Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
rychlík24. Február 2012
vitaj v realnom svete! Ved sa to tak aj robi /ale este pred pripadnym znacenim/
zaciatocnik24. Február 2012
pre XX
Ale otazka znela, ze ako su oznacene jednotlive kategorie hlasov? Musi byt dakde vyrazená nejaka jamka, ciarocka, alebo nieco je napisane napr. tym elektroiskrovym perom, ci nieco podobne? Ved predsa aj vo vyrobe musia mat prehlad, ze co v ktorej palete je nasypane, že co je co. Musi byt nejake znacenie. Mozno v tvare hlavicky nitu, prip. farbe, mozno v nejakom zareze a pod... Keby to tak nebolo, tak nic by nebranilo vyrobcovi hlasov, aby napr. ked nebude plnit plan vyroby, tak napr. z palety, kde je 2. trieda zoberie za hrst a prisype ich do 1.triedy - do Amana. Kto to potom ziasti alebo ako dokaze???
M24. Február 2012
Ešte by som sa vratil k tým bedniam ž čoho sa robia z masívu alebo s preglejky z akeho dreva?
xx23. Február 2012
Amano hlasy tj 1tr.sa vyrabaju tým istým spôsobom, ako aj hlasy zinkove tj Dixi, čiže otvory do platničiek sa nevyrážaju ako u strednej tr, čo je podstatne rýchla operacia , ale sa vyriezaju tisicinovym dratom tzv. abrazivne opracovanie.
tým že zinok je podstatne tvrdší ako hliník, tak sa neda don vyražať otvory ako do hliníku tak preto sa zatial robi len v 1tr.

k tomu tipu amanu, ano je to 2tr. ešte trochu ručne doopracovana, ale je tam viac marketing ako rozdiel v kvalite
každý chce niečim novým zaujať napr. automobilky

hlinikove hlasy sa vyrabaju podla Talianskeho vzoru tzv. menzury, zinkove hlasy podľa Nemeckeho Hohnera, či už Taliani, alebo Nem.Hohner si držia svetove meno v kvalite
Hohnerky boli vždy ostrejšie, ale to je len vec vkusu hrača.

ked je helig. osadena zinkovými hlasmi ,tak basy su vždy hliníkove kôli vahe nastroja a priznavky basov su zinkove samozrejme aj basy aj priznavky v Amano kvalite

aj voľným okom sa da rozoznať či su hlasy 1tr. alebo 2 tr. o 3tr.nehovorme, napokon to hrač pozna potom aj pri hre.
pri obiednani hlasov u výrobcu, alebo nastroja je to o serioznosti tak tiež platí že ak chce niekto čo najlacnejši nastroj tak niektorý výrobcovia mu tam osadia aj hlasy 3 tr, aby sa zmestili do ceny, dôležite je že majiteľ takejto heligonky je spokojný , preto píšem že niektorý, lebo su výrobcovia, ktorý ich tam nedavaju aj ked ich o to požiadate.

