Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
rychlik21. Máj 2018
a ja som pochopil tak, ze v nemecku su taki isti vyrobcovia ako ti nasi, co ste uz na nich isli danove kontroly posielat. Vidim ze aj v nemecku to funguje tak, ze kto kupuje za hotove z rucky do rucky tak dostane bez dph, lepsie povedane "bez papiera". A teraz vy poctivci mozete strasit s kontrolami aj tych nemeckych vyrobcov :)
JoMi20. Máj 2018
Folklorista, s tým súhlasím. Celkovo zastávam názor, že viacero výrobcov ponúka kvalitné nástroje, nie len jediný najlepší najgenialnejsi.
Dosť urobí vkus a špecifické požiadavky/potreby zákazníka a ochota/schopnosť výrobcu mu vyhovieť.
folklorista20. Máj 2018
len pre upresnenie jedna cesta 1200km keď ju objednával a jedna cesta 1200km keď ju bol zobrať. Výrobca by mu ju bol aj poslal, ale musel by ju riadne zaevidovať s DPH, lebo v Nemecku keď firma niečo posiela tak je prepojený system na daňový úrad ktorý to kontroluje.
Pokiaľ sa jedná o hlasy tak sú na zinku
Aj naši výrobcovia robia ale tomuto výrobku všetka česť, hrali na nej viacej dobrých hráčov a aj výrobcovia a chválili, tak je čo povedať.
Heli Gonka20. Máj 2018
Pre Duro
Duro ja hram na duraloch export a ako zacianjuci heligonkar som na nej zacal cca pred 2 rokmi hrat a dodnes na nej hram...ak to mozem porovnat s amanom tak farba zvuku je rovnaka ale slabsie zneju ako amana. Zatial mi uplne postacuje ale keby som tomu vtedy rozumel tak si par eur doplatim a zoberiem si amana alebo mozno aj zinok...ale zvuk zinku je uz o inom
JoMi20. Máj 2018
Šimon, ten 2x som ja pochopil ako druhý krát. Nepredpokladám, že by ju dotyčný pán preberal na dva pokusy. To sa občas stáva u menej serióznych výrobcov, že nedodržia dohodnutý termín. Ale aj tam sa dá telefonicky overiť.
Každopádne je 1200km iba jedna cesta tam a späť, aj to zo západného Slovenska.
JoMi20. Máj 2018
Tú 4.triedu som niekde videl pomenovanú Mechanika.
Ale už pribudli aj nové typy hlasov, tak sa tie triedy asi trochu prehodnotia.
JoMi20. Máj 2018
Duro, čo sa týka farby zvuku, je dôležitým parametrom materiál hlasov- mosadz, zinok, hliník/dural. Čo sa týka spotreby vzduchu, je dôležitá technológia ich výroby a tu sú Dural export 3.trieda, po Amano a Tipo Amano.
https://www.harmonikas.cz/cz/export-dural-iii-trida
...20. Máj 2018
Dural export, to je ta najnižšia, lepšie povedané základná kategoria hlinikových hlasov. Je to 3. kvalitatívna trieda. Existuje ešte aj 4. trieda, ale s touto už lepší výrobcovia heligoniek vôbec nerobia a ako základnú kategóriu heligoniek používajú ten dural export.
Označenie hlasov od najkvalitnejších po menej kvalitné:
1. amano
2. tipo amano
3. dural export
4. trieda /akože základná/
Duro20. Máj 2018
Zdravim viete mi niekto napisat rozdiel medzi hlasmi dural export a tipo amano co sa tyka zvuku? Hral ste niekto na takej co ma dural export?
Šimon20. Máj 2018
pro folklorista
Myslím si že 3 800,- za třířadovku je dnes v porovnání s jinými nástroji trochu hodně. Za těch 2 900,- se dá stejný nástroj sehnat bez nutnosti jezdit dvakrát do německa ( i když jedenkrát objednat a dvakrát převzít je podle mne dohomady třikrát.) Je mi jedno co je to za značku, řeším princip a cenu, takže nic proti Bayerlandu, jsou to bezva nástroje jako spousta jiných. Jelikož podle mne nevybočují kvalitativně neměly ba vybočovat ani cenově a tady je dle mne 3 800,- moc. Nástroje stejné kvality jsou dnes zhruba o 1000€,- levnější. To si troufám tvrdit podle toho co jsem viděl, vyzkoušel a vysledovat v nabídkách.
