Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
i11. September 2012
nebojím sa o osud heligonky na slovensku, 5-1o ročný drobizg zahral, občas s chybičkou, ale s potrasením hlavy- akože takto som to nechcel- opravené bezchybne zahraté 10-15 roční superhráči víťaz večera je 12 ročný! 2O roční virtuozi a porotcovia. Možno pre niekoho všetko rovnaké,(ani náhodou),ale technicky na vysokej úrovni. Zážitok, akých nebolo veľa!
pozorovateľ11. September 2012
Bol som na tej mládežníckej heligónkarskej akcii na Kysuciach a mám jeden zásadný postreh : S našimi mladými heligónkarmi to začína byť rovnaké ako s pivom - skoro všetko jeden štýl, na jedno kopyto. Čím ďalej, tým menej originálnych samorastov. Aj keď mnohí hrali aj piesne zo svojho regiónu, hrali ich akýmsi novým univerzálnym štýlom. Bolo to ako zo škatuľky, ale chýbal tomu ˝šmrnc˝ a čaro osobnosti. Dúfam, že časom sa mladí odpútajú od šablón a začnú predvádzať sami seba.
Štěpán11. September 2012
Vítězem Zlaté helgónky 2012 se stal Anže Grehv ze Slovinska a 500 euro na nákup heligonky Alpen získal Ján Šutiak z Nové Bystrice. Oba jsou z 2. kategorie. Tolik před oficielním sdělením od organizátorů.
Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
M10. September 2012
Chlapi k tej Durajke tiež ju mám objednanú a objednal som ju za tým učelom že je malá šikovná a netreba na nu dávať pozor. Super k ohňu na chatu do prirody kde sa niečo vypije atd..Predsa tahať niekde trojradovku je oštara aj ked hrá lepšie atd. za tie prachy podľa mna harmonička ako lusk.
lf10. September 2012
dopadla super !
z.z,10. September 2012
nevie niekto ako skončilo poradie na zlatej heligónke v Starej Bystrici v jednotlivych kategoriach. dik
no toto10. September 2012
zahranicne (aj niektore nase) su uz vacsie harmoniky. Ako aj napr. pan Stancek, tak jeho dvojradovka je dost vacsia od heligonky, ktoru vyrobil p. Duraj (hraju tu rolu drobne centimetre). Ak mas velku harmoniku, jednoducho lepsie sedi. takisto ako sa pisalo - hmatnik
P.S. Priklanam sa k nazoru, ze to, ci harmonika "lieta" alebo "nelieta" dost zavisi od hraca. Mne moj hlavacek drzi uplne pevne.. avsak vezme ho kamarat a je mi az komicke sledovat, ako sa mu hompala na bruchu.... ta ista harmonika, dvaja rozdielny hraci ;)
zolo10. September 2012
pre oňa, : dokiaľ nevidíš, neokúsiš tak nemaj názor, je to mačka vo vreci. Tu už ponúkal všelikto kadečo.
pre ondreja S,: celkom z tebou nesúhlasím, nehladaj chybu v hráčovi , ale skúmaj v heligonke prečo sa tak chová.Všelijaké doplnky , pridávať obalaené preglejky a pod. len degradujú harmoniku. Od dobrého výrobcu - zahraničného heligonky sedia ako lusk nič netreba dorábať. Samozrejme všetko závisí od názoru človeka ale držme sa porekadlom " nechváľ deň pred večerom " a čo je lacnejšie nemusí byť aj dobré.
pre aka10. September 2012
tak titulok preskoc a zapocuvaj sa
Ońo10. September 2012
Zolo a môžeme poznať tvoj názor aj na Jelínka predávaného na burze za 950 € ?
miso10. September 2012
boli ste niekto na zlatej heligonke?
Kontakt: ..
pre Zola9. September 2012
Keď si sa zbavil tej Durajky, smiem vedieť co mas teraz?
Ondrej S.9. September 2012
Pre Zola
Ak by si nechcel aby ti nelietala, stačí povedať výrobcovi ako si predstavuješ hmatník, LacoTT má hmatník zarovno zadnej hrany a sedí na prsiach ako pribitá, hral som na nej. Moja má hmatník odsadený, lebo som ho chcel a možno to vyznie tebe divne, ale mne na prsiach nelieta. Aj Šimon tu prezentoval svoj zlepšovák na chránič mechu a odevu a nie je problém s tým hrať jak s palcom nad tak i pod hmatníkom. Žiaden nástroj nie je prilepený sekundovým lepidlom k hrudníku, a tak sa občas pohne, ak ti lieta, skús začať hľadať chybu najskôr v sebe a až potom v nástroji :)
aka9. September 2012
aka dobra hudba? Pozeram a prve 3 minuty ukazka restauracnych stolov. Nudilo ma to tak som to vypol
pekny vecer9. September 2012
http://www.youtube.com/watch?v=QxLEsPHl_BI

trosku dobrej hudby na vecer
no toto9. September 2012
proti gustu ziaden disputat, kazdemu vyhovuje nieco ine ;) mne zase nesedia "nemecke" typy.. hmatnik hruby jak forsta .. furt ma z toho ruka rozboli...
zolo9. September 2012
nič v zlom, ale tá durajovka je nič moc,klasika, len to že má laserom vyalované vzory ale vzory nič nehovoria. Lieta na bruchu ako ďas, mechanika spred 50 rokov, tak že tak. To je môj názor. Každemu a niečo páči iekom holky niekomu vdolky. Ja som bol šťastný keď som sa durajky zbavil a pritom som ju dal za polovicu kupnej ceny.
Kontakt: ..
no toto9. September 2012
odozva? nejak tak som si predstavoval svoju, keby som si dal robit, ine ladenie sice.. ale vzhladovo velmi podobne. Je ozaj krasna :)
Oňo9. September 2012
Žiadna odozva na heligonku v galerii? vyrobenej pre Ondrej S.Ešte krajší je záber s roztiahnutým mechom.
Miro S.9. September 2012
Pre Pepu Staňka.
Môžeš mi napísať na e-mail?
Ďakujem.
Kontakt: miroslav.svetlak@mail.t-com.sk