Kontakt: xx
Šimon23. Február 2012
Milan tvoje řešení se mi zamlouvá, je to praktické a řeší to trochu mé obavy se vzduchem při standartních hlasech. Každopádně to stojí za úvahu.
pro Mišo
Mišo pokud vím, ale nejsem si jistý, tak u té vysoké oktávy se ty vysoké hlasy dávají stejné a ne o oktávu vyšší, to by bylo asi fakt neposlouchatelné, takže z toho bych obavy neměl.
pro M
Určitě má na kvalitu zvuku dosti velký vliv to do čeho hlasy osadíš, to je jisté.
Milan23. Február 2012
Ak môžem poradiť tak u ladenia CF by som dal register na vypínanie hlbokej oktávy.Stále sa jedna o štvorhlasku s hlbokou a vysokou oktávou.
Milan23. Február 2012
Podľa mojich skúsenosti by som si dal na tu štvor hlásku zabudovať register na prepínanie ako štvorhláska,ale aj ako trojhlaska.Pán Duraj to robí a funguje to perfektne.Ak potrebuješ pri piesni viac vzduchu prepneš na trojhlasku a hra to tiež výborne.
aha23. Február 2012
Dá sa zistiť podľa niečoho, čo mám namontované v heligónke? Je tam niekde označenie, o aké hlasy sa jedná? Zistím to, keď otvorím heligónku podľa dákeho označenia, ktoré je prípadne vyrazené kdesi na platničkách?
§23. Február 2012
Chalani čauko
Mňa by zaujimalo oko su označene jednotlive druhy tried ako viem že som kupil naprv.1triedu alebo 2
...23. Február 2012
podľa toho čo napísal prispievateľ xx nižšie (mimochodom myslím že jeden z najprínosnejších príspevkov na tejto stránke celkovo) to TYPO má byť len nejaký obchodný znak, vraj hlasy sú porovnateľné s druhou triedou, čiže asi nižšie než Amano? Pre mňa je to tiež nové info, len píšem čo odznelo nižšie a čo si asi prehliadol.... Teda dúfam že som to dobre pochopil.
Mišo23. Február 2012
Peter, neviem ja som počul CF-ky ktoré mali 2 resp.3 základy a vysokú oktávu a zneli perfektne, ale počul som aj CF-ku od Duraja, kde sú 2 základy + vysoká + hlboká oktáva a takisto znela perfektne tá heligonka. Záleží aj to akú pesničku chceš hrať. bo neviem si predstaviť cifrovať na CF-ke iba s vysokou oktávou na spodných tenkých hlasoch. to by už asi doslova pišťalo...

Pozrel som si sú stránku harmonikas.cz a mám dilemu - aký je rozdiel medzi hlasmi Amano a Typo Amano? či je to "len" v kvalite spracovania alebo by tieto hlasy mohli vydávať aj úplne inú kvalitu zvuku? Dík za rady, kto sa do tých hlasov vyzná.
23. Február 2012
povedz kamaratovi ze sa velmi pletie.
M23. Február 2012
Ahojte chcem počuť váš názor riešime tu takúto vec: Kamarát tvrdi že ked dá zinkove hlasy do akejkolvek bedne od Duraja, Stančeka, Kobližka alebo doma vyrobenej tak všetky tie heligonky budu hrať rovnako.Ja si to nemyslím. Ako to v skutočnosti je máte niekto skusenosti? Hovoríme o tých istých hlasoch Zinok DIXI vo všetkých.Do akej miery sa rodí pekný či škaredy zvuk v bedni ako to bedna a čím ovplyvňuje? Myslím že hodne. Dík
Dušan23. Február 2012
Vďaka za informácie, dozvedel som sa veci bez zdĺhavého surfovania po internete.
Konečne diskusia na riešenie problému a hlavne bez posmeškov!
Peter23. Február 2012
Jano už "strihá meter" (kto bol niekedy na vojne pozná to) a nevie sa dočkať. Len neviem, kto bude musieť zožrať ten posledný kúsok... :-))

Stále však skĺzneme do nekončiacich debát, že čo by bolo lepšie pre 4-hlasu CeeFku: 2 základy + vysoká + nízka,... alebo 3 základy + vysoká oktáva,... alebo snáď 3 základy + nízka oktáva...? Aké máte odporúčania Vy ostatní?

