Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Milan18. Október 2016
rychlik suhlas,

Moj ujo si kupoval u Jelinka heligonku a povedal mu aby ju dal do galerie a aj mu povedal čo tam ma napisať,
To ako keby som ja ďakoval škodovke lebo mam auto škoda suprb.

Martin je svojim spôsobom biznismen zaleží čo kto ponúkne za reklamu,hoci sa nestotožňujem z jeho vyrobkom.
JoMi18. Október 2016
Ako kto. Ja Jelinka nevelebím. Jednoducho som z jeho okolia a tu si on sám robí reklamu. Jeho manželka učí, tak na vystúpenia samozrejme vodi deti s ich nástrojmi. Možno ich deti nemajú kúpené, len požičané na vystúpenie práve kvôli reklame. Neviem. V inom regióne obdobne hodnotia T. Čika. Väčšina ľudí si dá vyrobiť nástroj u najbližšieho výrobcu. Ak má podobnú kvalitu a cenu a jednoducho potrebujú nástroj. Ďalej chodia fajnsmekri, ktorí vedia, čo chcú. Alebo im to iný odborník odporučí. Ale vo veci reklamy je Jelinek dosť aktívny. Spolupracuje s jedným z najuznávanejších slovenských interpretov. Je v regióne, kde heligónky letia. Zasa je to o tom povedanom UMENÍ PREDAŤ.
Čo sa týka kvality- Áno nič diametrálne lepšie. Na najnovšej Durajke som zatiaľ nehral. Ale prvé Jelinkove kúsky trochu zaostávali. Teraz mam pocit, že trošku vedú. Kým nevyrábal, kto nemal peniaze na Stanceka, išiel k Durajovi. Teraz majú ďalšiu možnosť. Ale najnovšie vídam aj nové české kúsky. Hlaváček, Koblizek, Hampl.
Môže to byť aj výzva pre výrobcov z iného regiónu urobiť tu na podujatí predvádzaciu akciu.
pre rychlika18. Október 2016
Este ti nenapadlo že môže byť niekto s niečim spokojný? Zrejme máš svoj názor a doma rozhajganého hlavačka a nevieš prijať žiadného iného výrobcu.
rychlik18. Október 2016
mam pocit, ze niektori ludia doslova nanucuju trhu, heligonky Jelinek. Ja ani nikto koho poznam, na nich nevidim absolutne nic extrovne. je to obycajny priemer, kvalitou kategoria ako Duraj, Koblizek, Krahulec a pod. no z kazdej strany sa zrazu vynaraju anonymni velebitelia tejto znacky. Vyzera to tak ze je to par zaplatenych ludi, ktori maju povinnost chvalit, pridavat prispevky a takto robit reklamu. Ale ja zacinam mat z toho az odpor. Uz cakam ze kupim si v potravinach bravcovu konzervu a zrazu mi z nej vypadne lístok - Heligonky Jeinek su najlepsie!
18. Október 2016
Ešte kto je na vystave tak neznamena že ma vysoku kvalitu výrobkov
JoMi17. Október 2016
A čo poviete na tie Straserky, Alpeny, Mundy a kadečo iné?
Naposledy som zachytil dojem jedného muzikanta, ktorý skúšal Mundu. Basy prirovnal k trúbeniu auta. Neviem, nevidel som, nepočul. Na stretnutiach tieto nástroje sporadicky vídam, ale ešte mi ho nikto nepožičal do ruky.
JoMi17. Október 2016
Ďakujem za informácie. Ohľadom konkrétnych technických riešení som sa zatiaľ veľa nedozvedel. Asi máte tiež skúsenosti najmä z pocitu pri hraní- ako ja.
Na tému Stančeka súhlasím s názorom, že načo nasilu vymýšľať niečo, čo už inde funguje. Ak sa ukáže, že to má nedostatky, treba to riešiť a posunúť technológiu vpred. Či má na to u nás niekto potenciál, neviem, nechcem súdiť.
A na tému Jelínka- za tých pár rokov, čo vyrába, urobil kus slušnej roboty a veľké zlepšenie v kvalite.
Rád by som si vyskúšal aj iné nástroje výrobcov z iných regiónov. Asi sa konečne vyberiem niekde mimo regiónu. Snáď budú aj tam dobrí ľudia a dajú zahrať tak, ako naposledy nemenovaný (ale známy) pán požičal na chvíľu Kobližka, či jedna slečna novučičkého nadštandardného Jelinka.
Začínam registrovať mená Čík, Žubor, Krahulec a iných.
Pre Jomi 17. Október 2016
Pred tyzdnom som bol v rakusku na vystave hudobnych nastrojov. Boli Tam heligonky strasser, munda, Novak, bayerland, a aj ako JEDINY spomedzi Ceskych a Slovenskych vyrobcov Jelinek. Osobne si myslim ze to svedci o vysokej kvalite jeho heligoniek. P. S. Toto je pre Jomi.
Marián J.17. Október 2016
Prečo by sa mal čudovať,že presahuje 3500€,veď cenníky sú bežne zverejnené na stránkach nemeckých,alebo rakúskych výrobcov.Na rozdiel od našich výrobcov,kde sú tieto informácie prísne tajné.
Kojsovjan17. Október 2016
Hmmmm! Ked je to tak jak pisete,tak prajem tomu panovi dllllllhyyy zivot! Aby sa mu tato investicia aspon z casti vratila!
Laco17. Október 2016
Myslím že toho pána s tou zázračnou a drahou heligonkou poznáme viacerí a je zo Serede.Už tu dávno nebol.
Peter17. Október 2016
Vieš, ono je to o tom, že každý si musí zvážiť aké peniaze investuje do hudobného nástroja a najmä, čo za nich dostane, ako ich v podobe svojho nástroja využije, čo mu tá investícia prinesie.

