Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter24. Jún 2015
Vy, Jankovia, čo to tu vypisujete? Nemali by ste dnes byť niekde inde? :-)

A Ty Janko K., dnes všetko platí?... o 17:00 hod.?
Janko K.24. Jún 2015
Isao,
veď práve preto som písal ten môj príspevok tak trochu s nadsádzkou, lebo aj keď nie som poľovník, mám medzi nimi kamarátov a poznám ich reči. Rybárov poznám ešte viac, ba bol som aj na rybárskom plese a tiež viedli plno reči o prútoch, návnadách a pod. Ja som z toho málo rozumel. ale obdivoval som ich s akým zanietením rozprávajú o tom svojom koníčku.
Teda aj my, píšeme o nástroji, ktorý nás baví. O samotnej hre sa toho veľa napísať nedá. To skôr pri stretávke, tam sa dá ukázať: ja to hrám takto... toto by si nemal zrýchliť, alebo zahrať ináč? Ako si to zahral?
Kontakt: karabinos.jan@gmail.com
jano24. Jún 2015
Peter ten pan sice ma kopec bedničiek doma ale čo z toho ked na tom nevie zahrať a nevie povedať ktora má aky zvuk ako krasne vie ta heligonka zaspievať. čo si natahuje len bezhlavo mechstlača gombíky a vydava mu to pazvuky? to je typicky priklad nezmyselnosti a choromyselnosti.
Peter24. Jún 2015
Raz som stretol zberateľa heligóniek. Mal ich nejak okolo 200 - 250 ks a všetko v super tip-top stave, všetko známe staré značky. On však nevie zahrať na absolútne žiadnom hudobnom nástroji.

Heligónkam sa venuje celý život. Výrobcom, prevedeniam, výrobným sériám, ornamentom a pod... však dokonale rozumel. Teda podľa niekoho z Vás sa tento pán nemôže vyjadriť ku kvalite heligóniek a označiť napr. že tá-či tá je súca iba ako podstavec na kvety? Je neznajom heligóniek iba preto, že nevie hrať???
fero24. Jún 2015
šimon je to tak bud to ma clovek vo vienku a ma v sebe tu harmoniu citenie a vie to podať. tiež si myslím že niektorí hráči by vôbec nemali liezť na pódium pretože ich učinkovanie nie je žiadnym prínosom ani pre divákov ani pre neho..
isao24. Jún 2015
Janko K. Neviem,či poľuješ,ale medzi jágrami sa tiež vedú nekonečné debaty o tom aký kaliber je najlepší na akú zver, aká váha strely, aká optika, na akú vzdialenosť nastrelená atd do alelujá...
Šimon24. Jún 2015
pro pána co se tady nijak nejmenuje
K hraní patří heligonka a k heligonce hraní, jinak to prostě není a nebude. Vždycky bude souviset jedno s druhým tak jak to napsal Janko K. To jsem si myslel že je každému jasné. A k tomu chválení vlastního kožuchu asi toto, já to vše bral jako řeč o technice kterou používáme, ne jako chválení něčeho mého. Ale když někdo chce, může si to vysvětlit jako Vy. Na anonymech, slovíčkaření a podsouvání myšlenek byly ale postaveny určité metody v jednom režimu který je zaplaťpánbůh za námi. Někdo s tím půjde až do hrobu a toho je mi líto, nic víc.
Janko K.24. Jún 2015
To je rovnaký hriech, akoby sa rybári bavili o udiciach a návnadách, namiesto písania ako hodinu sedia a žiadny záber, potom šups, záber a ryba je preč...
...alebo poľovníci hovorili o zbraniach a nie o tom, že tri dni chodia po hore a diviak, sviňa jedná divá, nie a nie prísť pod mušku , či sedia dve noci na posede a vedľa na poli je rozrytý hektár zemiačniska...
...bicyklisti by sa nerozprávali o tom, že 15 km išli do kopca, potom 30 km dole, ale namiesto toho by trkotali o bicykloch...
...no skrátka ,,prúser“ ?:))
Kontakt: karabinos.jan@mail.com
23. Jún 2015
Nuž tu sa baví niekdo o harmonike a nie o hraní.

Každý si svoj kožuch chváli
Mino23. Jún 2015
Máš pravdu Alpengold je niekde inde ako gýčoví Alpen
Oravsky hrac23. Jún 2015
Sory Alpen!! nie Alpengold ale to je jedno vzdy sa najde niekto co bude kritizovat a boh vie ci vobec vie hrat.
Oravsky hrac23. Jún 2015
Coskoro idem dat do galerie moj novy stroj a som zvedavy co kto napise ked uz niekto napise ze alpengold sa hodi ako stojan pod muskaty tak chcem vediet aky stroj mas ty Mino.
Mino23. Jún 2015
Mal som možnosť hrať na alpenke 3rad 3 hlas ladenie C-F-B

je to dobrá harmonika akurát tak ako stojan pod muškaty v črepníku
-23. Jún 2015
Kupujte novy model v akcii! - aj s obmedzenym počtom basov!... kupujte!
P.K23. Jún 2015
www.alpenheligonka.sk
Peter23. Jún 2015
Ha - ha ,... ja tu rečním o poltónoch, ťahoch mecha, stupniciach a pod. a v hre by ma tromfol kadejaký heligonkár - absolútne to nie je vidno na mojej hre... No a čo?... Aspoň si poteoretizujem... :-)
Šimon23. Jún 2015
pro dominik
Ty přidané pultóny ze mě virtuóza neudělají a taky jím nikdy nebudu, toho jsem si plně vědom, je to jen technická pomůcka a podle mne skvělý nápad Jirky Hampla. Tak to bylo myšleno.
dominik23. Jún 2015
šimon tie poltony navyse, neni poznat na tvojej hre.
Jopova23. Jún 2015
Zacnem povzdychom...ach jaj...Ja neviem, co budem robit dnes poobede, zajtrajsok je daleka buducnost a niekto planuje co bude robit koncom septembra! Na Drienicu mam pekne spomienky.
Ondrej, napisem ti viac na mail.
Pozrel som si Podujatia a zamyslel som sa nad tym, ze niekde sa zucastnia len ti, ktori sa prihlasia mozno 3 mesiace, ci az rok vopred, inde su pozvani hraci /asi sa nemozno prihlasit/ a videl som aj vystupenie, kde hrala dievcina v rifloch, lebo ju nahovorili, ze kedze bola v obecenstve, tak nech vystupi. Iny kraj, iny mrav.

Ondrej S.22. Jún 2015
Pekne ste sa rozrečnili.
Tiež želám Štepánovi skoré uzdravenie.
Mrknul som do kalendára a ak by mi to vyšlo, tak by som mohol pozrieť Novú Bystricu a Šarišskú heligónku.
Jopova ak by si mal záujem, tak miesto na ten Šariš by sa u mňa v aute určite našlo, snáď mi to vyjde.
Kontakt: older73@gmail.com