Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Adam7. Júl 2016
Peter ale Ivan sa asi pyta na akordy, ktore sa nedaju zahrat na pravej strane heligonky .
Asi nehovori o priznavkovych akordoch. Tebou spominane akordy v priznavkach by mali tvorit zakladnu kostru v prislusnych toninach.

Ale ako JoMi nizsie napisal na heligonke sa tie prechodove cirfrove akordy ako na videu zahrat nedaju.

Ved ten vychodniar na videu hadze akordy a prechody hlavne pravou rukou. Lavou tiez toho vela necaruje.

Aj mna by zaujimalo , ktore tie ( aspon niektore ) prechodeove akordy ten vychodniar tam pridava.
Vedeli by ste skuseni a dobri hraci na akordeon toto odhadnut z toho videa ? Zneje to zaujimavo co robi. Nie ta ritmika ale ta navaznost tonov a akordov.
Kam 7. Júl 2016
Zdravím poraďte kam ísť cez víkend 10.7. Klin alebo Martin-skanzen? Aké mate skúsenosti s týmito akciami? Ďakujem
Peter7. Júl 2016
V 2-radovej heligónke B - Es, pri hre v Es-ku máš k dispozícii aj: B, F, G, As, a občas aj C.

V 2-radovej heligónke F - B, pri hre v B-ečku máš k dispozícii aj: F, C, D, Es a občas aj G.
Ivan7. Júl 2016
Rychlik vdaka a podporu ;-) snaim sa tomu trochu viacej poroumiet co sa da a co sa neda na heligonke v porovnani s akordeonom.

Teda ked zoberiem heligonku B-Es tak zakladnu kostru akordou zahram. Ktore su tie dalsie akordy do prechodu prosim Vas ? Ktore prechodove sa nedaju na heligonke B-Es zahrat ? DAjte prosim Vas aspon niektore pokusim sa to nejako cvicit .. Aspon budem zase lamat prsty na nove prstklady.
rychlik7. Júl 2016
ale patri to tu patri! uzko to suvisi aj s hrou na heligonke
ha7. Júl 2016
Ze toto je stranka heligonka.sk a nie akordeonova. Dalo by sa diskutovat aj o saxofone, ci karburatore, svetovom mieri, futbale. Ivan, hladaj si odpovede na svoje otazky niekde inde, sem to nepatri.
JoMi7. Júl 2016
Že pesnička sa zahrať dá aj bez tých prechodných akordov. Ale práve tie jej dávajú výraz, ako ho počuješ na nahrávke. Teda zahrať sa to dá, ale nie presne tak, ako je na nahrávke.
Ivan7. Júl 2016
Dakujem Vam chlapi.

Prosim Vas co myslite tym "Základná kostra B-Es" ?

Su to akordy Es dur a B dur ?

JoMi6. Júl 2016
Základná kostra B-Es. Ale kopec prechodných akordov. A najmä ten rytmus. Dobre je počuť na konci videa, akú kontru hrá akordeón.
Zahrat sa to dá aj na troch akordoch, ale toto je ukážka regionálneho štýlu. Kazdy región má svoj vlastný štýl.
Toto na heligónke zahrať nepôjde. Iba základná kostra.
Ivan4. Júl 2016
pre
B - Es

To hraju v tonine B dur ? Alebo Es dur ?

Ake vsetky akordy pravou rukou hra prosim Vas ?
B - Es4. Júl 2016
obycajne b-ecko
Ivan4. Júl 2016
Prosim Vas ake akordy hra akordeonista pravou rukou v tomto videu ?
V akej tonine hraju a spievaju tie pesnicky prosim Vas ?

Sami o sebe by mi do tej melodie nesedeli ale to ako ich hra v naslednosti za sebou to dava celkom pekny vysledok.

https://www.youtube.com/watch?v=QnyHNkcl60Q
Štěpán3. Júl 2016
https://www.youtube.com/watch?v=bU_NKDa--0w

2. část 1. setkání harmonikářů na Dolní Bečvě v Beskydech.
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
viktor1. Júl 2016
Pre Jomi
Dakujem
JoMi1. Júl 2016
http://leteckaposta.cz/316191651

Radšej som notoval. Čkalo sa mi, čkalo. Aj sa mi veru čkalo, čo ma toľkí spomínajú.....
JoMi1. Júl 2016
Jopova, presne toto som myslel. Ak to mám hotové, alebo to robím pre seba, posuniem v pohode ďalej.
Len dúfam, že ťa tiež nebudú chcieť menovať.
jopova1. Júl 2016
V davnejsej minulosti som si zapisoval pesnicky na ktorom gombiku, v ktorom rade, ci je to tah, alebo tlak, Niekedy aj basy. Tych zapisov som vela zverejnil, ale aj poskytol, niektore su iba pre moju potrebu.
Casom som si uz zapisoval iba zaciatok pesnicky 5-6 hmatov. Ked sa chytim, uz idem.
Ak mam kompletny zapis, viem ho poskytnut bezodplatne, ale...ak mam iba zaciatok a niekto odo mna ziada/prosi zapis, ktory mi moze trvat asi 30-45 minut a chce mi za to zadakovat, tak dakujem, neprosim. Nenapadlo ma to spoplatnit, ale odmietam robit zapis, ktory mne netreba a len tak ktosi bez prace chce prist k hotovemu.
Peter1. Júl 2016
"Ak niečo chcem, to si musím zaplatiť. No iným, ak môžem, rád zadarmo pomôžem", to je moja filozofia. Ak viem, že tento človek to nechce na svoj biznis, že to chce iba pre seba, tak ak môžem, pomôžem zadarmo! Nie všetko sa dá prepočítavať cez peniaze. To, že ja musím niekomu platiť, ešte neznamená, že úplne s podobnou filozofiou sa musím aj ja správať ku iným ľuďom. No a na oplátku sa mi stáva, že občas v živote stretnem ľudí, ktorí mi v niečom pomôžu zadarmo zas oni, príp. nejakým spôsobom podporia.

Či je to dobrý prístup, alebo nie, to už nechám na každom z Vás. To naozaj musíme mať všetci všetko prerátané na hodinové sadzby, kusy, kilogramy?... To naozaj nemôžeme už nikomu nič zadarmo?... Jednoducho, iba tak, že chcem pomôcť,... Keby som napr. ja na to tak pozeral, už dávno sú tieto webstránky zatvorené,... alebo nikdy by som trebárs nebol rozdával knižočky/spevníky, ktoré som zhotovil a za ktoré som v tlačiarni musel riadne zaplatiť... Som ja ale hlupák, že???
JoMi1. Júl 2016
https://www.youtube.com/watch?v=xLuqXVhGWdA

Ale asi bude ozaj lepšie nestrácať čas a nervy s názormi neznámych a radšej znotovať tú pesničku. Už mohla byť hotová.....
JoMi1. Júl 2016
... ďakujem za názor. Neviem, komu patrila tá druhá časť.