Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Miro29. November 2015
No neviem... Keby to bol chcel Peter spoplatniť, asi by to bol urobil už dávno, ale... Poznám Peťa a viem, že toto, čo robí, robí nie pre zisk - peniaze, ale preto, že ho to baví... a som presvedčený, že by to aj naďalej najradšej robil tak, ako to robil doteraz. Najradšej by nechal aj diskusiu bez registrácie i stránku bez poplatkov, ale... Niekedy je to paradox... ľudia, ktorí to vedia urobiť (a sú v tom profesionáli) to robiť nechcú a už vôbec nie zadarmo. A ten čo to zase chce robiť aj zadarmo to zase nevie tak dobre, aby bol samostatný - sebestačný... a tak je často odkázaný na tých druhých, no a ak chce, aby to bolo dobré, musí niekedy zaplatiť. Už viackrát sme sa bavili s Petrom, ako by sa dali takéto projekty finančne zabezpečiť. Ani on, ani ja sme ale na nič múdre neprišli. S 2% to nie je také isté, že sa zaplatia aspoň náklady, sponzora na východe, či Orave nájdete ťažko, štátne inštitúcie, projekty...??? "snívajte s nami"... reklama? - ak tam nechcete mať reklamu na spodné prádlo, či dačo horšie, tak to tiež nie je žiadna sláva, i keď.... Ja som mal chvíľu reklamy google na svojej stránke. Zo začiatku nič moc, no potom sa jeden môj priateľ dostal na dlhodobú PN a v snahe mi pomôcť (to som sa dozvedel až potom, čo mi reklamu zrušili a keď sa ma opýtal, že prečo tam už nemám tie reklamy - veď kým je na PN by mi ešte hodne pomohol... :) ) začal každý deň klikať na reklamné banery denne aj niekoľko desiatok krát - vydržalo to asi tri týždne potom mi zrušili a zakázali reklamy google na stránke a už ju tam nikdy nemôžem umiestniť - boli porušené pravidlá - príliš veľa klikov z jednej IP adresy (a bez nákupov)... :(... Ja som na stránke skúsil ešte dve veci... uviedol som číslo účtu, na ktorý by mohli návštevníci prispieť na stránky... priznám sa, už si naozaj nepamätám, kedy tam niekto niečo poslal, určite posledných 5 rokov naozaj nikto (a to mám návštevnosť možno trikrát takú veľkú ako Peter), no a zverejnil som aj možnosť poslať peniaze prostredníctvom PayPal - tu som prijal za jeden a pol roka 5 finančných darov - za čo veľmi pekne ďakujem, ale to nepokryje ani celoročné náklady na internetové pripojenie. Ešteže sa našli aspoň provideri, ktorí nám (teda aspoň mne, či aj Petrovi, to si už nie som taký istý) poskytli webový priestor zdarma. Takže... ako sa vraví "babo raď", alebo "dobrá rada aj od smrada" :)
Ono sa to zdá byť naozaj jednoduché... ale.... Keby sme boli (nechcem teraz písať, že aspoň troška uvedomelí... to s tým asi naozaj nemá nič spoločné), chcel som napísať, že všetci tak technicky-počítačovo zdatní, že by sme vedeli všetci uhrádzať tzv. mikroplatby, tak by veľa veci zjednodušilo, ale... Z vlastnej skúsenosti viem, že na tieto (ale aj moje) stránky chodí veľa ľudí, ktorí majú problém vôbec nájsť si stránku a prípadne čo to stiahnuť a nieto ešte za niečo nejako jednoducho zaplatiť. Nie že by to nechceli zaplatiť, ale nevedia to... Tak prečo to potom komplikovať??? Prečo práve takýmto ľuďom sťažiť, alebo úplne zmariť prístup na stránku....???
Moja rada pre Petra je, aby niekde na stránke oznámil, ako je možné na stránku prispieť a číslo účtu, kde je možné peniažky poslať, ale ... veľa si od toho nesľubujem. No a tí, ktorí chcú a môžu tak hádam aj urobia. Niektorí Petra stretávajú aj na rôznych prehliadkach, tak to môžu urobiť aj osobne...
Dlhodobo sledujem návštevnosť tejto i mojej stránky a hovorím si, že keby každý zaregistrovaný návštevník poslal ročne 1, alebo 2,- € bola by to celkom slušná suma, ktorá by dovolila zaplatiť potrebné úpravy na stránke a možno zabezpečiť jej ďalší chod... Takže naozaj by nebolo treba veľa, ale...
Ja napríklad na stránke http://pesnicky.orava.sk už takmer rok čakám na nový spôsob zobrazovania, prehrávania,... nôt pomocou pluginu Scorch, ktorý sľubovala firma Avid spustiť už pred rokom. Prehliače už starý spôsob jeden po druhom vypínajú a... Tento týždeň som konečne dostal odpoveď od fy Avid, aby som im poslal podrobnosti o stránke, aby mi mohli dať ucelenejšiu odpoveď.... zatiaľ je riešenie dostupné len pre komerčné weby - predajcov notového materiálu - samozrejme, že je služba zatiaľ spoplatnená... ako to asi vyzerá si môžete pozrieť napr. tu: http://www.sheetmusicdirect.com/se/ID_No/122124/Product.aspx.
A teraz ako ďalej??? Ponechať len zobrazovanie pdf súborov - zdarma, alebo všetky noty spoplatniť - aby som mohol zaplatiť programátorov, ktorí mi urobia profesionálnejšie zmeny na stránke, ale hlavne aby sa zaplatil poplatok za nové riešenie...? ...
