Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
jano25. Február 2014
s tými hlasmy to bude jak piše rychlik. a rozdiel v uspore vzduchu medzi tipo a mano vs amano nebude takmer nijaký ale standard čize najlacnejšie základne hlasy napr ako použiva duraj vs tipo a mano prip. amano je rozdiel značný.
Ondrej S.25. Február 2014
Pekne Andrej, ty si hotový Sherlock Holmes, určite si ten film pozriem.
Kontakt: older73@gmail.sk
Andrej Švarný25. Február 2014
Dobry den prajem

Ucet uzivatela karelstelky100 na YOUTUBE , cez ktory bolo pridane video s panom Kockom na YOUTUBE bol zruseny, lebo sa stazovala tretia strana YOUTUBEu na porusovanie autorskych prav .
Ked som poslednykrat videl dane video na Youtube, tak som vtedy nahodou cez neho spustil aj dalsie , v ktorom hral na heligonke pan Kocka v jednej ceskej komedii, ale ani toto sa uz nedalo na YOUTUBE najst. Predpokladam , ze aj toto uverejnil karelstelky100 tak jednoduchu po zruseni uctu zmizlo.

Dnes som to zase znovu videl - ale nie na horespominanej stranke .

Je to cesky film Křtiny z roku 1981.

Celkom som sa zabavil pri pozerani . Hlavnu ulohu hra Milos Kopecky a vystupuju s nim spolu vo filme legendy cekeho filmu.
Film ma 1 hodinu a 15 minut.

Pan Kocka s heligonkou sa objavuje v zaberoch prvykrat v case 01:01:00 a potom viacej od 01:03:00 do 01:08:00.

Hra ucinkujucim pre zabavu a tango do tanca .
V tom filme je zase zretelny nadherny zvuk jeho flasinetovej heligonky .

Andrej
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
rychlík 25. Február 2014
vacsinou sa to vsade tak robi, ze zo stroja vypadavaju vyrobky a technicka kontrola ich triedi do bedniciek: 1.trieda, 2. trieda, atd. Potom sa jednotlive bedynky oznacia no a mame napr. amano, tipo amano a pod.
Šimon25. Február 2014
Myslím si že ten rozdíl co je v pěnězích je u těch hlasů i v kvalitě. Není to jen o síle zvuku jak píše správně Jano, je to i o náročnosti na vzduch. Vím že mi někdo zpovolaných jednou říkal že Tipo jsou přebraná Amana. Je to ale z druhé ruky, píši jen co jsem slyšel. Vlastní zušenost s Tipo nemám, mám jen Amano a Dixi.
jano25. Február 2014
@: prečo sa pýtaš zase na to iste čo sa tu preberá nonstop.... tipo vs amano. tipo ti stačí. pri amane ohluchnu poslucháči. zbytočnosť.vrieska to jak pavian.s krásou zvuku heligonky to nemá nič spoločné.
Peter25. Február 2014
Úplne súhlasím so Šimonom. - Diskusia o nejakom probléme vždy sama prerastie do odbornejších tém. Čím viac problém študuješ, čím viac o ňom vieš, tým je potom debata fundovanejšia.