Osobne poznám veľké množstvo heligonkárov po celom Slovensku, no osobne nepoznám ani jedného, ktorému by sa "oplatilo" dať v našich Slovenských podmienkach 3500€ za heligónku. Myslím že je to skôr o nejakej prestíži, či pocite, že mám niečo výnimočné, než o reálnom využití takého nástroja. To je môj názor.
Stano - Hlohovec17. Október 2016
Peter budeš sa asi čudovať, ale s cetou do nemecka a späť tá heligonka presahuje 3.500 €
Milan17. Október 2016
Hral som na tej heligonke ale musim povedat nie je to moj salok kávy ,pokukujem po heligonke od ineho výrobcu.
Neuvediem meno a musim povedat ked som ju chitil do ruky tak zapasovala mierami a celkovo ako sa na nej hralo
ešte dostanem premie (dufam Chi Chi chi)a potom si ju objednam.
Peter17. Október 2016
A koľkože to stojí taký nástroj?
Stano -Hlohovec17. Október 2016
Toho pána osobne poznám a jeden čas bol aj mojim učiteľom. Má krásne dva stroje ktoré si dal v nemecku vyrobiť u firmy " BAERLAND "
Jedna je v ladení B-ES-AS a druhá G-C-F obe majú zinkové hlasy.
Pochodil som dosť a aj videl heligoniek a aj počul, ale k heligonkám toho pána sa memôžu ani priblížiť, ak dizajnom, tak aj ku kvalite.
Samozrejme chválim heligonky a tu sa musí jednoznačne povedať, že nemecká presnosť ako aj nemeský dizajn nemajú páru vo svete. Firma Baerlkand má viac ako 100 ročnú históriu a samozrejme aj svoj vývoj, tak že jej heligonky sú dokonalé.
Šetrím ako diví a keď budem mať dosť, tak pojdem s ním priamo do nemecka do firmy a objednám si aj ja.
A ešte hlasy pre tieto stroje vyrobil p. Titlbach v Lounach.
...17. Október 2016
A mozno preto si radsej kupim kopiu kvalitnej heligonky ktorej system uz bol vymysleny a su na to vyrobene komponenty ako si kupit nejaku na kolene vyrobenu kde niekto skusa vyrabat komponenty sam. Potom to tak aj vyzera.
.17. Október 2016
môžem Vám zodpovedne povedať, že stanček má presnú kopiu helignky "Strasser", málo konponentov vyrába -kupuje hotové. Mechanika zo Strassera uspôsobená na veľkosť heligonky.
p. Stanček nemá žiadne skúsenosti aby mohol z gruntu vyrábať nejakú heligonku, ktorá by bola identická len pre neho. A tak je to so všetkými slovenskými výrobcami - samá kópia nič vlastného. Nikto na Slovensku nezdokonalil heligonku, toto sa deje len v zahraničí ako nemecko, rakusko,čechy p. koutný.
Slovimci vyrábajú, ale aj to sú kópie rakuskych a a nemeckých výrobcov.
Bol som na vystúpení kde bol nejaký pán niekde od galanty, mal heligonku vyrobenú v nemecku názov zrejme zprzním asi nejaký baberlant, ale to bol stroj to vám poviem, hlas panenský mechanika a celé zhotovenie radosť pozerať. Bol velmi tolerantný a dal mi na nej aj zahrať, bolo mi lúto ked som ju odovzdával, nuž ale aj tá cena bola pre spústu heligonkárov na slovensku nedostupná. Ale kto má tak aj má.
Nikoho nechválim, a ani nehaním len hovorím o heligonke ako takej, toť môj názor.
R.Z.17. Október 2016
Jasne Peter to rozumiem spontanna akcia je vzdy naj ale ved o komfort hrania predsa len ide ked clovek kupuje novu heligonku. Hadam si nebudeme za tisic a viac eur ako za to pytaju zberatelia kupovat ako pises stare fuciace heligonky......
Peter17. Október 2016
Nevdojak som si teraz spomenul na včerajšie poobedie, ktoré skončilo až niekedy pred polnocou. V reštaurácii/krčme pod estrádnou sálou kde bol folklórny festival, nonstop spoločne vyhrávali heligónky, akordeóny, husle,... stále spievala celá krčma,... Ľudia prichádzali, ľudia odchádzali a z hráčov nikto neriešil nejaký komfort hrania. Základom bola dobrá nálada, spev a iba snaha zahrať to, čo si - kto rozkázal. Ja som mal svojho starého Antonína Hlaváčka D-G, s deravým fučiacim mechom, odtrhujúcim sa kovaním, klepkajucími klapkami,... No heligónka je naladená perfektne, basy sú vynikajúce, všetci sme sa bavili, nuž čo viac riešiť? Niečo ako "komfort hrania" mi ani len na chvíľku neprišiel na um... :-)
« 1 2 3 4 5 6 7 »