A k tej registrácií... Ja som na svojej stránke zaviedol povinnú registráciu len pre tých, ktorí chcú vložiť príspevok do fóra a kedysi aj do diskusie. Diskusiu som však pre veľké množstvo spamerov, ale aj kvôli takým, ktorí nechodili do diskusie diskutovať, ale svojimi oplzlosťami a sprostými príspevkami iba urážať.... zrušil. A aby som denne trávil svoj čas mazaním "sprostých" príspevkov... to sa mi zdalo až príliš veľkým luxusom. Na stránku mi chodí aj školopovinná mládež a myslím si, že príležitosti na "odkukanie" takéhoto správania je všade okolo nás až príliš veľa a ja nechcem aby moja stránka bola jednou z nich.
A to bola a je aj moja rada pre Petra. Zaviesť registráciu - iba pre tých, ktorí chcú vložiť príspevok do diskusie. Diskutujúcich bude možno troška menej, ale ten, kto sa pod svoj príspevok podpíše, určite nebude urážať, ohovárať,... druhých, nebude s vyjadrovať vulgárne... Tí, ktorí si chcú liečiť svoje "choré ego", nech tak robia tam, kde im to niekto bude trpieť...
Kontakt: pesnicky@orava.sk
dodatok k názoru a návrhu29. November 2015
bolo by to jednoduché po prihlásení adresou vstup do diskusie by bol blokovaný až dotiaľ, kým by ti nedošiel poplatok na tvoj účet ty vieš od koho , tak potom by si umožnil vstup do diskusie na určenú dobu.
NÁVRH a názor 29. November 2015
Rýchlik máš úplnú pravdu, keď je niečo zadarmo tak je to v poriadku a keď by sa malo niečo prispieť tak čušia ako vši pod chrastou, to sú charaktery čo ?????????????????????
Keď to Peter robí zadarmo tak by sa mu vopchali aj do ry.i,,,,
Tak isto je to aj s p. Vránom, keď to robí zadarmo tak chvália do nebies.
Mám návrh pre Petra : Zaveď registráciu i-meilovou adresou, avšak prihlásenie by bolo možné až po zaplatení npr. 10 €, ako registračný poplatok. Tento poplatok by mal trvácnosť 3 mesiace a po troch mesiacoch by bolo nutné zaplatiť ďalších 10.- € na obdobie 3 mesiacov
Som presvedčený že to by bolo čestné jednanie a prestali by aj vulgarizmy a osočovanie jeden druhého.
rychlik28. November 2015
Vsetci ste kritizovali, ze diskusia je nedobra, ale ked treba poradit, zrazu je kazdy ticho. Zeby koli tomu, lebo je rec aj o peniazoch a bolo by treba prispiet?
Ondrej S.27. November 2015
Peter,
- s 2% z dane ja asi moc nepomôžem, myslím, že nie som sám, čo pracuje mimo republiky, ale stačí uverejniť číslo účtu na stránke a rád prispejem na chod
- diskusia má na všetkých serveroch vypísané pravidlá, áno ide o cenzúru, a to cenzúru vulgarizmov, vulgárne príspevky sú aicky mazané a autor má časový zákaz napr. na 24h, pri opakovaní priestupku zákaz na týždeň, poprípade ... stanovené pevnými normami administrátora - moderátora stránky
- registrácia tiež nie je na škodu, nie každý sa musí priznať k svojmu menu, ale rychlík bude rychlík a Peter bude Peter
- stály prispievatelia by mali mať predbežné právo na svoje nicky - mená, či už na základe IP adresy, alebo emailovej adresy, nakoľko napr. ja používam niekoľko operátorov, verejných i súkromných wifi, registrácia zaberie minútku a prihlásenie sa dá zaizovať, tak v tom nevidím nejakú veľkú otravu pre prispievateľov
Kontakt: older73@gmail.com
Doplnenie predosleho príspevku.26. November 2015
Aj zo severu a z juhu.
pre adm.26. November 2015
p. Peter, je tu len jedna možnosť a to :riadne registrovať sa i-meilovou adresou, čím by sa viac ako polovička diskutujúcich vyradila, ale za takýmito ľudmi nebanujme, nakoľko len urážajú, druhých za svoj názor doslova dehonestujú a píšu rôzne opznosti.
Rapídne by sa skvalitnila diskúsia v rámci slušnosti, ale aj dbornosti.ved diskutovať sa môže aj o niečom inom ako o heligonjkách nakoľko konštrukciam viac ludí nerozumie, len hovoria svoje dohady a neúplné informácie ktoré sa dočítajú v internete. Pokiaľ sa niekto zmieni o nejakom hráčovi, tak okamžite ho zakopú pod čiernu zem a majú 1000 dôvodov poukázať ký je ťulpas a tomu nerozumie. Hovoril som z jedným výrobcom heligoniek, že prečo nediskutuje. Odpovedal že načo keby niečo povedal tak ho zprznia.
zoberme si tú skutočnosť, že čokoľvek si chcete kúpiť, alebo pozrieť len na nejakú stránku , tak sa musíte zaregistrovať a je to v poriadku.Potom aj tá diskúsia je vecná a slušná, tak že to nie je žiadna výnimka registrovať sa.
určite sa nájdu taký ktoí začnú aj mňa rozoberať a hned hovoriť, ved my to vieme kto si a podobne, tak že registráciou by sa takýmto hlúpostiam niekoho celkom zabránilo.
A ešte si uvedomíme, že túto stránku nepozerajú len zvýchodu, stredu a západu slovenska.
T26. November 2015
Zdravím.