Práve z tadeto vznikla požiadavka na živé porovnanie a aj nedávna debata. Jednoducho, bolo by to najlepšie počuť, zahrať, porovnať,...
Šimon23. Február 2012
Peter je to postavené na logické úvaze, podle mne jste to udělali dobře, ta levá ruka je vymyšlená dobře, na tu pravou by mi stačily dva základy + vys. oktáva. Při těch standartních hlasech bych měl malinko obavy u čtyřhlásky o ten vzpomínaný vzduch. Snad to Amano na basech vykompenzuje. Kdyby to bylo takto na zinku spalo by se mi lépe ale zase s poměrně prázdnější kapsou. Už jsme to spolu probírali, já jen svůj názor píši pro ostatní aby bylo nad čím přemýšlet a rozvíjet další teorie. Když vezmu vaši zvolenou konfiguraci a cenu tak je to opravdu skvělé a není co řešit. V tom má p. Duraj pevné místo na trhu s heligonkami, dobrý nástroj za super cenu. Věřím že Jano bude spokojený a přeji mu s heligonkou vše dobré.
rychlík23. Február 2012
Palo, vypnu ti elektriku, alebo dojdu baterky a si v riti aj so svojim rolandom
Šimon23. Február 2012
Tak Palo nevím, asi bych si s tím doma v koutě chvilku pohrál, ale kdybych na to měl hrát tak bych si připadal jako někteří movití dobyvatelé Mout Everestu co ho jeden šerpa táhne, druhý tlačí, třetí mu nese napojený kyslík a had hlavou jim pro jistotu krouží vrtulník to kdyby pana dobyvatele přece jen chtělo jebnout !!! Dobrý je že když máš třeba rýmu tak se během hraní klidně vysmrkáš a ono to dohraje za tebe. Věřím že na to někdo dovede zahrát zajímavé věci, mě to ale neoslovuje, já raději ty naše. Ale jako hračka dobrý.
Peter23. Február 2012
Ako som už spomínal, nedávno si kamarát objednával novú heligónku. Vychádzali sme s praxe, a to že vo väčšine heligóniek pravá strana nie je problematická so svojimi nárokmi na vzduch. Pri hraní (alebo cifrovaní) "po gombíkoch" je to OK,... pri hraní v 2-hmatoch je to štandardné OK,... no a pri hraní v 3-hmatoch? tu už trošička treba uvažovať, avšak ruku na srdce: koľkí z nás hrajú bežne všetky piesne v 3-hmatoch :)) ...

Mne to vychádza tak, že všetky "vzduchové problémy" v heligónke má na svedomí väčšinou ľavá basová strana. Sú to rozmerovo veľké hlasy s veľkou spotrebou + plus k tomu napr. 5-hlasé priznávky, no a vzduchový problém je na svete... A skúsme si ešte pripomenúť aj vlastné pocity, keď počúvame iné heligónky. Vnímame hlavne basy - práve tie dávame ako meradlo porovnávania kvality nástroja. Potom rozprávame medzi sebou: "Počul si? - Hmmm, tá ma ale basy..."

Či je heligónka Durajova, Stančekova, Krahulcova, Koblížkova,... to je jedno, napr. mne osobne sa pravá strana páči na všetkých,... každá má svoju zvláštnosť, je to iba záležitosť ucha a vlastného názoru - každému sa môže páčiť iné... Ale basy? Tu už sa veľmi polemizovať nedá. Buď sú iba pekné, hlboké, dunivé, "bombardonové" (ako vraveli starí výrobcovia), alebo sú len slabé, nevýrazné... a na kráse basov nejakého konkrétneho nástroja sa vieme asi všetci zhodnúť.

V nadväznosti na vyššieuvedené sme, preto pri objednávke kamarátovej heligónky zvolili kombináciu, a síce že pravá strana bude normálny základný štandard, ale komplet ľavá strana bude Amano. Jedná sa o ladenie C-F, 4-hlas s tzv. 3 základmi + vysokou oktávou. K tomu nejaká intarzijka a 2 záhyby mecha navyše.

No a keď som už toľko na kamaráta prezradil tak nech je to komplet... psssst, ale ďalej to už nehovorte nikomu... bude stáť tuším okolo 860 € :-)
Palo23. Február 2012
A čo tak ROLAND FR-18.Môžeš si vybrať a nastaviť čo len chceš. Ladenie ,výsku oktávy ,nerozladí sa to a je to za 1650E. S takým nástrojom sa dá už niečo podniknúť.