Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Jarda4. Február 2013
Jak a kde koupit dobrou heligonku když sem dosud nehrál a nenaletět právě nějakému překupníkovi?
Kontakt: jerremy28@centrum.cz
mmm4. Február 2013
čo to znamená tuplované basy?
Michal4. Február 2013
Dobry den, k tematu starych a novych heligonek.Mam ctyri stare heligonky ,ktere bych nedal.Potom mam dve nove na ktere skoro nehraji a ktomu mam tri Hohnery na ty hraju obcas.Myslim ze tu jeste nikdo nenapsal nejdulezitejsi ono to taky chce penize.Pokud bych zacinal a nemel moc penez sel by nove (Duraj,Elicar,Jelinek) a nebo kompromis Hohner s tim ze pokud to nezvladnu ,da se jich s minimalni ztratou zbavit.Pokud by me to bavilo da se casem sehnat stara heligonka ,ale pozor 90 procent nestoji za moc a nakonec to spolkne vic nez nova ale na druhou stranu takovej starej Hlavacek tri hlas tuplovany basy no to je nadhera.S pozdravem Michal
jopova4. Február 2013
Nedávno som predal trojročnú durajku. Zostala mi kebrdlovka z r.1936, dvojhláska, na zinku, nie moc pekná, ale ľahká, zvuk čistý, jasný.
Pozeral som našich výrobcov i susedovcov, tam mi vadilo to, inde ono. Čo sa týka dizajnu, skôr by som si vybral medzi starými, akoby vtedy mali viac vkusu /alebo sa mi páči staré?/. Vlastním nemeckú trojradovku GCF, pekná na pohľad, aj zvukovo, treba naladiť D, dmol, stoják v F rade, tri poltóny.
Ešte som sa nerozhodol pre "tú moju". Niečo je dobré staré, iné nové. Nie každý predáva preto, že tá jeho nie je dobrá, alebo, že je priekupník, možno len tak ako Majtán, možno aj ja, hľadá, ktorá by mu najlepšie sadla.
Šimon4. Február 2013
Peter já konkrétně nemám staré heligonky na obdiv, ale obě jsou ve výborném stavu, krásně hrají a hrávám na nich, proto bych je neprodal, proto si je takto cením. Ne každý si dnes koupí nové auto, trh s ojetinami jede na plné kule a nebýt něho odhadni kolik lidí v tvém okolí by si šlo pro nové a kolika by zůstal bycikl a autobus. Teď jsem byl lyžovat v Rakousku jelo 6 aut, dvě nové, 4 ojetiny. Proto se mi nelíbí když někdo smete vše staré na jednu kupu. Myslím si vše má své místo na trhu a nejde to moc srovnávat, auta i heligonky.
Peter4. Február 2013
Takmer každý kto si kupuje automobil, kupuje si ho na vozenie, nie na obdiv. Vyberá si medzi jednotlivými značkami podľa komfortu vozenia, spotreby, kvality, ceny,...

Väčšinou každý, kto si kupuje hudobný nástroj, kupuje si ho na hranie... (nie na obdiv)
Šimon4. Február 2013
pro Maroš
mě to samé dělal Jirka Hampl, myslím si že by ti to mohl udělat každý kdo heligonky staví nebo opravuje. Určitě to umí, záleží na jeho ochotě a vytíženosti. Když ti řekne že to nedělá znamená to že to dělat nechce, ne že neumí a musíš o dům dál.
Šimon4. Február 2013
pro dano
Myslím si že to takto nejde jednoznačně říct, ono každé má svoje. Staré mají svoji hodnotu stanovenou jinak než nové, to nejde srovnávat. Myslím tím staré kvalitní v dobrém stavu. Nové auto koupíš každý den za nějaké peníze, kvalitního veterána sháníš po celém světě a dáš třeba desetkrát tolik. Vše má své, říct že za starou bugatku si koupím deset octávií je prostě argument na prd. To nejde srovnávat, tak je to i s heligonkami. Mám tři nové, když je zítra prodám tak si pozítří koupím stejné nové a nic se neděje, vůbec to se mnou nepohne. Mám dvě staré které nikdy neprodám a nevyměním ani za dvě nové. Prostě tak to je a tak to bude.Neobhajuji tím různé překupníky a šmelináře, ale je jasné že každý chce nějak vydělat. Ty můžeš koupit nebo ne, je to na tobě, zkouší to každý, tak to chodí po celém světě. Jsou sběratelské staré kusy u nichž hodnota je pro mnohé nestanovitelná, ne vše je starý šunt.
