Vyhľadávanie

EXO hosting

Kliknite a počúvajte niektoré rádio:


Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Šimon13. Apríl 2014
Máš pravdu v tom co jsi napsal a rozumím tomu, mě šlo jen o tu formu nesouhlasu.
ale no13. Apríl 2014
Súshlasím s tým, že kritika sa dá vyjadriť aj slušne, to Peter i Šimon máte recht. Na druhej strane, písať sem len také tie tolerančné frázy o tom ako zlí diskutéri urážajú chudáka umelca sa mi nezdá tiež košér. Tie odkazy na videá sa tu zjavujú pravidelne, už sa dokonca ani nepodpisujú menom umelca ale zakaždým inými prezývkami, asi aby na ne vôbec niekto klikol. No uznajte, keď vám na dvere bude klopať po desiaty krát ten istý podomový obchodník, napriek jasnému odmietnutiu znova a znova, nevzkypí slabším povahám žlč? Keby tu na tejto stránke niekto dokola a dokola v diskusii niečo inzeruje ponúka, vždy akože pod iným menom, bolo by to Peter v poriadku? Mne sa tá hudba vyslovene nepáči, nebudem mu nadávať, ale keď sa už tak potrebuje prezentovaŤ, nech sa nečuduje, že tuna ho idú rozniesť v zuboch a keď tomu chce predísť, nech aspoň jasne napíše o čo ide aby každý vedel, či na ten odkaz chce alebo nechce kliknúť.
Šimon13. Apríl 2014
Tak jsem si to tu po hezkém víkendu přečetl a musím za sebe říct že se plně stotožnuji s názorem Petera. Je to o slušnosti a hlavně o toleranci která nám mnohdy chybí. Nemusí se mi vše líbit, ale mohu to ignorovat nebo se k tomu vyjádřit tak aby to tu druhou stranu neurazilo. I nesouhlas jde vyjádřit slušně. A muzikantsky a pěvecky mu fakt mnozí můžeme závidět. Je fakt že kdyby mě někde vždycky takto smetli tak tam už v životě nenapíšu. Proč to dělá Perník nevím, já bych se na to dávno vys... Musím při této příležitosti porozmýšlet o tom co napsal Isao.
isao13. Apríl 2014
na túto stránku chodia, samoukovia, absolventi hudobných škôl, konzervatoristi, ale aj absolventi AMU, mnohí sú multiinštrumentalisti. Jedno však majú spoločné - sú heligonkári a túžia zo svojich harmoničiek vytiahnuť maximum. Takmer všetci sú ortodoxní heligonkári. ťažko budú tolerovať iné hudobné žánre natláčajúce sa na túto stránku. Perník to urobil opakovane a myslím ,že jeho zámerom je pohnúť žlčníkom heligonkárov. PRETOžE AJ NEGATíVNA REKLAMA JE REKLAMA považujem jeho snahu upútať pozornosť na tejto stránke za účelovú.
rychlik13. Apríl 2014
ked sa to tebe nepaci, neznamena, ze ani inym. Mne sa to sice tiez nepaci, no nevnucujem svoj nazor druhemu. osie hniezdo si iba ty a par tebe podobnych. kazdy ma pravo tu napisat co si mysli a to pravo ma aj Pernik!
pre Perník13. Apríl 2014
Dobre si vedel že ťa tu roznesú v zuboch a predsa si tu dal ten link na tvoju "tvorbu",nie každému sa to páči,sorry, ani mne... rob si reklamu niekde inde a bude kľud...nepichaj do osieho hniezda :-)
Peter13. Apríl 2014
pre "i" a podobných:

Vôbec nie je podstatné, či mne osobne sa páči - nepáči Pernikova, senzusácka, maximturbulensácka, či nejaká iná podobná hudba. Jedno je ale neodškriepiteľné - je to tiež hudobné umenie, ktoré má svojich divákov/poslucháčov. Ak už chcete kritizovať, tak mali by ste najprv začať od veľkých a známych folklórnych telies, ktorý tzv. štylizovaným folklórom často produkujú "umenie", ktoré ja na míle vzdialené folklóru. A toto nikomu nevadí?

A bohužiaľ, v neposlednom rade stále potvrdzujete to, že ste neznášanliví k iným názorom, iným postojom. V tomto plne súhlasím s p. Perníkom, že mnohí z Vás patria so svojim slovníkom, vyjadrovaním a svojou ľudskou "toleranciou" iba do krčmy najnižšej cenovej kategórie...
Perník12. Apríl 2014
Vážení,

