Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
smx24. Január 2021
Heligonka v tom videu bola dvojhláska - alebo sa mýlim ?
Kontakt: smin@zoznam.sk
KM24. Január 2021
Diky, už to mám.
Kojšovjan23. Január 2021
KM daj si do gogl YouTube Mé upravené video....mal by si sa dostať k tomu..
KM23. Január 2021
No mne záznam s p. Kočkom nenašlo. kde to je?
Miro S.23. Január 2021
Ten záznam z hrania pána Kočku je niekedy z polovice osemdesiatych rokov a bol použitý z inej TV relácie. Starý pán Kočka mal vtedy 85 rokov.
Viem to, lebo v tej zábavnej relácii uvádzali, že bude hrať najmladší heligonkár, ktorého tam mali a to 10 ročný chlapec a najstarší heligonkár, ktorý má 85 rokov. Pán Kočka tam mal dlhšiu ukážku než je tá v tej relácii "Domácí štěstí".
Dušan K23. Január 2021
Išlo mi to pozrieť, bodaj by som to ak dožijem jeho roky , tak zahrá i ja!
pre ... bodky22. Január 2021
Takto vyzerajú iniciatívni tupci
...21. Január 2021
Tak pardon. Prispevok vyzeral ako od nejakeho podrypovaca
Miro S.20. Január 2021
Len kľud tri (...) bodky. Som to ja Miro S., nikto mi nick neukradol, ale asi si nepochopil tú iróniu v prvej vete - robím si srandu, práve z toho, že nás tu ktosi nazval starými páprdami. Aj ja som starý páprda, takže v pohode.Chcem upozorniť na reláciu, ktorá išla na ČT 3, 16.1.21, a bol tam starý, dnes už nežijúci pán Kočka, ktorý hral na heligónke - perfektne!
Malo by to byť tu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095813559-domaci-stesti/203562226000044/
Neviem či to každému naskočí. Je to relácia "Domácí štěstí". Pán Kočka účinkuje cca od 18:30 minúty.
Takže skúste.
...20. Január 2021
... Nekradni nicky. Nie je to pravy Miro S. lebo on by taku hovadinu nikdy z ust nevypustil. Aspon si ukazal svoj charakter.
Vdaka "starym paprdom" sa posuvame dalej a mame sa od koho ucit. Vdaka ze su tu! Raz budes aj ty stary, ak sa vobec dozijes pri svojej zakernej povahe a potom pochopis. Ty ale tomu teraz este vobec nerozumies.
Miro S.20. Január 2021
No, práve sa ozvali starí "páprdovia", ako tu nedávno niekto napísal, že Peťo, Šimon a rychlik?!
No, ale dosť srandy!
Máte pravdu! Ráno si zapneme rádio a ozve sa: Rádio Slovenskóóó - a hneď na to anglicky spievaná pesnička - no čo už.
Na šťastie má to rádio taký malý gombík a dá sa vypnúť.
Treba si ale uvedomiť, že aj my sme našim rodičom reptali, keď chválili to staré a naše moderné zatracovali?!
Jak mi vyhodňare hutorime - teperka taki švit - ta ňe?!
Taká je doba.
Vydržať!
Peter20. Január 2021
Šimon, bohužiaľ, je to tak ako píšeš. Jedným dychom však zahanbene dodávam, že je to naša vina, akú generáciu detí sme si vychovali.
Šimon20. Január 2021
Peťo, nevím, kéž by to tak bylo. Můj názor je že lidé si už nějak zvykli a jsou k tomu apatičtí. Sere to asi moji generaci, ale ta je na řadě a dlouho tu nebude a ti mladí tak jak to trochu pozoruji, nevím ??? Kéž by jsi měl pravdu.
Peter20. Január 2021
A všímate si aj aké máme správy v TV, v rádiu...? Aké typy reklám sú nám pomaličky podsúvané?... Aké hodnoty máme vyznávať, a aké zavrhovať???

Pozeráte si televízne noviny a medzi správami z domova je zrazu správa, že napr. niekde v Texase niekto havaroval a napadol pri tom aj amerických policajtov... No a potom zase pokračujú správy z domova...

Keď si novodobí propagandisti myslia, že toto je normálne a že národ si to nevšimne, tak podľa mňa sú na omyle... Dosahujú v ľuďoch úplne opačný efekt, než by si želali... Ide to síce pomaly, ale myslím, že ľudia už triezvejú...
