Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Miro10. Február 2013
Zdravím, chcel by som sa opýtať aký je rozdiel medzi trojhlasnou a dvojhlasnou heligonkou. Viem že dvojhlasná je taká pisklavejšia ale ktorá sa hodí na tercie a ktorá na cifry...
Dakujem...
jasom10. Február 2013
Teraz sa každý majster pobije o to aby ta naučil ladiť jááj...
zaciatocnik10. Február 2013
Cena novych mechov zacinala zhruba pred rokom od 100 eur. Ked si chcel zahyby navyse, tak nieco priplatis - cca do 20 eur
..10. Február 2013
Mato B : nie si tak trochu vychcálek....?
Mato B10. Február 2013
Nehľadám majstra, ktorý z toho žije......stačí mi sváčko z Hornej Brčnej. A pravdu povediac, bol by mi milší ako majster....
pre Vlada10. Február 2013
Tuším okolo 120-150 eur.
vlada10. Február 2013
chlapi jak se cenově pohybuje oprava,nebo výměna měchu
rychlik10. Február 2013
Ziaden majster, ktory z toho zije ti to neukaze
Mato B -naladenie harmoniky10. Február 2013
Ďakujem za odpovede páni. Hľadám opravára -ladiča (okolie Martina), ktorý by bol ochotný poradiť aj ukázať ako sa to v princípe robí. Proste sa len prizrieť na ten kumšt. Nič viac. ... páni Jelinek a Duray sú dosť vyťažený a trochu pochybujem by mi to ukázali.
rychlik10. Február 2013
aj toho 4radoveho R.NOVAKA B-Es-As-Des asi nikto nechce. u kolkych majitelov ze to uz bol?
Pozorovatel10. Február 2013
Aby bolo na Orave dobre,na orave zdravo ....tak maju k tomu prispôsobene zrejme aj ceny Favoritiek .....ale ked pani z oravy chcu niečo kupit tak vždy za šrotovu cenu....
10. Február 2013
Pán Tropek ma asi predchodcu z Činy keď sa mu páčia takto" vyzdobené" delicie, ale k tomu tá cena no ja by som sa takto neznížil.
Miro S.10. Február 2013
Pre Mato B.
Keď Ti ide o to akým spôsobom naladiť heligónku, tak to si daj urobiť tam kde to vedia (Duraj,Krahulec,Hořovice a pod.).
Keď Ti ale ide o to v akej tónine si dať naladiť heligónku, tak si odskúšaj s niekym kto vie hrať na nejakom hudob. nástroji, v akej tónine sa Ti najlepšie spieva a v tej si heligónku daj naladiť.
V žiadnom prípade nelaď heligónku sám, keď v tom nemáš prax!!!
Pozorovatel10. Február 2013
čo tak si preklepnut p.Tropeka z Oravy a jeho ceny trojradovych Favoritiek+ jeho náklonosti pomôst mladej generáci pri zakupeni jeho takz.lacného nástroja........
Dominik10. Február 2013
Maťo .. ako to myslíš? Hľadáš opravára čo ti to urobí? Alebo si myslíš, že ti teraz niekto vysolí celú teóriu o ladení, pracovný postup, dokonca aj presné hodnoty tremola?
Mato B10. Február 2013
Ok rýchlik, tak si tú otázku nevšímaj...
rychlik9. Február 2013
Tvoja otazka je stupidna, ako keby si sa opytal - poradi niekto ako soferovat auto?
Mato Baciak9. Február 2013
Poradí niekto,ako naladiť heligónku??
Kontakt: baciakm@gmail.com
jano z DT9. Február 2013
...no možno budem trocha z časti oponovať Petrovi keď tvrdí , že : "tréma závisí od toho ako dobre je človek pripravený na tému" . No keby to tak fungovalo , tak na javisko ani vôbec nedôjdem, bo skoro nikdy neviem čo budem hrať.. A keď si niečo aj nacvičím (aspoň na oko) - tak keď prídem pred mikrofón - aj tak ma to nenapadne čo som chcel pôvodne hrať - a šľahnem tam niečo iné a potom improvizujem - čo je na žiaľ aj dosť poznať. Už som špekuloval aj nad "ťahákmi" na heligonke, ale väčšinou by som už na ne i tak nedovidel. A v krčme kým sa človek "pripravuje " na to človek nemá čas !! :-) Najlepšie protistresové prostriedky sa mi zatiaľ najviac osvedčili pohonné hmoty nad 50% v nie prehnanom množstve !! :-)
Kontakt: murin.heligon@zoznam.sk
zaciatocnik9. Február 2013
Trema je zla vec, ale co narobíme?