Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
« 1 2 3 4 5 6 7 »
JoMi22. September 2017
By si sa divil, čo všetko ľudia dokážu nazvať heligónkou. Naposledy tú detskú ruskú garmosku. Malysh.
A keď je stará drevená, povedzme Hlaváček, ale nemá veľké dvojperove basy, tak potom to tiež nie je heligónka.
pepa22. September 2017
Neni nejaka prodejna kde by se to dalo koupit ? http://www.akkordeon-weltmeister.de/images/2013_05_22_17-56-58-Wachloeffel.jpg
KM22. September 2017
Populara može nazyvat heligonkuu iba uplný laik, alebo šmelinár! Clovek, čo tomu aspoň kus rozumie by tak nemal robiť.
JoMi22. September 2017
Keď je ku nej vak, možno je jeden heligónovy bas vo vaku.

Ale už to tu bolo. Heligónkou sa bežne nazývajú aj iné druhy diatonickych harmonik s obdobným ovládaním. V ZUŠ je študijný odbor Hra na heligónke, nie Hrá na diatonickom akordeóne. A malé deti hrajú na Populárkach, Hohnerkach, Firotkach a pod. Takisto veľa tých, čo sa učia na klavíri doma skutočný klavír nemajú, ale keyboard.
Rodičia teda zháňajú vhodný nástroj, aby sa ich ratolesť mohla učiť hrať na heligónke. A verte, taký 6-7 ročný drobec má väčšinou problém riadnu heligónku ovládať. Takéto čudo je pre neho praktickejšie a cenovo dostupnejšie.
Dotyčného pána nepoznám. Neviem, či len kšeftuje, alebo normálne učí a nástroje od detí, ktoré buď prestali hrať, alebo si zadovážili riadnu heligónku, len posúva ďalej do obehu. Ja sa len snažím na vec pozerať z pozitívnejšej strany.
rychlik22. September 2017
ten pan v burze zase predava krasne HELIGONKY, to je pravda. Same heligonove basy.
pepa21. September 2017
k te voskovaci lzici muj email je malesten@email.cz
pepa21. September 2017
ahoj mam prosbu ,nemel by nekdo voskovaci lzici na voskovani hlasku ? Koupil bych ....diky
JoMi21. September 2017
Pardon. Má byť: ktorí vedia, čosa patrí.
JoMi21. September 2017
Realita, ty si kde videl, že Laco, alebo Ondrej niekoho osierajú? Ich si práve osral ty. Že tu niektorí ľudia iba šíria zlobu, to vieme. Ale vidíš, sú tu aj dobrosrdeční návštevníci, ktorí vedia, čo sa páči.
Čo sa týka prehľadu, kto prispel, tak tam je to tak, že 2 percentá z daní jednoducho prídu z DÚ. Dohromady. Teda DÚ neposkytuje zoznam, kto a koľko prispel. To by bolo možné len ak by príspevok išiel priamo od darcu adresátovi. A Miro aj všetkých uviedol.
Sám som Petrovi aj Mirovi navrhoval, že by stránky mohli mať niektoré služby podmienené prihlásením. Prístup buď platený, alebo aspoň na základe registrácie. Ale chcú naďalej poskytovať služby zadarmo a všetkým. A za to majú aj odo mňa veľké ĎAKUJEM. Hoci som ochotný ísť aj do platenej verzie. Všetko niečo stojí.
Šimon21. September 2017
pro realita
Tak to jsi napsal jako bys měl přesný přehled o tom kdo stránky touto formou podpořil o čemž pochybuji. To ví jen Peter a ten to stoprocentně nebude nikdy nikde zveřejňovat protože ti co stránku nějak podporují to dělají z úplně jiného důvodu než je zveřejněný seznam "sponzorů". Takže dá se na to nějak čtenáře stránek upozornit, to beru, já bych ale zvolil právě z důvodu anonymity podporovatelů trochu jiný tón. Takto jsi celkem nevybíravě napadl Ondreje a Laca a co když právě oni Petera podpořili. To tě nenapadlo ???
realita21. September 2017
Keď Vás to nič nestojí tak ste ochotní aj ďakovať, lebo bezpracne využívate plody práce iného človeka. Keď sa tvárite ako dobrodinci a ludomili bol by som zvedaví koľký ste poslali 2% z daní, keď aj Peter Vás o to žiadal.
