Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Andrej Švarný26. November 2013
Pre Brigado Drandic

S tou dlhsou nahravkou som myslel napriklad nejaku pesnicku, ktore bude zahrata postupne na vsetkych troch heligonkach v tej istej tonine - za toto by som bol aspon Ja velmi vdacny pocut postupne rovnaku skladbu na heligonkach s roznymi hlasmi, take nieco aspon zatial som na Internete nenasiel.

K tomu pokusu s heligonkami a postupnym hranim na kazdej heligonke s postupnym hranim na jeden ton a potom so spolocnym danym tonom a tonom o oktavu vyssim som to myslel nie tak , ze budes premiestnovat hlasy na kobylkach ale napr. zahras jednym prstom zakladne C a v druhom kroku zahras zakladne C so sucasnym hranim C o oktavu vyssim , myslel som , ze budes tlacit naraz dva gombiky, gombik pre zakladne C spolu s gombikom pre C o oktavu vyssim. Verim, ze tak isto si to porozumel a myslel aj Ty.
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
mm26. November 2013
Ja som na duraja 2 rad kupil vak u Bielika v žiline a nešpekuloval som nad tým. stál 50e. na trojradovku tušim 55e. vak mi rok služi bez problémov.
Bednar26. November 2013
Pre Dominiku... hajp.cz . Siju vaky na mieru a kvalitne
Brigado Drandic26. November 2013
pre Andrej
Neviem ako spravit dlhsiu nahravku lebo ja som pripevnil na mechy zavazie, stiahol ich a pustil. Tak sa mechy samovolne natahovali vplyvom gravitacie a zastavili sa same. Keby som chcel dlhsiu nahravku tak by som potreboval dlhsie mechy.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Brigado Drandic26. November 2013
pre Vsetkych zucasnenych
Dnes vecer zverejnim ktora nahravka je ktory hlas. Ale je vidiet aj z obrazka a aj pocut, ze hlinikovy hlas je o 7dB slabsi ako mosadz a zinok pri tom istom tahu na mechy. Konstantny tah som zabezpecil zavazim na mechoch.
pre Andrej
Ja mam 3 heligonky jedna je trojhlasna GCF na mosadzi, dvojhlasna DG na zinku a dvojhlasnu popularku CF na hliniku. Vsetko bez oktav ale skusim nieco vymysliet. Ta mosadzna je trojradovy trojhlas takze tam je vela hlasov tam by sa mi dala vyskladat aj vysoka oktava aj hlboka. Dobry napad Ado skusim sa vecer na to pozriet.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
aaaa26. November 2013
Hliník, mosadz, zinok - či ?
Andrej Švarný26. November 2013
Pre Brigado Drandic

Zdravim Brigado

Moj odhad je : 1. hlinik, 2. zinok, 3.mosadz - o zinku a mosadzi si nie som celkom isty, vychadzam z toho, ze mosadz je tazsia ako zinok a pravdepodobne lepsie s jazyckom spoluvytvara vysledny zvuk- no a mozno sa mylim, tesim sa na moment, ked Brigado povie ake je skutocne poradie .

Chcel by som Ta poprosit, ci by si mohol nahrat trochu dlhsie rovnake nahravky zahrane postupne na vsetkych troch heligonkach.

A este by som Ta chcel poprosit, kedze podla nahratych tonov , to vyzera, ze heligonky nemaju poskladane horne a dolne oktavy,ci by si mohol urobit nahravku vyslednych zvukov heligoniek, ked budes hrat len na zakladnom tone a potom ked budes hrat na zakladnom sucastne s tonom o oktavu vyssim ( alebo o oktavu nozsim)........ toto by mohlo byt velmi zaujimave porovnanie heligoniek
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Ján26. November 2013
Dobrý deň,pokúsim sa odpovedať pre Brigado:1 Hliník, 2 Mosadz, 3 Zinok....
pre Jolu 25. November 2013
Kup si radšej Čučo !
Jola25. November 2013
Tak chcem dvojradovú, 3 hlasku
arny25. November 2013
Podle toho co chcete od heligonky očekavat Též se musíte rozhodnout chcete-li dvou hlas tři hlas neb čtyř i více hlasu. A hlavně si vybrat ladění heligonky abyste byl s hlasem spokojen. Můj názor je ZINEK neb MOSAZ je to odzkoušené více než 100roků . Domnivám se že na klasické hraní to velmi postačuje
Jola25. November 2013
Otázka ? Aké hlasy sú podľa Vás naj zvučnejšie / kto má aké skúsenosti zinok, hliník, mosadz ? Chcem si dať vyrobiť heligónku poradte mi prosím ďakujem Jola
Kontakt: jolater@centrum.sk
pre JOLU25. November 2013
Dobry den. Aj ja mam heligonku od Pana Jelinka a mozem potvrdit ze som s nou nemal nikdy ziaden problem. Heligonka je presne taka aku som si ju vysnival. Vzhladovo dokonala, po mechanickej stranke este dokonalejsia. Od mechu po hmatnik cez farbu gombikov som si mohol vybrat podla svojho vkusu cim ma pan Jelinek velmi potesil. Tak isto Pan Jelinek ma neskutocne ludsky pristup k ludom. Da sa s nim super dohodnut odporucam...
Jozef M25. November 2013
Ja by som povedal : hliník,mosadz ,zinok
pre Mino25. November 2013
Diskutujuci MINO je Dalsi clovek co na heligonku.sk nepatri.. ake problemy??? Videl si to? Skusal si to??? Mam heligonku od pana Jelinka a neviem si ju vynachvalit, kazdy mi ju obdivuje..,!!!...ci po vzhladovej stranke tak ako aj mechaniky... mal som kadeake stare ,,bucory " ktore som daval len opravovat a ked chytim Jelinkovu heligonku do ruky neviem prestat hrat na nej.... tak tu nezAvadzaj ludi.. nech sa vyjadria ty co ju mali alebo drzali v ruke.... mne ju odporucil sam pan Cernansky.. (reklamu nikomu nerobim len moj nazor na dalsieho ,,odbornika na diskusii.)
Franta25. November 2013
No ja bych to videl jinak. hlinik, zinok, mosadz.
xxxxxx25. November 2013
Hlinik. mosadz zinok. Daj nieco tazsie
Brigadi Drandic25. November 2013
Tak som spravil nahravky hlasov hlinika, zinku a mosadze. Mozete hadat ktory je ktory, ze ci ste spravny heligonkari. Na zivo by ste to uhadli hned ale mikrofon nahrava nad 16kHz velmi obmedzene tak farba tonu je menej vyrazna ako v skutocnosti ale aj z nahravok sa to da urcit. Ked budete dobri tak vam prezradim ktora nahravka je aky material. Tu je link:
https://sites.google.com/site/strankybakchos/renovacia-heligonky/porovnanie-hlasov
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Miňo25. November 2013
Pre jola Daj tomu len pokoj,budeš mať problemy
Jola25. November 2013
Zdravím, chcem sa spýtať máte niekto skúsenosti s heligónkami
od p. Jelínka z KNM ? Ak áno viete mi dať viac info ?
Zaujíma ma všetko / vzhľad, kvalita materiálov, mechanika, hlas, atď. Ďakujem. Jola
Kontakt: jolater@centrum.sk