Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
!20. November 2017
To je pravda. Vyrobcovia heligoniek maju ine ceny na hlasy, nez ich pozname my
pre Palci20. November 2017
mas velmi zle info a zisti si kto dviha a kto nie ceny.. okrem duraja som nezaznamenal ze by niekto s vymenovanych zdvihol. Tak nerob paniku. Ceny hlasov maju ine ako my bezny smrtelnici.
...20. November 2017
Sak aj mne sa zdalo zo 750 na 990 za durajku akosi viac ako 5% no ale co uz. Bodaj by aj platy dvihali od buduceho roka o 5% podla takychto vypoctov, veru aj za heligonku kvalitnu by som si priplatil
Peter20. November 2017
1. Iba dovtedy budú rásť ceny nástrojov (i komponentov), dokiaľ ich budú ľudia kupovať!

2. Cena hlasov netvorí polovicu ceny celej heligónky - ale budiš, nech je to tak. Ak teda doteraz cena celej heligónky bola 800 €, tak po 5 %-tnom zvýšení ceny hlasov by mala stáť 820 €. Ak je to ale viac, nevadí, zvalíme to na p. Titlbacha...
Palči20. November 2017
Ahojte heligonkári
V piatok som volal s p. Titlbachom, lebo som si chcel kúpiť nové hlasy do heligonky. S hrôzou som zistil, že tento rok ich už nekúpim, a na rok budú o 5 percent drahšie. Keď mi to prepočítal na eur. dostal som další šok. NO jo pane koruna de nahoru, povedal mi šéf. skúsil som to zistiť, a naozaj. Kým kurz na koci marca sa pohyboval cca 1 eur-28 CZK, teraz je to cca 1 Eur-24,8.. CZK. Preto páni zabudnime na Durajku za 750 Eur na hlinikových špecialoch. Teraz je jej cena 990 Eur v základe. Slovenský výrobcovia Duraj,Jelínek,Stanček, Jaraba, Čík a ostatní zvýšíli pri objednávkach na nový rok ceny cca 150-200 Eur.
Ale pozor všimol som si, že aj ceny šmelinárov už začínajú rásť v piemere o 50-100 Eur. Preto si dávajte pozor na heligonky v cenovej relácii 300-500 eur. V skutočnosti najú hodnotu okolo 100 eur, a počítajte s tým, že vrazíte do nich ešte 300-600 Eur, v závislosti na oprave. No hold udreli na nás zlé časy. a to kurz koruny nadalej posilňuje. Šimon, teraz sa Ti ani nečudujem, že predávaš staré a kupuješ nové heligonky. Ale možno, že to už všetci viete, len ja som taký pribrzdený, že som si toho nevšimol. Nuž šanujme si to, čo máme, alebo skupujme ešte nové, alebo zánovné heligonky, ktoré sa sem tam objavia na predaj. Zostáva mi len veriť, že ten kurz sa raz zastaví, a heligonky nebudú rásť do astronomických výšok. Lebo už teraz je možno realny inzerát Vymením novú heligonku za ojazdené auto.
Kontakt: 0905 123 636
Jozef M.20. November 2017
Máš pravdu.????? Práve teraz osadzujem Dixi do kobyliek.Preto že sú kratšie ,tak reagujú rázovite.Majú mikro vôľu.Dá sa to vyskúšať,tak že napr. ton" A"v rôznych hlasových doštičkách (Al,zn,ms,amano,tipo atď) dám do ladiaceho mechu,ktorý pustím voľne pádom až po doraz. Sledujem sekundy,čím viac sekúnd tým menšia vôľa. Vyhrávajú Dixi. Ale prečo sú najdrahšie,treba počítať na dvoj rad.trojhlás cca 500 €.
pre jozefaM20. November 2017
Jozef vidno že nemáš Dixi a natahuješ starú hajtru na hlinniku. DiXi sú práveže známe tým, že nemusíš rázne ťahať za mech aby zahrali. Potrebujú minimálny prietok vzduchu aby sa rozozvučali a neskreslovali.
Na rázne potiahnutie mechom sú práveze najvhodnejšie 1 Tr Amano to je rachot. Sú Ideálne do partie heligonkárov. A možem aj ja potvrdiť že to Šimonovi hrá ozaj potichu. Ráznym ťahaním mechu môžeš ten hlas akurát tak poškodiť. Spomínam si na mladého Majtana, ktorému vyskakovali Dixi z be es as hlasy počas hrania z harmoniky tak to zdúval.
Jozef M.20. November 2017
Dixi majú výhodu v tom,že keď rázne zatiahneš alebo zatlačíš mechom tak rýchlo reagujú a znejú veľmi silne rázovito,ale podstata je úspora vzduchu a celkom dobrá farba. Kde je napísané že má hrať Šimonova helig jak zbešneta!!!!,akosi sa preťahujeme ako janošíci,kto má viac páry. Vyrobím desať hlásnu helig.,prídem medzi partiu zatiahnem mechom a všetci sa po......ú ,budem najsilnejší,najhlučnejší aj keď málo ukážem čo viem hrať . cha cha .Idem pracovať.
...20. November 2017
vela dobrych informacii je tu vlavo na FAQ, treba si to dobre precitat a az potom pridavat prispevky ked tam nie je odpoved na otazku
JoMi20. November 2017
Veru, Hohnerka nemá heligónove basy. Na začiatok by ale poslúžila, dá sa na nej naučiť. Čo však s ňou potom? Predpokladám, že sa hrať naučí a bude aj naďalej hrávať. Medzi heligónkami sa Hohnerka zvukovo stráca, hoci samostatne nehrá zle.
