Vyhľadávanie

EXO hosting

Kliknite a počúvajte niektoré rádio:


Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
JanK21. Júl 2014
Divnice, nebolo to dôstojné, zabezpečené, alebo vkusné? Ale nazývať to odpadom, to asi nie. Bol to už 4 ročník a asi im to takto stačí, ide o zábavu. Všimol som si že oproti vlaňajšku sa dosť učinkujúcich teraz nezúčastnilo...
A ešte k tým otrepaným piesňam. Toto nie je o súťaži a umeleckom zážitku, každý kto tam zahrá je skvelý. Ľahko sa niekto kritizuje a uráža, keď sa mu nepozeráte do očí. Že?
Pre Palina21. Júl 2014
nehadz vsetkych Kysucanov do jedneho vreca. Mame tu sice kapelu, ktora pretvara piesne, ale nikomu sa to tu nepaci. Aj tu ich len trpime.
Radomila21. Júl 2014
Pohľad na akciu v Divniciach bol žalostný. Uzavrieť hlas takého nádherného nástroja, ako je heligónka, do objektu z vlnitého plechu, nemožno ináč nazvať ako kulltúrne barbarstvo. Keby boli hrali vonku, je to určite lepšie. Ako sa mohli cítiť hráči, ináč mnohí kvalitní a skúsení? Nabudúce pri organizovaní podujatia nech pamätajú aj na to.Vďačná poslucháčka, hoci nehrajúca, no s citlivým uchom a veľkou láskou k heligónke.
hm,21. Júl 2014
tá heligonka Divnice, pekný odpad.
Peter21. Júl 2014
Ale toto sú fakty! Videl som aj heligónky ani nie vo vitrinách, ale naukladané v regáloch ako napr. my kompóty v špajze. Samozrejme, tá "heligonková špajz" bola obývačkou, alebo výstavnou halou. Ale stále sa presvedčujem, že zberateľ s cca 70 - 100 heligonkami nie je ničím výnimočným. Sú aj takí, čo ich majú 200 - 300.
Fero21. Júl 2014
Chce se mi zvracet.!!
21. Júl 2014
Napr. v takýchto skrinkách končia všetky lepšie heligonky:
http://hudba.bazos.cz/inzerat/37134327/heligonka-.php
Sú zberatelia, ktorí ich majú doma niekoľko desiatok, či stoviek. Preto sa nečudujte, že z roka na rok sú po inzerátoch, burzách stále viac iba samé šmejdy.
rychlik21. Júl 2014
Palino, vystihol si to presne !
lola21. Júl 2014
pre mato,bodaj by si aj videl,keď napíšeš nevidel s "y"
Palino20. Júl 2014
Kysuce sa stávajú vo svete heligónkarov naozaj pojmom - je to stoka, ba až žumpa. Sú akousi rýchlofabrikou na neuveriteľné potvorenie pekných pesničiek. Hranicu nevkusu posúvajú do doteraz netušených polôh. Už teraz čakáme, ako nahrajú v októbri pieseň ˝Na Kráľovej holi˝ v chvatnom polkovom tempe s piatimi odkazmi v texte na ich malebnú kysuckú otčinu. Videoklip k piesni nakrútia v hypermarkete v oddelení syrov, čečinové dekorácie preddušičkoveho obdobia budú vhodným doplnkom ich ružovučkému Ein Kessel Buntes štýlu.
mato20. Júl 2014
pozdravujem všetkých pisatelov aj čitatelov a mám jednu otázku bol som na pár stretnutí heligonkárov a aj vela pozerám rôznych filmových záznamov a nevydel som na tých vystúpeniach že by niekto hral na heligonke od p.Jelínka -prečo ? skôr su zhruba všetko od iných výrobcov dakujem za vaše nárory
Marian20. Júl 2014
Furt tí istí heligonkári furt tie isté odrhovačky... Škoda merať cestu dôchodci.
Štěpán20. Júl 2014
https://www.youtube.com/watch?v=Gl5157Ywl94

Minulou neděli jsem byl pozván do Divnic u Slavičína na záznam Setkání harmonikářů a heligonkářů do tamního areálu, v krásné přírodě, ale s malým, nevkusným oplechovaným pódiem. Bylo těžké pro kameramana najít místo pro kameru, aby nezabírala bedny, konstrukci, nevhodné pozadí, nebo shluk mikrofonů. V této snaze mi tentokrát pomáhal Miro Svetlák. Pro zvuk jsem se osamostatnil a používám jen svoje mikrofony. Přeji tedy dobrý zvuk 1. části záznamu z Divnic. Štěpán Vrána
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
romando19. Júl 2014
Super ďakujem ti za podrobny navod a rady. Keď sa mi to podarí, dám vedieť ako to šlo.
Miro S.19. Júl 2014
Neboj sa romando, Chemoprén smrdí oveľa menej ako acetón.
Lepí sa to tak, že najprv dopasuješ ventilček na platničku tak, aby zakrýval celý otvor - musíš si tie ventilky roztriediť podľa dĺžky otvorov, v ktorých kmitá jazýček.
Potom jemne natrieš pomocou malého skrutkovača plôšku okolo okienka (pri nite), ale Pozor! - maximálne do 1/4 otvora!!!
Takú istú plochu natrieš aj na ventilčeku (tam, kde sú vrstvičky fólie zlepené) a necháš to asi 10 min. zaschnúť.
Ventilček chytíš do pinzety a priložiš na okienko na konci otvoru - dopasuješ a pomaly položíš lepidlom natreté plošky na seba. Zatlačíš a je to.
Po prilepení sa už nedá s ventilčekom pohnúť, jedine nasilu odtrhnúť a nový prilepíť.
Takže opatrne, aby si si ich veľa nezničil.
romando19. Júl 2014
Alebo sa mozem spytat, ci si nahodou neprilepim prsty o tu harmoniku... ;)
:D19. Júl 2014
Jezismaria tak ty mas otazky. Este sa opytaj, ci nebude heligonka po nalepeni jazyckov tazka
romando18. Júl 2014
Pre Miro S.
Vďaka Miro za radu, keď mi prídu, skúsim to. A neostáva po tom chemopréne smrad? Či sa to časom vyvetrá?
Miro S.18. Júl 2014
Romando, ešte som zabudol napísať, že je dôležité neprilepiť viacej ako 1/4 otvoru, v ktorom kmitá jazýček!!!
Potom by sa mohlo zmeniť naladenie hlásku, aj keď je dobré a v podstate aj nutné hlasy po nalepení ventilkov skonrólovať a keď treba tak aj doladiť.
Miro S.18. Júl 2014
Pre romando.
Na lepenie ventilkov či už plastových, alebo kožených je určite viacej druhov lepidiel, ale ja to lepím Chemoprénom.
Je to sice dosť pomalé, ale drží to perfektne!
« 1 2 3 4 5 6 7 »