Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
.?.27. Máj 2016
Pre .!. Ten žeravý kutač si zastrč do svojej zassr... ri ...
.!.26. Máj 2016
...ty mene molodoho z uma rozuma zvela... lxo co nemas uši že ptrebuješ zapis?
isao26. Máj 2016
a nemaš napisane pre heligonku tyš mene pidmanula, tyš mene pidvela?
.!.26. Máj 2016
No..Vlastička a jej spev cez nos...! A sestry B. Keđ začnu kvičať...jaj by ich žeravim kutačom na intimnom mieste draždil....
Vychodniar26. Máj 2016
To si este nebol na vychodniarskej akcii na vychodze
isao26. Máj 2016
k Dežericiam- Šimon veľmi výstižne hoci lakonicky napísal- všade je dobre, kde sú dobrí ľudia. Po návšteve mnohých podujatí jedno musím organizátorom uznať :v Dežericiach to dýchalo človečinou po celé podujatie tak intenzívne ako nikde inde. Vytvorili atmosféru, ktorú musím predýchávať aj niekoľko dní.
Úžasný zážitok! Tu som si tak ako nikde inde uvedomil to obrovské bohatstvo nášho folklóru ten obrovský potenciál Slovákov. V Dežericiach sa podarilo usporiadať nie len heligonkárske podujatie,ale priam festival radosti.Výkony mnohých účinkujúcich kvalitou hry mnohonásobne prevýšilo ľudovú zábavu. Každý rok v Dežericiach priniesli nejaké prekvapenie Čakám čo prinesú o rok..
Kontakt:
pozorovatel26. Máj 2016
Neviem, ci myslis presne na toto, ale ja uz som skor videl, ze s Vlastou chodi na jej vystupenia aj jej pocetna partia ako roztlieskavaci. Chcu umelo vytvorit atmosferu v obecenstve akoze superstar. Uz to zacina byt rusive az trapne. Vlasta si tymto viac skodi, nez pomaha.
Simon SK26. Máj 2016
v Dezericiach bolo vyborne, ako vzdy. Len urcity ludia okolo Vlasty boli dost rusivy. Ale to nakoniec ako vzdy. Atmosfera bola aj po vystupení uzasna. Len som si myslel, ze tam budu tento rok Bacmanakove. Preco ich organizatori nepozvali nechapem. Ich temperament tma chybal. Obohatilo by to ich podujatie. Tie su naozaj skvele. Hadam si ich tam buduci rok vypocujem. Ale boli tam naozaj sikovní heligonkari. Pacil sa mi Sisovsky, aj ked to nieje az tak moj salok kavy.
Janko25. Máj 2016
Pozývame Vás túto sobotu na stretnutie heligonkárov HELIGONKAFEST TRENČÍN. Miesto: PAKR ZLATOVCE / križovatka ul. Hlavná a ul. Na kemenci /
Program:
10.00 - 12.00 hod kategória DETI / 4-19 rokov /
12.00 - 12.45 hod. KONCERT KATKA A DEDKO KUBAČÁKOVI
13.00 - 14.00 hod. kategória DOSPELÍ / 20 - 39 rokov /
14.00 - 14,45 hod KONCERT CIMBALTRIO M. BALÁŽA
15.00 - 16.00 hod. kategória DOSPELÍ / 40 - 59 rokov /
16.00 - 16.45 hod. KONCERT VESELÁ HELIGONKA a kamaráti
17.00 - 18.00 hod. kategória SENIORI / 60 - 99 rokov /
18.00 - 24.00 hod. volná zábava pri heligónke
Občerstvenie zabezpečené.
Tešíme sa na Vás.
