Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Peter27. November 2013
Myslím, že Brigado teraz ponúkol veľmi praktické a konkrétne veci na diskusiu. Aby to bolo kompletné, tak mne osobne tam ešte chýba ukážka zostavy (nízka + stred + vysoká oktáva) a takisto ukážka "flašinetového" ladenia (nízka + žiaden stred + vysoká oktáva)

A možno by som privítal aj podobné ukážky zahraté v dvojhmatoch, či trohmatoch..... a bolo by to kompletné. Mnohí ľudia by konečne začali mať predstavu, čo to tie spodné/horné oktávy zvukovo vlastne sú...
Andrej Švarný27. November 2013
Zdravim Brigado Dakujem za vysvetlenie spotreby vzduchu a silu zvuku hlasov vzhladom na kvalitu hlasov. Hlboka oktava: teda hraju sucastne dva jazycky napriklad C1 a jeden jazycek C0 ..... ? Este k tym zinkovym hlasom: daju sa niekde kupit move zinkove hlasy aj nizsej triede kvality ?
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
mmm27. November 2013
Brigado ty si odkial? ja mám zakladne hlinikove hlasy asi tie najlacnejšie a nie som s nimi vobec spokojný. kebych to vedel objednam amano hned alebo zinok. ty aj prerábaš harmoniky či len pre seba? dali by sa zohnať dáke iné napr mosadzne, zinkove hlasy v ladeni B es? a osadiť ich tam? je to realne alebo cenovo sa to neoplati a rovno predať a kupiť iný nástroj?
Brigado Drandic27. November 2013
Ahoj. Co sa tyka tych oktav tak v kazdej nahravke su dva hlasy na zakladnom tone. A potom jeden hlas som k nim pridaval bud vysoku oktavu, alebo nizky. Takze oktavu hra vzdy len jeden jazycek a zakladny ton hraju 2 jazycky. Ano ta hlboka oktava je proste daleko vyraznejsia ale na zivo ta vysoka oktava tak nezanika ako cez reproduktor. Zacinam podozrievat aj mikrofonovy vstup na PC ze je nejako filtrovany len na hlas a nad 10kHz to dako slabsie zaznamenava.
A k tomu porovnavaniu hlasov.
Hlinikove hlasy boli objednavane z ciech nejaka trieda amno je na fakture.
Mosadzne hlasy boli objednavane tiez z ciech a IV.trieda.
Zinkove hlasy su stare sede hlasy a je na nich vyrazena korunka(typicke hlavackovske).
Ale mozem ti povedat ze trieda hlasu sa neprejavuje na tom ako silno hra ale kolko vzduchu unika popri jazycku. Ked mas hlasy na I.triede tak pri hrani mas daleko viac vzduchu v mechoch. "Mechy tak nefucia" Brat ma zase nove ceske hlasy na zinku I.trieda a hraju rovnako silno ako tie mosadzne na IV. triede ale on zahra pesnicku tak ze mechmi hybe "20cm" a mne mechy na tu pesnicku ani nestacia. OBRAZNE POVEDANE ale ten rodiel tam citit.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
mmm27. November 2013
otazka k tým hlasom: dá sa porovnať amano1 tr. vs zinok?
Andrej Švarný27. November 2013
Pre Brigado Drandic

Zdravim Brigado

Vdaka za nahravky aj s hlbokou a vysokou oktavou.
Tu mam jednu otazku:
V nahravke s hlbokou oktavou kolko jazyckov hra ton v nizsej oktave a kolko jazyckov hra ton vo vysej oktave ?
Predpokladam, ze je tam jeden jazycek v nizsej oktave a jeden jazycek vo vyssej oktave-akosi ten vyssi ton trochu zanika.

K tomu porovnaniu sily hlasov na hliniku, mosadzi a zinku:

