Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Juraj25. September 2012
Vedel by mi tu niekto poslať link prípadne rovno na mail notový zápis piesne V prostred Ameriky krčma maľovaná ? Presnoril som hádam celý internet a nikde toho nieto. Vďaka
Kontakt: juraj.kosztolanyi@gmail.com
pre rychlik 25. September 2012
ANO !!! ma to vzdelanie
rychlik25. September 2012
aj muzicke, aj etnograficke, aj prakticke poznanie regionov, ktore ma hodnotit, a ma aj dostatocne prakticke skusenosti z tychto vied ? Ked odpoved je "ano", tak sa ospravedlnujem. Co ja viem, tak z tychto panov nesplna podmienky ani jeden.
Ale ja som sa nechcel bavit o porote z Golden Excelente Harmonica. To iba jeden dotknuty asi urazeny pan par prispevkov pod, stiahol debatu konkretne na Bystricu.
pre rychlik25. September 2012
Pán Anton Pohančenik ma take vzdelanie :D
rychlik25. September 2012
pre s,s - a to si co chcel povedat svojim poslednym prispevkom? To ze si uviedol linky, kde pani porotcovia prezentuju SVOJU hru na heligonke ma byt dokazom ich kvalifikovanosti sediet v porote? Vazim si ich ako hracov, ale chces povedat, ze napr. taky p. Hampl sa rozumie stylistike regionalnej slovenskej ludovej muziky? /ospravedlnujem sa Hamplovi - nic proti nemu/. Kolki z nich maju hudobne vzdelanie, kolki rozumia etgrafii, folkloristike? Ake majú prakticke skusenosti s piesnami nesvojich regijonov?
,,25. September 2012
Juraj večer ti napíšem mail. No a ku kolkátym narodeninám ti to mám zablahoželať?
Ondrej S.25. September 2012
pre Juraj
Čačanka jak sa patrí, skvelo nakombinovaná, len škoda, že mech nie je vidieť, ale čo sa musí p.Jelínkovi nechať sú jeho doplnky, fakt pekné. Nech dlho rozdáva radosť tebe i tvojim blízkym.
Kontakt: older73@gmail.com
s,s25. September 2012
pre pána rychlík ... 1.Hampl Jiří -http://www.youtube.com /watch?v=P2U8fRRFEAQ 2. Kováč Patrik -http://www.kovacovci.eu/Patrik-.html . 3.Robert GOTER -http://www.youtube.com/watch?v=WnMFmMIgy-4&feature=related-Ovláda 5 svet.jazyky majster sveta a europy v hre na heligonku. . 4.Jozef Kamenský -http://www.youtube.com/watch?v=yNB2lUs-bfE 5. Anton Pohančenik-http://www.e-kysuce.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=2811&itemid=99999999 toto sú porotcovia zlatej heligonky včul mudruj
Juraj25. September 2012
pre ,,
Blahoželať mi môžeš k narodeninám a promociam, za ktoré som si túto skvelú mašinku doprial :) Som z Dubnice nad Váhom a bližšie info ohľadom ceny ti dám mailom prípadne sa nakontaktuj na samotného pána Jelínka (www.akordeony.sk). Mozem ho naozaj len odporučiť. Pomer cena/výkon je bezkonkurenčný, prístup a ochota akú som už dlho nevidel a samotná heligonka nemá vadu - ostré basy s minimom vzduchu, ľahučký chod gombíkov či pravej alebo ľavej ruky, doplnky od výmyslu sveta. Ja som naozaj veľmi spokojný.
Pekný deň, Juraj.
Kontakt: juraj.kosztolanyi@gmail.com
,,25. September 2012
Juraj Kosztolányi: blahoželám k novej heligonke odkial si a koľko ťa stála s hlasmy amano. dik
,,25. September 2012
Jediný kto rozumie heligonke je rýchlik nik nie je lepší hráč, pedagóg, virtuóz ako rýchlik ktorého nikto nikdy nevidel nepočul.A bojí sa prezentovať verejne svoje nadanie. zvláštne vodu káže víno pije. Nabuduce musíš v tej porote sedieť ty inak to nevidím.