Darmo ste kapacity raz osierate do nemoty heligonkárov, potom zas výrobcov heligoniek a keď Vám došiel už dych tak robíte zo seba idiotov.. tým že len ďakujete, ale keď by Vás aj nič netálo - percento z daní tak neprispejete.
Laco19. September 2017
Keď už ďakovať, tak nie len majstrovi od tejto stránky Petrovi, ale poďakoval by som aj Mirovi Jurčimu za stránky Pesničky pre všetkých. Určite tam mnohý z nás našli piesne dávno zabudnuté a pre nás boli vlastne nové a tak krásne, aj s nejakou výpovednou hodnotou.
VĎAKA Peťo a Miro - prajem Vám hlavne VEĽA ZDRAVIA.
Ondrej S.19. September 2017
Peter, pripomenul si mi nášho pána dekana, ktorý ma pripravoval na sviatosť birmovania a manželstva. On každého vítal takým potľapkaním po líci, ono to bolo vlastne poďakovanie, že ľudia prišli, no mne to vtedy veľmi vadilo. Dobrý človek to bol, vymyslel ako poďakovať po papuli :D
Kontakt: older73@gmail.com
Peter19. September 2017
Ondrej, keby si mi chcel dať po papuli, ta to by bolo iné. Ale že chceš ďakovať, tak to si vítanýýýý :-))))
JoMi18. September 2017
Kurník, chlapi. Čím ďalej, tým viac mi je ľúto, že sa mi nedá ísť toho 7.10 na východ.
Peter18. September 2017
Iba pre informáciu:
Z Martina k nám je to autom okolo 2 hodiny cesty a z toho drvivá časť vzdialenosti je po dialnici. :-)
Ondrej S.18. September 2017
Zdravím priatelia, 7. októbra sa chystám osobne poďakovať Petrovi za jeho prácu na tejto stránke, posedieť s kamarátmi pri peknej pesničke a ak by sa chcel niekto pripojiť budem mať voľné miesto v aute, stačí ak mi pošle mailik a určite sa dohodneme. Z Martina budem odchádzať okolo 7-8mej ráno.
Kontakt: older73@gmail.com
Šimon18. September 2017
K tomu co tu někdo píše o heligonkách p. Číka bych dodal svůj postřeh. Jednou jsem v Dežericích měl možnost zahrát si na heligonku od p. Číka kterou tam měla Adriana Králová. Mě se nástroj líbil jak zvukově, tak i vzhledově. Hrál jsem na něm jen chvilku ale nevzpomínám si že by mě něco zásadně vadilo. Určitě vím že byl bezvadně naladěný. To je můj jediný zážitek s heligonkou od p. Číka.
Šimon18. September 2017
V pátek se uskutečnil další ročník již tradičního výstupu heligonkářů na Velký Rozsutec. Po čtvrtečním dešťi byl výstup trochu náročnější, ale na vrcholu bylo veselo jako každý rok. Závěr v kolibě byl plný muziky a dobrého jídla, takže já jsem i s kamarádem odjížděl unavený, ale spokojený. Je hezké že se dovedou heligonkáři s rodinami sejít i při takové příležitosti. Děkuji všem co akci pořádali, děkuji za pozvání a pokud budu zdravý tak věřím že si příští rok na Rozsutci zase zahrajeme.

pro rychlík
tak tomu co jsi napsal nerozumím, nevím jak to myslíš, zkus mi to nějak vysvětlit
T18. September 2017
Chlapi ako bolo v Korytarkach?
« 1 2 3 4 5 6 7 »