Akej kvalitu su hlasy na roznych materialoch prosim ?
Su vsetky rovnakej kvalitativnej triedy ?
Ak sa jedna o nove hlasy na zinku, tak tie su asi vyrabane len v kvalite A mano ... ???
a ak nahodou su mosadzne hlinikove v nizsej kvalite , tak asi nebudu zniet rovnako silno.
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
frantisek27. November 2013
pre Tomasa
Pozri si to porovnanie hlasov medzi hlinikom a zinkom. Ak jeden hlinikovy hlas hra slabsie od zinkoveho o 7dB a mas trojhlasnu harmoniku tak tri hlinikove hlasy budu hrat o kolko slabsie od troch zinkovych? A len pre tych menej znalych 3 dB=2. Ludovo povedane: ak hra nieco o 3dB silnejsie tak to hra dvakrat tak silno!!! pretoze 3dB = dvojnasobok (10xlog(2)=3dB). Ale tu je rozdiel 7dB na jednom hlase!!!
Brigado Drandic27. November 2013
Tak kto sa zapojil do identifikácie hlasov aky je rozdiel medzi hlinikom mosadzou a zinkom. Ti co typovali toto poradie: HLINIK,MOSADZ,ZINOK tak typovali správne. Maju dobre ucho. A teraz som pripravil nahravky s vysokou oktavou, nizkou oktavou a bez oktavy tak si mozete skusit porovnat aku heligonku s akou oktavou by ste chceli.
https://sites.google.com/site/strankybakchos/renovacia-heligonky/porovnanie-vysokej-a-nizkej-oktavy
pre Rychlika
Hlasy sa daju preladit aj inak ako brusenim jazycka a ja ti preladim hlas aj o oktavu nizsie ale ak je hlas uz velmi ztenseny moze sa casom pri tej nizsej frekvencii odlomit.
pre Tomaša
Ak maš heligonku na zinku určite nekupuj hlinik, O par prispevkov nizsie diskutujeme o farbe a sile hlasu na hliniku, mosadzi a zinku. A hlinik z nich vychadza najhorsie. Hra pri tom istom tlaku na mechy o 7dB slabsie ako mosadz ci zinok. tu mas porovnaj si:
https://sites.google.com/site/strankybakchos/renovacia-heligonky/porovnanie-hlasov
A hore mas link na porovnanie oktav. Ak budes kupovat nove hlasy skus porozmyslat ci tam nechces nejaku oktavu.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
rychlik27. November 2013
jedna kompletna sada hlasov pre 3hlas. na hliniku, zakladna kvalita = cca 120 euro. s usmevom citam posledne prispevky ladicov experimetatorov o ladeni cez 3 a pol tonu :D
Jozef M26. November 2013
O pol tónu---bez problému,lepšie sa ladí ton smerom dole, ale o 3,5 tónu-----zabíjanie hlasov. Hlasová doštička má svoju hrúbku a dĺžku pre daný ton. Ton "C" podladiť na "F" ?????smerom hore na "G" ??????
Šimon26. November 2013
Teda chlapi já nejsem žádný velký odborník, ale přeladit hlasy o 3,5 tónu, no to je teda odvaha !!! Podle mne když si koupíš nové AD tak budeš mít dvoje, Be, Es a AD, když je začneš přelaďovat ty staré zkončíš u toho že nebudeš mít nic. Zkuste se nejdřív zeptat nějakého ladiče ať nezapláčete nad výdělkem. Myslím si že ty vysoké hlasy je někdy kumš přeladit jen o půl tónu.
Brigado Drandic26. November 2013
No tam bude 63 hlasov + priznavky 16 hlasov. =79hlasov. 1 hlas ak bude stat 5 eur tak to bude hruby odhad 400e. HRUBY ODHAD. A tie nove tiez budes musiet dat niekomu naladit. Z kade si koho tam mas blizko?
Kontakt: birgado.drandic@centrum.sk
Tomaš26. November 2013
Je to hlavaček 2 rady trojhlas na zinku... je velmi pekna a zachovala ale neviem kolko razy bola ladena . A neviete nahodou co take nove hlasy stoja? napr.u Duraja?
Kontakt: 0949581488
Brigado Drandic26. November 2013
No ja som si pred nedavnom spravil z ES AS ladenie DG. No ak mas zachovale hlasy (neboli velmi zbrusene doladovanim) tak na kvalite to urcite neuberie ale ak mas stare hlasy 3x doladovane tak asi niektore sa uz tymto ladenim zlomia. V kazdom pripade preladovat kazdy hlas o 3,5 tona nizsie bude pekna makacka. Ake tam mas hlasy a kolko hlasnu a radovu mas tu masinu?
Kontakt: birgado.drandic@centrum.sk
Tomas26. November 2013
A ubralo by to na kvalite ?? Ja to potrebujem ku muzyke... Alebo ke lepšie kúpiť nové hlasy ??
Kontakt: 0949581488
Brigado Drandic26. November 2013
no da ale kazdy ton pojde az o tri a pol tona nizsie. To nie je boh vie co pre tie hlasy ale dalo by sa to preladit na DG aj to je pekne ladenie.
Kontakt: birgado.drandic@centrum.sk
Tomas26. November 2013
Dá sa preladit heligonka Es As na AD ?? Ďakujem za odpoveď
:-)
Kontakt: 0949581488
Andrej Švarný26. November 2013
Pre Brigado Drandic

To stou pesnickou- je mi to luto ale chapem tvoje vysvetlenie.

Skladanie hlasov z roznych oktav - urob to ako je Tebe lahsie .

Vopred dakujem
Kontakt: andrej.svarny@gmail.com
Brigado Drandic26. November 2013
No ja som to myslel tak ze vytiahnem 3hlasy na zaklade a nahram ich. potom stred vyhodim a dam k nim hlas o oktavu nizsi alebo vyssi. To s tou skladbou je narocne na pocet harmonik a na nahravanie. Ked nahravam pesnicku tak je to onicom, nakolko mas v miestnosti odrazy a studio nemam. Ale kombinacie s hlasmi spravit mozem. na to mam hlasov dost.
Kontakt: brigado.drandic@centrum.sk
Bednar26. November 2013
Cena v hajp.cz je nieco cez 30 eur