Keď prídeš napr. do klubu nejakých autofandov, tak spočiatku iba zíraš pri ich rozhovoroch o úpravách aút, štelovaní motorov, či napr. digitálnom "čipovaní" riadiacich jednotiek... No a neskôr, keď pochopíš problematiku, aj Tvoje vyjadrovanie bude také iste...
@25. Február 2014
Zdravím,chcel by som sa opýtať na osobne skúsenosti ohľadom hlasov Tipo Amano vs Amano.Aky je tam pomer : cena/vykon/kvalita hlasov? Prípadne co by ste doporucili. Ďakujem
Šimon24. Február 2014
pro Jaso
S tou Nasou to bylo dobrý, zasmál jsem se, taky mám podobné výpadky. Ale zkusím napsat odpověď na tvoji otázku "kam se poděl ten obyčejný heligonkář" Já si myslím že nikam, my téměř všichni jsme tu obyčejní heligonkáři a jen si tu tak píšeme o tom co nás baví a co nás zajímá. Sdělujeme a předáváme si zkušenosti, učíme se jeden od druhého, občas se někde setkáme, pokecáme, zahrajeme a třeba si dáme i po pohárku. Mám v kapele kamaráda a to je špičkový kaktusář. Jednou jsme hráli na jejich setkání a já jsem jen zíral co vše se tam řeší a abych se přiznal místy jsem je považoval až za magory, ale to bylo tím že jsem o tom nic nevěděl a jejich řešení některých detailů jsem považoval až za nějaký fanatismus a zbytečnost. Ale tak to je i mezi mnoha dalšími koníčkáři a hobisty. Proto si myslím že ani tady nejsme nějak mimo a prostě řešíme to co máme rádi. A ten obyčejný heligonkář pokud chce má možnost lecos o svém nástroji dozvědět. No a že se tu občas někdo trochu utrhne ze řetězů není jen specifikum heligonkářů. Já si tu vše přečtu, co mne zajímá tak třeba dvakrát, zbytek respektuji a nechávám v klidu vyšumět. Mě tu obyčejný heligonkář nechybí protože jich spoustu znám a vím že tu jsou. Tolik jen můj názor na tvoji otázku.
jaso24. Február 2014
este som sa chcel ospravedlnit za prvy prispevok som totiz pociitacovy¨maniak¨ takze vsetko ovladam povodne som mal pracovat v NASA ale nejak sa prestali vracat naspat raketoplany tak mam chvilku volno....
jaso24. Február 2014
nechapem tu rivalitu ved hudba ma spajat a nie rozdelovat chapem vymenu nazorov a poradenstvo ale naco nieco spickovat niekam kde to nie je zapotreby? hrajme a veselme sa o tomto predsa je co natom ake hlasy mam
jaso24. Február 2014
som samouk nik ma neucil nasiel som ako 9 rocny v komore heligonku a naucil som sa a teraz ? divim sa ze hras takto ? hras takto? ano hram .nemam skolu hram ako pocujem a kazdemu sa to paci robim radost ludom a myslim si ze tak to ma bytt
jaso24. Február 2014
chalani dami pani sledujem tuto stranku uz dost dlho a neodvazil som sa prispiet az dodnes ani neviem kde zacat mam z toho vsetkeho trmu vrmu asi keby som bol strucny kde sa podel ten obyc heligonkaar? ktory nepozera nanic nato ake ma hlasy ako mu co znie aku znacku heligonky vlastni a podd
Šimon24. Február 2014
Peťo bojím se na to jen pomyslet. Těžko bude někdo navazovat
na jejich práci a hlavně na podmínky za jakých to pro nás všechny dělají. V tom nasadili laťku moc vysoko. Proto si važme toho že žijeme v době kdy to takto funguje.
Peter24. Február 2014
Občas ma prepadne myšlienka, že potom,... niekedy v ďalekej budúcnosti,... či bude nejaký nasledovník po takých ľuďoch akými je napr. p. Vrána, p. Svetlák a podobní... teda obeta s láskou a zadarmo!!!...
Štěpán23. Február 2014
http://www.youtube.com/watch?v=MiwgcYnhYpg

Správný odkaz - došlo k umazání části odkazu. Můj kanál najdete i i v Prezentaci.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Štěpán23. Február 2014
http://www.youtube.com/watch?v=

Kdo má zájem, podívá se na 1. setkání heligonkářů v tomto roce. Na internetu je vše ve čtyřech částech s komentářem. Některé hráče jsem uvedl již dříve v samostatných dílech.
Jak se panu Štefánikovi i ostatním organizátorům povedlo zajistit 13 stretnutie, máte možnost se podívat.
Štěpán Vrána
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
pre bazos.sk23. Február 2014
Dal by som si pozor nato.
Miro S.22. Február 2014
Chcem sa vyjadriť ku tým oktávam v heligonkách.
Už som ich pár desiatok opravil a tak chcem napísať nejaké fakty a moje skúsenosti.
Väčšina trojhlasných heligoniek bola ladená v C/F a väčšina mala tri základy naladené takto: zakladná oktáva + vysoké tremolo + nizke tremolo.
Veľmi málo ich bolo naladených - základ + vysoké tremolo + vysoká oktáva. Jedna D/G mala ladenie základ + nizke tremolo + hlboká oktáva. Toto isté mala tiež jedna Fis/H.
Štvorhlasné boli tak na polovicu - základ + vysoké + nízke tremolo + vysoká oktáva. Boli to väčšinou C/F. Zhruba také isté množstvo malo naladené - zákl. + vyské + nízke tremolo + hlboká oktáva. Boli to ladenia - D/G, F/B, As/Des, a jedna jednoradovka E dur.
Boli aj také, ktoré mali štyri základy.
Takže asi tak.

Jozef22. Február 2014
Proti gustu žiaden dišputát !