fezoj4. Február 2013
odkaz pre dana aky si ty len mudry vsak si mohol vsetky tie stare heligonky prezrate cervotocom a derave kupit ty a predavat ich za korunu alebo este lepsie rozdavat asi preco su take drahe lebo ich asi uz neni vela tych ozaj kvalitnych a ten sunt na bazosi to si kup ty alebo este lepsie kup si novu a nepis somariny lebo asi nemas usi
Maroš3. Február 2013
Prosím Vás vie mi niekto poradiť kto by mi prerobil basy na heligonke mám nemeckú a chcem tam naše basy. Budem rád za každú radu.
dano 3. Február 2013
ked tu hovorite o tych starych heligonkach, nieco k tomu co si treba uvedomit. Preco su take drahe??? preto ze su take stare, plne cervotocov a ze netesnia??? alebo preto, ze par zberatelov na Slovensku a Cesku vykupilo stare heligonky a udavaju astronomicke ceny ktorych sme sa vsetci chytili???? halo zobudme sa.. ved predsa za ceny niektorych tych starych vykopaviek, si vieme zadovazit nove heligonky ktore su na inej urovni a netreba do nich vrazat nehorazne peniaze!!!
Michal3. Február 2013
Dobry vecer,u pana Janecka jsem byl minuly tyden.Hodne peknych heligonek ,na vsechny se da zahrat.Urcite se tam da vybrat pokud chces starou heligonku.Michal
jk3. Február 2013
Mirko S. foto burza nechce brať. čo už. aj tak Ď.
Kontakt: canrk55@gmail.com
Šimon3. Február 2013
pro Jirka
na některé by se dalo jet podívat, víc nejde napsat, podle fotky se koupit nic nedá. Vesměs prodávají sběratelé a překupníci, takže prodávají to co nechtějí což ale pokaždé nemusí být špatné jak si většina myslí. Každopádně bez odborníka, osobního vyzkoušení, kompletní prohlídky nástroje včetně prohlédnutí vnitřku nic nekupuj. To co je tam prodáváno z Nymburka prodává Josef Janeček, má krásnou sbírku, párkrát jsem u něj byl. Sám od něj mám starou Hlaváčkovku DG, p. Duraj mi ji trochu udělal a dnes je to můj nástroj s nekrásnějším hlasem. Takže koupit se dá, ale BACHA!!! Cena může být jakákoliv, ale musí jí odpovídat stav co ne každý umí posoudit.
Jirka3. Február 2013
Co říkáš Šimone na posledni heligonky na Bazos.cz
Vlada3. Február 2013
Pardon Hořovice Koucký
Vlada3. Február 2013
Hraju teprv rok,jaká je zkušenost s kvalitou a cenou co se týká třeba fa Stibitz Budějovice nabo Hlaváček dneska Hořovice Koutny a naopak Duraj či Jelínek. Je to přibližně srovnatelný?
Kontakt: vlada.sed.@seznam.cz
Šimon3. Február 2013
pro Jarda
dvojřadovku 21 klapek stoják ve druhé řadě. Ladění dle toho co ti jde ke zpěvu, jinak je to o penězích. 3 000,- až 60 000,-. Musíš vědět kam se chceš v tomto rozmezí napasovat a pak si můžeš vybrat. Klidně mi napiš můžeme pokecat.
Kontakt: miroslav.hampl@frebio.cz
milan hornokysucki heligonkari3. Február 2013
Pre Feri Podľa práce a dohody okolo 100 €.Najskôr sa treba ale poradiť s tým, čo Ti to bude robiť. On musí posúdiť či sa dá niečo s tým robiť ,alebo nie.Prípadne Ti poradí čo máš robiť ďalej aby to vyhovovalo Tvojím požiadavkám.
Jarda3. Február 2013
Ahoj všichni,chtěl bych se zeptat jaký druh heligonky byste doporučili pro začatečníka?Díky
Kontakt: jerremy28@centrum.cz