie je jasne vidieť.javy sa mi iný. Úchytky mechov neorig. Kryt na pravej strane je orig., používaný v začiatkoch výroby. Celkovo pekná helig. Keď má hlas niet jej čo vyčítať. Toť vsio.
pre rychlik11. August 2013
"co je teraz v burze"...takže zrejme sa jedná o ten najaktuálnejší inzerát, keďže predtým si tu už prihlásený bol. Priateľu, ak myslíš túto harmoniku : http://www.heligonka.sk/data/burza/2619_f.jpg , tak ťa ubezpečujem, že si na omyle !!! Ak nepoznáš všetky typy starých harmoník tak radšej mlč a nevypisuj svoje pseudo posudky. Kľudne ju môže prehliadnuť a zhodnotiť ktorýkoľvek skutočný znalec a odborník...
pre rychlik11. August 2013
Ktorý Josef Hlaváček myslíš, tento: http://www.heligonka.sk/data/burza/2614_f.jpg , tento: http://www.heligonka.sk/data/burza/2619_f.jpg , alebo nejaký iný ?
Janko K.11. August 2013
Práve preto som uviedol ako príklad ukážku, v ktorej spievajú šambrončania...:)
Peter11. August 2013
A keď sme už pri tej pesničke, tak iba na okraj: Nie je to ľudová, ale normálna "autorská" ! Pochádza tu, z neďalekej dediny. Jej baladická melódia i text sú však natoľko chytľavé, že veľmi rýchlo zľudovela, rozšírila sa a nikoho ani nenapadne hľadať za ňou autora (možno iba SOZA) ;-)

Kontakt: peter@seman.sk
Janko K.10. August 2013
Pesnička ,,Sviť misjačku" v podani rusinov:
http://www.youtube.com/watch?v=RbJC9RBnJQM
rychlik10. August 2013
Josef Hlavacek by bol opat prekvapeny, ze co vlastne vyrobil keby zbadal heligonku co je teraz v burze. Dalsia harmonika z rady novodobych padelkov
Estét10. August 2013
Milý Perný, všetky videá, ktoé odporúčaš, sú z hudobnej stránky otrasné. Roky rokúce poznám túto pesničku, ale takto dovrzanú som ju ešte nepočul. Fuj!!!!
janoj9. August 2013
Perny ,...tebe len kopanec do vajec!!! nekaz nase krasne vychonarske piesne !!!
janoj9. August 2013
pre Majo ... zle zahrane ,zle zaspievane ,a kto mu pisal text ? je to upne cele zle!!! ...Boze moj, pane moj ....
Andrej Švarný9. August 2013
Dobry den prajem

Vedeli by ste mi niekto povedat ktorej triede dnes vyrabanych hlasov odpovedaju hlasy STANDARD DURAL CESKEJ VYROBY
z devedesiatych rokov 20. storocia?
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com