je mi ľúto Vašich nenávistných postojov. Škoda, že ma nepoznáte bližšie - počúvam všetko od autentického folklóru až po moderné prerábky. Milujem klasickú dychovku a cimbálovku. Ale povedzme si na rovinu skúste pretancovať celú svadbu pri dycovke. Zvládne to niekto ???? Ak si myslíte, že z toho ťažím milíóny tak ste na veľkokom omyle. Ak si myslíte, že moja skladba Nikto nevie čo ma bolí je nevkusný gýč a kazenie hudby, tak je to Vaša závisť a úbohosť. V živote som nikoho neurážal tak ako Vy. A skutočný muzkant nepoužíva slovník ako Vy. Používa takýto slovník jedine človek, ktorého najväčším úspechom bolo zahrať si niekde v krčme po skončení nejakej heligonkárskej prehliadky. Želám Vám všetko dobré.
peťo12. Apríl 2014
Mirovi je možné urobyť zápisi na požiadanie? Bol by som velmi vďačný...
Kontakt: buxus44@gmail.com
i12. Apríl 2014
omyl, uráža tým čo produkuje,robí si srandu z nás ak hovorí hudobnému paškvilu umenie. kazí nám vkus. Pokúša sa urobiť z nás hlupákov,tým,že nám podsúva hrubú necitlivosť k folklóru.Ak má svoj okruh poslucháčov, nech im hrá.Tu nech neotravuje!!!!!!!!!
nazor12. Apríl 2014
Pernik nikoho neuraza, proste produkuje co produkuje a zrejme to ma posluchacov a divakov, tak co. Druha vec je, ked evidentne na tejto stranke podporu nema, akurat tu dviha zlc, preco sem permanentne tie svoije videa pcha? Pripomina mi to vlezlu reklamu v postovej schranke ktorej sa nie a nie zbavit. Otravuje a stale dokola. Takze tak ako on robi co robi, tak ma kady jeden navstevnik tuna rovnake pravo napisat, co si o tych vytvoroch mysli.
i12. Apríl 2014
pre Petra. "procivá gustu žáden dišputát, ked sa ci toto "umení lúbí" len mi je lúto tých pesničék,čo sú tak upravené,že stracili šecku svojú krásu a stalo sa z ních špatné torzo. scel by som ta polutuvat,ale dobre ci tak!
Peter12. Apríl 2014
Ľudia, normálne rozmýšľam, že: "A prečo?"... Veď Milan P. robí nejakú hudbu, je to jeho štýl, robí to čo ma rád, alebo to čím si privyrába. No v každom prípade je to jeho umenie ktoré, a povedzme si rovno, väčšina z nás nedokáže.

A že či hraje dobre, či nie, alebo že prerába ľudovky na moderný spôsob? Je tam toho... Dohodnime sa, že je to tzv. štylizácia, no a je to! Kašlite na závistlivú kritiku, lebo fakt to vyzerá iba na závisť?

pre fanúšika12. Apríl 2014
Nie biť, zastreliť by ho mali!
karol12. Apríl 2014
fanusik: to je hnoj ......
fanusik12. Apríl 2014
Krásnu sobotu - nebite ma pán kapelník.
http://youtu.be/5aJJxMPjaRw
Janko K.11. Apríl 2014
Karol,
nie je začo ďakovať, napísal som len svoj názor.
Či je to za šariśčinu v odpovedi Petrovi?.... Potom, ďakujem:))
My, však, s Petrom, či už v osobnej debate, alebo písomnej forme, snažíme sa zachovať materinskú reč... a pre nás je to šariščina.....či?
Karel Zíma11. Apríl 2014
Pro Peter a Janko K.
S opožděním moc děkuji za vysvětlení, už je mi to jasné.
Kontakt: zimakarel@seznam.cz
Peter11. Apríl 2014
Keď som teraz spomínal posunutie o oktávu vyššie/nižšie, to som nemyslel v rámci usporiadania hlasov pod jednou klapkou. Myslel som to tak, že hráč začal spevákom hrať napr, v G2 a mali problémy sa chytiť. Potom im začal hrať o oktávu nižšie, teda v G1 a už nebol žiaden problém. Hoc to bola stále tá istá stupnica G-dur, v nižšej nemali absolútne žiadny problém.

Mnohí z Vás si možno povedia, že je to blud, alebo že to boli zlí speváci,... ale bolo to jednoducho tak a nestretol som sa s takýmto javom len u nich... Sú napr. určité typy akordov, alebo medziherných tónov, ktoré v piesni pri prechodoch jednotlivých pasáži napomáhajú spevákom dobre naštartovať do ďalšieho hlasu. A sú piesne, kde ak ten tón (či akord) nevopcháte, tak sa speváci v hlasoch väčšinou rozídu.

Pravda, teoreticky by to nemala byť pravda a mnohí z Vás sa budú teraz o tom hádať, lebo to nikde v knihách nevyčítali, lebo možno hudobná teória im vraví niečo iné... No v realite je to skutočne tak a súvisí to s fyziológiou ľudského ucha, mozgu, hlasiviek a neviem čoho ešte. O tom pojednáva tzv. psychológia hudby.

J11. Apríl 2014
Viem co myslis Peter, ako amaterovi mne je teda niekedy velky problem spievat o oktavu inde nez hra nastroj, stale mam tendenciu "utekat" niekam, kde to nevyspievam. :) Ale pri heligonke s vysokou ci hlbokou oktavou by to snad nemusel byt problem, ved posunuty je len jeden ton z troch (pri trojhlaske) a ten jeden ton snad spevaka tak nepomyli, ked sa moze chytit ostatnych. Alebo hej?
« 1 2 3 4 5 6 7 »