To isté platí o ladeni. Na začiatok, na učenie je nepodstatné. Ak si však chce pri hraní aj zaspievať, treba vyberať ladenie podľa polohy spevákovho hlasu. Vtedy by to B-Es mohla byť dobrá voľba, ak nemá vyspievany hlas. Časom si však bude chcieť zahrať s inými muzikantami a teda ladenie treba vybrať podľa týchto nástrojov. Väčšina heligóniek je v ladeni C-F, hoci v jednotlivých regiónoch môže prevládať aj iné ladenie.
Každopádne, Favority, aj Ligny bývajú C-F a majú heligónove basy. Za 350 sa zohnať dajú, len treba nástroj dobre vyskúšať, aby ho nebolo treba hneď dávať ladiť, alebo meniť mech. Teda najlepšie popýtať skúsenejšieho heligónkara, ktorého poznáš, nech ide s tebou a nástroj vyskúša.

V podstate tu tu tieto informácie už viackrát rozoberali. Nie sú všetky z mojej hlavy. Ale nech to má chlapcisko pokope a nemusí to hľadať nevedno v akej histórii.
Peter20. November 2017
Takú Hohnerku v tej cene by si mal kúpiť. Myslím si, že aj Lignu pozháňaš v tej cene. Určite radšej kupuj Lignu. Hohner nie je to heligónka, a aj pozor na ladenie (najskôr asi to bude B-Es)
začiatočník20. November 2017
ďakujem za info,ropočet do 350 eur :-(.
ešte by som mal otázočku,keď ako píšete,že lignu,alebo favoritku je ťažšie zohnať,tak potom ktorý typ hohnerky,na bazoši je ich viac modelov.Páči sa mi model IIB,tak neviem....ale aby to bol trojhlas, naladena,aby mech tesnil.Asi chcem veľa muziky za minimum peňazí.
pre Šimona20. November 2017
dixi v tvojej GCF sú velmi slabé, tiché. Neviem čím to je... ?
rychlik20. November 2017
uplny suhlas s jomym. Populara nekupuj, to je naozaj pre deti.
JoMi19. November 2017
Začiatočník, ak nie si postavou podobný vrabcovi, v 17 rokoch zvládneš heligónku plnej veľkosti. Populárka je nástroj pre deti, takisto menšie Hohnerky. Na začiatok by mohla poslúžiť väčšia Hohnerka, alebo radšej Favoritka, prípadne Ligna. Ja osobne preferujem staré Favority pred Deliciou. Delicia je trochu ťažšia, ale zvuk obstojí. Nájsť starú Favoritku, alebo Lignu v dobrom stave nie je ľahké. Každopádne také nástroje sa na internete predávajú za 300-400€ , po známosti možno trochu menej. Neviem, nakoľko je ten tvoj rozpočet obmedzený.
začiatočník19. November 2017
dobrý deň prajem.
chcel by som sa spýtať,ktorá harmika /heligonka pre začiatočníka :hohner , popular , alebo .....Určite sa tu už o tom tuná na stránke popísalo,no je to pre mňa trocha neprehľadné,tak sa pýtam.Mám 17 rokov a trocha obmedzený rozpočet. vopred ďakujem za Vaše odpovede.
Tibor19. November 2017
Ja mam teraz a preferujem zinok lebo podla mna ma taky krajsi zvonivy zvuk pre moje ucho musim ale povedat ze predtym som mal tipo amano a dural export a zinok mi proste ucaroval.
Emil19. November 2017
Dakujem chlopi za postrehy
Šimon19. November 2017
pro Emil
Na Amanech mám CF, na Dixi GCF. Jelikož jsou hlasy Amano o něco málo větší, přesněji delší, tak jsou malinko silnější ve zvuku, ale záleží jak to kdo naladí, tam se dá ten rozdíl smáznout. Dixi mi přijdou určitě úspornější na vzduch, tam ten rozdíl vidím já větší než je v kvalitě zvuku. Obojí jsou hodně dobré hlasy. Slyšel jsem taky názor že do zinku je zbytečné investovat, rozdíl v kvalitě je prý daleko menší než v ceně. I to může být faktor který ti pomůže ve výběru. Pokud bych měl říct svůj názor a rozhodnout se pro ten či onen typ hlasů tak já preferuji tu úsporu vzduchu u Dixi. Ta mi z toho vyčnívá více než rozdíl v kvalitě zvuku. Ale jsem spokojený s oběma, obě jsou bezva a neuděláš chybu s ani jedním druhem hlasů. Důležitější je ladič !!!
Pre Emil18. November 2017
Ja mam jednu na amanach aj jednu na zinku CeeFky. Zinkova je trochu tazsia ale hlasy su take zvonivejsie, niekomu sa to paci iny preferuje amano. Amana maju taky neviem to dobre popisat ostrejsi zvuk a nie taky zvonivy. Co sa tyka setrenia vzduchu su velmi podobne. Kvaline obe by som povedal. Kazdopadne treba vyskusat na tvoje ucho a potom sa rozhodnut. Ale ked mam napisat svoj pripad tak viac hram na Amanovke, neviem preco asi viac mi sedi v rukach aj usiach. Rad aj ja pocitam postrehy ostatnych.
« 1 2 3 4 5 6 7 »