Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
mato12. November 2013
Ako nemailuje a inz. ako dal zavolat nieje problém ja ked chcem niečo predat odpoviem každému každý kto sa ozve je potenciálny kupec či nie??????
rychlik12. November 2013
Vies ty, ze kolko ludi nemailuje? Ked nieco zhanas obetuj zo svojho kreditu a telefonuj
mato12. November 2013
Zdravím vás heligonkári mám jednu otázku reagoval som na pár inzerátov mám záujem kúpit heligonku a bolo dost predávajúcich - ponúkajucich na predaj ktorý mi vôbec neodpovedali aj ked som im viackrát napísal o pozerám že inz.majú stále obnovený takže nepredali a neodpovedajú tak načo to potom ponúkajú nechápem hlavne na bazoši ????????????????
Brigado Drandic12. November 2013
Pre Jan. Ale aj pre ostatnych co sa pustia do rekonstrukcie. Ja si na tieto dlhe zimne vecery vzdy hladam nejaku robotu na ktoru nemam cas cez leto a tak som sa pustil tiez do rekonstrukcie heligonky. Fotky aj smiesny navod som dal sem:
https://sites.google.com/site/strankybakchos/config/pagetemplates/rekonstrukcia-heligonky
Ak ti mozem poradit, tak sa do toho pust kludne sam. Poradime ti, pomozeme a aspon tu budu serioznejsie a odbornejsie debaty. A mozno tie navody niekomu aj pomozu.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
12. November 2013
Ďakujem pekne :-)
Kontakt: 0907126021
Janko K.11. November 2013
Pripájam sa ku gratulácii všetkým Martinom, zvlášť Martinovi Č.
Jak śe hvari u nas na vichodze:
Ňej jim Boźičko dožiči teľo zdravička, jag z ňeba rosi pośila...
Janko K.11. November 2013
Pre memovca Jána
snáď Ti pomôže každý výrobca heligóniek,
skús kliknuť na výrobcov v pravej strane tejto domovskej stránky
Ďalšie kontakty :
Ladislav Duraj - Žaškov
0907 392 496
Juraj Krahulec – Detva
0905 709 151
Kontakt na p. Číka 0908177009 - toto som vygooglil v histórii diskusie
Želám mnoho krásnych chvíľ pri vynovenej heligónke
?..M11. November 2013
všetko najlepšie Martinom
Miro11. November 2013
Len maličká oprava môjho predchádzajúceho príspevku o prečíslovaní notových zápisov pre heligónku na http://pesnicky.orava.sk. Keď som to písal už bolo dávno po polnoci a tak som nesprávne uviedol, že: "piesne boli upravené a označené v zápisoch v poznámke značkou L1 (ladenie číslované od 1)". Správne malo byť napísané, že "L1 (prvý gombík pri brade hráča je označený číslom 1)" :-) Ospravedlňujem sa:-) Príjemný večer
Kontakt: pesnicky@orava.sk
jan11. November 2013
Pre Šimon
aha no dufajme ze niekto da kontakt. a on je zkadial????
Šimon11. November 2013
Podívej se tady do historie stránek, najdeš někde kontakt na p. Číka, doufám že jsem to napsal správně. U něj spousta lidí spoustu věcí shání. Já na něj kontakt nemám, třeba se ozve někdo z diskuza a kontakt ti pošle.
jan11. November 2013
Pre Šimon
no premyslal som tak ako pises. ale nevies mi poradit kde by som vedel zohnat gombiky a a pod. pasku na mechy ,rohy atd. atd. no naladit ju treba, to necham na odbornika.
Šimon11. November 2013
Takovou heligonku jak píšeš jsem podobnou taky měl a zvažoval co s ní. Zajel jsem tehdy k p. Durajovi, ten opravil vše potřebné, nástroj naladil a jinak zůstal v původním stavu. Není problém udělat vše nové a nechat třeba jen hlasy a udělat i bednu, ale to už nebudeš mít 100 let starou heligonku. Pokud chceš mít starý nástroj udělějs citem jen to nejnutnější, ale jde z toho udělat i nový nástroj. Záleží na tobě. Hlavně ať ti dobře hraje a máš z ní radost.
jan11. November 2013
pre vsetkych,,,,,,
mam na vas zopar otazok. ale len vazne ziadne ................, oplati sa zrenovovat heligonku ktora ma cez sto rokov??? alebo ju nechat tak aka je .
je funkcna , rozladena :) dobre tesni ale na svoj vek vyzera ako pred 100 rokmi .celkom dobre zopar malych nedostatkov bola vyrobena 7.2.1912 to ma napisane na basovej strane.
Kontakt: M.A.G.I@zoznam.sk
Miro11. November 2013
Po nedávnej diskusii, ktorá tu bola pred niekoľkými dňami, o číslovaní gombíkov i ďalších mailových výmenách skúsenosti na túto tému, som sa rozhodol prispôsobiť zápisy pre heligónku na stránkach http://pesničky.orava.sk číslovaniu, ktorú okrem iných používa vo svojich publikáciach napr. aj M. Čerňanský. Aj keď svoju logiku má aj číslovanie používane Grimom atď., argumenty, ktoré tu odzneli ma presvedčili o tom, že číslovanie gombíkov od 1,2,3... je "prirodzenejšie":-) a pochopiteľnejšie (aj bez "študovania" tabuľky).