Quo vadis25. September 2012
Náš veľký národný básnik P.O.Hviezdoslav v mladosti písal jeho prvé básne po maďarsky. Hovorilo sa, že slovenčina je biedna, má málo výrazových prostriedkov, nehodí sa pre poéziu.
Hviezdoslav si to uvedomil, tvoril po slovensky a svoje "poblúdenie" opísal v básni Mňa kedys zvádzal svet...
Mňa kedys’ zvádzal svet, mi hovoriac:
Reč, ktorú z domu vieš, ó, jak je lichá!
Obdivujeme, zavádzame cudzie, akoby to naše nebolo dosť dobré. Veď ono je, máme aj históriu, máme na čom stavať, ale skôr sa vidíme u heligónky kdesi v Slovinsku, Tirolsku, Francúzsku, či Rusku. Kto chce, nech trénuje, zúčastňuje sa na ich prehliadkach, ale v našich školách heligóniek by mali byť naše pesničky a na prehliadkach naši hráči. Ak budeme pokračovať v tomto trende, raz nám to bude veľmi ľúto!
rychlik25. September 2012
poznam sutaze, kde alibisticky povedia: mame porotcu aj z kultury. Ano, pozvu si nejaku babu z okresu z odboru kultury a je to. Hned maju odbornika na hodnotenie. Dalsim kriteriom dobreho porotcu je snad aj to ci vie rozpravat anglicky. ved zo zahranicnymi hostami bude treba vediet komunikovat.
Na zaver - z vlastnej skusenosti viem, ze ani hudobnici profesionali /napr., klavesaci, chromatikari a pod./ vacsina z nich takmer vobec nerozumia heligonke.
Kamil25. September 2012
porotcovia by mali byť hlavne nestranní a nie mať v súťaži svojich žiakov a im potom prilepšovať.
Kontakt: ...
pozorovateľ25. September 2012
Súťaž v hre na heligónku - to sa tu už neraz rozoberalo. Zväčša sa už poriadajú prehliadky, nie súťaže. Ak už má byť súťaž, mali by v nej byť porotcovia, ktorí sú naozaj znalí vo svojom odbore a dokážu prejav hodnotiť komplexne.
Klaus24. September 2012
tato diskusia je strasna :(
Peter 224. September 2012
pre toho, čo písal reakciu na mna ale zabudol ako sa volá - ak si prečítaš ešte raz môj príspevok, tak potom pochopíš čo som písal a jasne som sa vyjadril, že všetka česť organizátorom, že urobia súťaž!!! Takže aj ked sa vždy snažím vyjadrovať slušne, nič iné mi neostáva napísať na teba ako to, že si serieš teraz do huby, ja som nepísal kritiku na organizátorov, ale možný krok do budúcna, ako hodnotiť súťaže...
Strážovec24. September 2012
Mám skúsenosti s poriadaním iných podujatí - folklórnych, nie heligónkarskych.
Moje postrehy o porovnávaní neporovnateľného zo strany poroty a porušovaní pravidiel zo strany súťažiacich berte ako konštruktívnu kritiku, ktorá by pomohla vylepšiť podujatie.
Pre pana Strazovca24. September 2012
Bolo by dobre ,keby sa Vam podarilo usporiadat sutaz pre mladych heligonkaroch aspon na takej urovni ako bola Zlata heligonka v Starej Bystrici a nie sa tu len hrdinsky a kritizovacne vyjadrovat na piesne hracov,,skuste to ,uz sa na to tesime,,samozrejme mate moznost vybrat im piesne ktore by zahrali,,len neviem ktory hraci by vas pocuvali,,,,
Strážovec24. September 2012
Ja som písal o zahraničných hráčoch a o neslovenskom štýle hry v slovenských ľudových piesňach.

Mimochodom, podmienku aspoň jednej piesne zo svojho regiónu nesplnila približne tretina účinkujúcich.