Mazať príspevky Ok,len Peter by musel sedieť len za počítacom.
N26. November 2015
Cenzúra! Čo sa adminovi na jeho stránke nepáči - vymaže. Nenáročný, lacný a účinný spôsob. Dávam súhlas aj na vymazanie mojich príspevkov ak si to zaslúžia.
Verím v demokraciu, ale všade je niekto, kto pozametá, keď je to potrebné. A nezavrhol by som tento návrh bez vyskúšania.
Bony26. November 2015
Viacero internetovych projektov podporuje komunita, ktora sa v danej problematike nasla. Okrem reklamnych banerov, ktore su tu na pravej strane si tu mozes dat aj moznost dotacie projektu heligonka.sk cez PayPal. Vid napr. na cynickej oblude:
http://cynickaobluda.dennikn.sk/ - Podpor obludu!

Co sa tyka technickej spoluprace napr. na odseparovanie prispevkov s nadavkami, vedel by som byt napomocny. No podla inych diskusii badam, ze ludia su prilis kreativni, pokial treba obabrat rozne ay.
Peter - admin26. November 2015
OK, ale finančná záležitosť stránky je jedná vec a reálne technické prevedenie diskusie je druhá vec. Skúste mi zaslať nápady ešte na toto.
M.H.26. November 2015
Daj číslo účtu na stránku dobrovolne pošleme koĺko kto uzná za vhodné po 5,10,20€.Nazbiera sa a spravíš raz a navždy poriadok v diskusii.
Peter - admin26. November 2015
Ďakujem.