Šimon20. Január 2021
Bohužel tak to je. Za mnou přijedou vnoučata z Brna a chvílemi se taky musím zeptat co vlastně tím výrazem mysleli. Samozřejmě jim rozumím, ale chci jim tím říct že to co chtěli vyjádřit má i český výraz. Obroditelé co bojovali za náš jazyk se musí v hrobech obracet !!! A my si přitom myslíme bůh ví jak nejsme dobří a "jdeme s dobou". Divná to doba. Na odborné půdě chápu že některé výrazy takové musí být, pokud se to přenáší do běžného hovorového jazyka tak mi to vadí. Asi už patřím do starého železa. Ještě že to nejde aplikovat na ty heligonky !!!
rychlik20. Január 2021
Clovek si zapne nejake slovenske radio a zrazu si mysli, ze je niekde v anglicku, amerike. Pomaly ani nepocuje slovensku, alebo cesku pesnicku.
Miro S.18. Január 2021
Nechcem tu písať ani o starých, alebo mladých, ani o chytrých, resp. hlúpych, tiež nie o výrobcoch heligoniek a ich cenníkoch.
Toho tu už bolo popísaného dosť - v dobrom aj v zlom. Chcem len upozorniť - aj tých čo tu budú písať v budúcnosti, že tu v ľavo je "Adresár" a tam sa dá nájsť veľa tu diskutujúcich, na ktorých je tam aj kontakt telefonický, u niektorých aj e-mailový a sú tam aj obce, v ktorých žijú
Tiež hľadaním v minulosti diskusie sa dá veľa zistiť.
...18. Január 2021
Peto je človek na svojom mieste, to musim potvrdit. Skus, neolutujes, stoji to za to aj keby si isiel za nim osobne. Niektore veci su na nezaplatenie a nedaju sa odmerat peniazmi
Pozdravujem východ aj vsetkych inych ludi dobrej vole :)
rogi18. Január 2021
Igor, neospravedlňuj sa. Nemáš sa za čo. Je úplne normálne, že keď sa človek začne o niečo zaujímať, tak hľadá, kde sa môže o tom dočítať, alebo kde mu môžu poradiť. Všetci tí "strašne múdri" tu už asi zabudli, že aj oni začínali bez znalostí a teraz ukazujú "široké lakte". Nič si z toho nerob. Ak napíšeš Petrovi adminovi na email, určite Ti poradí niekoho na východe. Ja by som Ti aj rád, ale východ nepoznám, keďže som zo Žiliny a ja mám heligónky od výrobcov z tohto regiónu. Ja tiež už patrím do kategórie, ako tu bolo napísané, "starých paprdov". Ono tí mladí a strašne múdri musia najskôr zostarnúť tak ako my, aby zistili, že vlastne nič nevedia, a to čo vedia, to je len malý zlomok z toho, čo by mali vedieť. Človek sa narodí hlupučký a zomiera len o niečo málo múdrejší. Čo sa týka výrobcov, nestretol som sa u nich, žeby hanili výrobky iných a vychvaľovali len svoje. Áno pochváliť sa môžu, prečo nie, ale žeby sa vyvišovali nad iných, neviem, nestretol som sa stým. Pre Teba ale môže okrem ceny byť dôležitý aj termín dodávky. Rátaj pár mesiacov a u nás v našom regióne (u niektorých) aj viac ako rok. Dôležitá je aj dostupnosť servisu, preto naozaj hľadaj dobrého výrobcu v Tvojom okolí, ale ak Ti nevadí vzdialenosť, tak aj inde. Ono keď sa heligonka vydarí, tak toho servisu až tak moc nie je. Môže sa vyskytnúť napr. zlomenie hlasu ak sa vyskytne horší kus, alebo malí problém s mechanikou, ale ináč pri dobrej práci nič extra to nebude. Nedaj sa ovplyvniť výrokmi niektorých tu a nerieš to. Vždy sa nájdu takí, čo Ti poradia.
Igor18. Január 2021
Som z vychodu a tazko mi to nieje len nevedel som ze je odtialto, nemam to odkial vediet. Nepoznam tu moc ludi ktory hravaju na heligonku a jedine miesto kde som mohol najst nejake informacie je toto forum. Ospravedlnujem sa ze som pisal mimo bezne temy