Kontakt: 0949 884 770
Šimon23. Máj 2016
pro - laco

ano je to tak, druhá a třetí řada je stejná
JoMi23. Máj 2016
Pre Laca.
niektoré Hohnerky majú jednoducho tie poltóny hodené nabok. Potom musíš Martinove čísla znížiť o jedno a ak máš stojak, bude to pasovať. Iné majú namiesto pomocných poltónov iné tóny a pasuje to bez prepisu. Rozdiel je minimálny. Ako písal Šimon, len keď Martin píše 1 gombík. Ak máš Hohnerku, hraj na nej. Nakoniec zistíš, že má viac možností, ako klasika- len aby si ich vedel využiť. Ak iba ideš kupovať, tak radšej klasickú. C-F, alebo G-C-F. Tá je ťažšia na nosenie, ale ak spievaš, skôr nájdeš dobrú polohu. Aj Martinova škola používa kvôli harmónii a basom viacradovky. Na začiatok stačí aj dvojradovka. Lignu C-F pred časom niekto núkal za 160. Favority idú 250-300.
Existuje aj systém vlastnej tvorby hmatov, ale treba sa čo-to naučiť z teórie. Potom si podľa not pre akýkoľvek nástroj urobíš hmaty sám na akúkoľvek pesničku. Martin ti naopak ponúka hotové riešenia. Len chytíš a hráš. A v ponuke má dosť pesničiek.
!23. Máj 2016
Na zaciatok si kup obycajnu cesko - slovensku 2 radovku, tak ako ti to uz radili a nespekuluj, lebo prespekulujes.
laco23. Máj 2016
Pre Šimon,
ďakujem za info, už tomu začínam trochu rozumieť. Našiel som v inzerátoch aj LIGNU GCF, myslíš že bude dobrá? Keď sa budem učiť podľa Čerňanského, stačí si len zo začiatku nevšímať radu G a ostatné bude sedieť ako na dvojradovej CF?
Kontakt: lado7222@centrum.sk
Šimon23. Máj 2016
pro laco
ta honerka nemá půltóny nahoře v každé řadě jako klasická heligonka, ale má je ve třetí půlřadě, v tom je ten rozdíl. Jsou tam, je jich více, ale jsou prostě jinde. Když budeš mít v rozpisu
napsáno že máš zmáčknout 1. klapku nahoře což je ten půltón tak na honerce ho tam nemáš, ale musíš ho najít v té třetí řadě.
Pokud máš dobrý sluch tak s tím nebudeš mít problémy si ho najít, pokud si v tom moc nevěříš tak je to blbý. Proto jsem psal že na začátek bych raději volil klasické uspořádání. Pokud budeš hrát podle učebnice nebudeš mít problém.
laco23. Máj 2016
Pre JoMi,
ďakujem za reakciu. Mám však ešte otázku - Keď na tú Hohnerku nepasujú učebnice Čerňanského, to znamená že Hohnerka CF má ináč rozložené tóna na gombíkoch ako iné heligónky?
Kontakt: lado7222@centrum.sk
Šimon23. Máj 2016
Kde jsou dobří lidé tam je vždycky dobře a navíc si v Dežericích uměli objednat i počasí.
ako?23. Máj 2016
Ako bolo v Dežericiach?
JoMi22. Máj 2016
Pre Laca
Na Hohnerke, tzv. 2,5 radovej sa dá hrať úplne v pohode. Dokonca má viac pomocných poltónových gombíkov (3-7), ako tradičné heligónky (2). Aj ja si na nej rád zahrám (Aj P. Krška z Veselej trojky :-)). Každopádne spravidla nemá heligónové basy. A Martinove učebnice na ňu nepasujú. Ale ak má stoják, dá sa to ľahko poriešiť. Do tých 300€ ale v pohode zoženieš Lignu, alebo Favorit, ktoré majú heligónové basy, aj pasujú na Martinove učebnice- pozor na stojak.
...20. Máj 2016
Zdravim kde sa mozem dozvediet mena a poradie vystupujucich na Dezerickej cifrovacke?
- - - 19. Máj 2016
Dobre vecer nema niekto zapis k pesnicke co sa stalo v tej Detve dedine ? Vopred dakujem
Kontakt: svandore10@azet.sk