Peter20. Máj 2018
Jeden sir - poslanec v snemovni lordov v Londýne navrhoval zrušiť Svetový patentový úrad, lebo vraj "už všetko bolo vynájdené a vymyslené", takže tento úrad už je zbytočný. Písal sa rok 1880! :-)
folklorista20. Máj 2018
nebudem menovať človeka, lebo ako je zvykom začalo by sa haniť a nemiestne ohovárať. . Bol som na podujatí a zaujal ma nástroj z hľadiska dizajnu ktorý bol vyrobený v Nemecku je to značka BAYERLAND ladenia B-Es-As. Majiteľ na požiadanie ochotne mi no požičal a poviem Vám, že z hľadiska hrania, naladenia, spotreby vzduchu, jemnosti klapiek je to skvosť. Oznámil mi aj cenu, dosť mastná 2900.-€ a pritom bol 2x v Nemecku a to 1x objednať a 2x prevziať čo je 1200 km. Dostal aj slušnú zľavu.Keby ju osobne neprevzal tak by heligónka stála cca 3800.-€, výrobca bu ju musel riadne priznať ako výrobok.
Ale vyplatí sa to, lebo taký nástroj má perspektívu na ďalších 50 rokov a viac, lebo už nie je čo zlepšovať.
JoMi20. Máj 2018
Po mechanickej stránke sa, okrem vyložených črepov, všetci súčasní výrobcovia starým nástrojom minimálne vyrovnajú, väčšinou sú na tom dokonca lepšie. Čo sa týka hlasov, až na pár výnimiek pochádzajú z jedného zdroja- z Čiech, v podstate všetci naši výrobcovia tam objednávajú.
Konkrétnu značku (môj tip) ti v prípade záujmu napíšem do súkromnej správy. Zo skúseností usudzujem, že nech ti tu ktokoľvek navrhne kohokoľvek, vždy sa nájde kritik, ktorý bude tvrdiť, že je to zlá voľba a že ten, či onen robí lepšie.
Každopádne, najlepšie bude, keď navštívis viacerých muzikantov a jednotlivé značky si vyskúšaš. Na prehliadkach môžeš stretnúť viac ľudí pokope a až na pár výnimiek som nikdy nemal problém si zahrať na cudzom nástroji, ktorý má zaujal.
Kontakt: jomi.heligonka@gmail.com
stano20. Máj 2018
zdravim Vas..viete alebo mozte mi poradit kto mi vyrobi kvalitnu heligonku? mam stareho hlavacka,ale chcem si dat urobit novu....
Kontakt: 0908645982
Šimon18. Máj 2018
pro Jana
Je fajn že se tu objeví občas něco čemu se může člověk i zasmát, piš častěji !!! Netušil jsem že máš přehled co mám doma. Zkus to jasnovidectví uplatnit někde jinde, dnes jsou ty vědmy v módě, lidi ti za ty bláboly ještě budou platit a třeba si tím vyděláš na stejný vergl jak mám já. Čauky , přeji krásný májový víkend a ber to s humorem jako já !!!
Peter18. Máj 2018
Nemyslím si, žeby nejaký usporiadateľ nedovolil nejakému výrobcovi, či obchodníkovi s heligonkami vystaviť si jeho výrobky niekde na chodbe KD, ak ho o to požiada. Veď nedeje sa tým nič zlé a iba to doplňa atmosféru a koloryt podujatia. A čo sa predáva, v akých cenách, tak za to v žiadnom prípade nemôžeme viniť usporiadateľa.
Ak by to malo byť inak, tak potom by sme mali viniť aj každú obec za to, že sme napr. kúpili kyslé jablká, či iný nekvalitný tovar od Poliaka z pred obecného úradu.
JoMi17. Máj 2018
Jana, ak v poslednom čase Šimon nekúpil ďalší nástroj, tak na tom novom som mal možnosť si zahrať. A nie je to jednak rakúsky výrobok, ale najmä je to fajnový kúsok po mechanickej, aj zvukovej stránke. Pozri si záznam z Lesnej.
Jana17. Máj 2018
Šimon má komplex s toho že kúpil vrzgajuci Crep od tohoto priekupnika.
lll17. Máj 2018
Simon o toto mi presne islo v mojich predoslych prispevkoch ked som hovoril o opisovani konkretnych osob v anonymnych prispevkoch na anonymnej diskusii-- trafil si klinec po hlavicke.
Šimon17. Máj 2018
Pro Janči
Nechápu proč píšeš hanba pořadateli. Asi poskytnul prostor tomu kdo si o to požádal. Proč tam nejsou slovenští výrobci je jejich věc, na to se musíš zeptat jich a ne z toho obviňovat pořadatele. To je podle mne trochu nesolidní. Pokud víš že by někomu z nich prezentaci svých výrobků zakázal tak to napiš a to nařknutí z hanby dolož něčím konkrétním. Myslím si že kdybys to věděl tak jsi to rovnou napsal.
« 1 2 3 4 5 6 7 »