Všetky doteraz zapísané piesne boli upravené a označené v zápisoch v poznámke značkou L1 (ladenie číslované od 1). Boli zmenené aj tabuľky číslovania. Predchádzajúce tabuľky (číslovanie "podľa Grima") boli presunuté na koniec článku. Dúfam, že to prispeje k lepšiemu pochopeniu zápisov.
Všetkým tým, ktorí si na doterajšie značenie na stránkach už zvykli (a možno ich to bude chvíľu mýliť) sa ospravedlňujem, ale (ak budú na stránke zápisy pribúdať), je lepšie "vrátiť sa z kratšej cesty" než... Dúfam tiež, že aj takto sa môžem pokúsiť aspoň troška prispieť k zjednoteniu zápisov našich piesni pre tak krásny hudobný nástroj, akým heligónka je.

Tiež chcem poprosiť aj ďalších, ktorí by sa chceli podeliť so svojim spôsobom hry - svojimi zápismi, aby ich skúsili poslať. Je možné posielať zápisy podobne ako je to napr. na stránkach - vytlačiť si napr. noty pre akordeón, či klavír a nad noty zapísať čísla gombíkov. Je možne napísať aj text piesne a nad to čísla gombíkov (pri menej, alebo mne neznámej piesni, by bolo dobre poslať aj nahrávku piesne, či odkaz na youtube,...kde sa nahrávka nachádza...). Všetko sa dá prediskutovať, vysvetliť ... verím, že spoločne nájdeme riešenie a hlavne tí mladší nájdu na stránkach dostatok piesni z rôznych kútov Slovenska....
Kontakt: pesnicky@orava.sk
Peter10. November 2013
U nás na východe sa často spomína, i ja sa snažím riadiť oným biblickým heslom: Plačte s plačúcimi, radujte sa s radujúcimi!...

Pravda, každého života je škoda, ale jednou zo základných životných múdrosti je, že: Netrápte sa nad tým, čo nemôžete zmeniť!...Nuž česť pamiatke každého dobrého človeka a my, pozostalí, musíme kráčať ďalej... A je na každom z nás, či pohár, ktorý stojí pred nami vidíme ako "poloprázdny", či "poloplný"... Fakt je to iba na každom z nás, ako budeme vnímame život a akú atmosféru budeme šíriť okolo seba... A nezabúdajme na tých, ktorí sú (snáď) na tom horšie ako my, a ktorí potrebujú podržať...
Šimon10. November 2013
pro Štěpán
Tak to se velice špatně čte a zároveň to nutí člověka
k zamyšlení. Snad se takoví nadšenci budou rodit i nadále, skláním hlavu před tím co vše pro heligonku, heligonkáře a posluchače za ta léta udělal.
Anton10. November 2013
Zucastnil som sa 9.11.t.r Krupinskej heligonky.Nechcem velmi
kritizovat,ale tento rocnik sa im nejako nevidaril.Nehovorim o hracoch,
ale o organizatoroch.Neviem ci boli na pricine volby,alebo financie.
Ale tu kavicku by si boli vystupujuci zasluzili,najma aj
k zlemu pocasiu....

Tesim sa na dalsi rocnik Anton
Kontakt: heligonkar
Štěpán10. November 2013
Dostávám zprávu, že zemřel pan Josef Malina, organizátor Rožnovských setkání heligonkářů, v sobotu v Lužné. Upřímnou soustrast rodině a čest jeho památce.
Snad to půjde otevřít a dozvíte se víc. Štrěpán

http://valassky.denik.cz/zpravy_region/valassky-gen-josef-malina20111120.html


Kontakt: vrana1935@seznam.cz
Ján9. November 2013
Pre (Bednár a no toto) páni ďakujem Vám,výborná ponuka a už som ich aj kontaktoval,.....teším sa na ďalšiu spoluprácu.
Pozdravujem.