Zvažujem aj možnosť, že či neurobiť registráciu na tzv. 2% z dane. V podstate nikoho z nás by to priamo nestalo nič, veď dane musíme platiť všetci. Jediná "práca", čo musí človek/darca urobiť je to, že pri vypĺňaní svojho daňového priznania zaškrtne možnosť, že chce venovať 2% zo svojej dane "tam-a tam". To je všetko.

Systém je nastavený tak, že je plne anonymný a nikto - ani príjemca peňazí sa nedozvie koľko a kto peňazí poslal. Platba príjemcovi príde od daňového úradu, nie od darcu, teda nedá sa povedzme ani sprostredkovane zistiť, že kto-koľko platí dane, či aké mal príjmy. Toto štát ošetril.

Podpora neziskových veci (lebo iba také sa dajú podporiť) prostredníctvom 2 % dane už funguje na Slovensku zhruba 10 rokov. Problém je však v tom, že registrácia nie je lacný špás a jej aj administratívne veľmi prísna. Iba samotná registrácia vychádza od cca 80 €, plus k tomu samostatný bankový účet, bankové poplatky, atď... A otázka znie: Vráti sa to vôbec? ...
jedna možnosť by bola,26. November 2015
NECH KAŽDÝ DISKUTUJÚCI TI POŠLE ASPOŇ 10.- € slovom desať eur. Teraz sa uvidí ta dobrosrdečnosť a ochota. Keď robíš niečo zadarmo tak nepoznajú mieru chváli, ale keď majú prispieť, tak nás boh poteš. Ja osobne by som prispel aj dvackou.
Peter - admin25. November 2015
No priatelia, súhlasím, že to by zrejme chcelo nejakú zmenu. Skúste teda poradiť, že asi ako by sme mali technicky "ošetriť" našu diskusiu? Totálna anonymita nám akosi veľmi nepasuje. Takisto aj nejaké registrácie, to tiež veľmi nechceme.. Možno by sa aj našlo nejaké aizované riešenie, ale to by chcelo šikovného webprogramatóra a tí nie sú lacní - jednoducho nemám na to ich zaplatiť.

Iba pre informáciu: už nejaký čas mám k dispozícii veľkú galériu starých heligóniek (asi 400 ks), ktorú by bolo treba umiestniť tu na webstránku. Chce to ale relatívne väčšiu robotu webmastera, no v tom je problém (ako uvádzam vyššie).

Všetko stojí a padá na peniazoch.... Skúste ale poradiť, že ako ďalej s diskusiou?
Kontakt: peter@seman.sk
N25. November 2015
Všimnite si príspevky tých, ktorí používajú akékoľvek nicky a tých, ktorí namiesto mena uvádzajú tému, alebo len interpunkciu. Z niektorých prípevkov mám dojem, že diskutuje jedna a tá istá osoba. Už sme tu raz jedného prispievateľa z Prahy mali, identita sa dá odhaliť. Je to na úkor diskusie, keď sa zapájajú ľudia, ktorí vlastne ani nemajú čo povedať, len prezentujú svoje úbohé ego.
jhhgvzu24. November 2015
zase vám jebe
,,, 24. November 2015
A myslis ze to tu nepatri?? Podla mna je ten clanok v spravnej diskusii. Ci stale sa tu Bude pisat,, o hovne ' a riesit nesmrtelnost chrusta?? Asi to tu ide najlepsie. Takze : sneziiiiiiiiiiiiiiiii
Jano23. November 2015
No mne nejde do hlavy ,

članok napísaný Daniel Vražda
Nedeľa 22. november 2015 08:07 a za chvílu bol link na tento clanok na diskusii .moj názor ten o kom je to písane tak to hned zavesil na diskusiu
segy23. November 2015
Poprosim o radu, kde by som mohol kupit stare klasicke siroke rohovniky na stary klasicky mech, za radu a ochotu dakujem