Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Štěpán5. Jún 2012
http://www.youtube.com/watch?v=VCk-zhzzoog

Až na třetí pokus na třetím počitači se mi podařil kontakt s YouTube - neplatný certifikát - a tak vám nabízím podívanou na letošní cifrovačku do Dežeric.
Chtěl bych tímto veřejně organizátorům poděkovat za pohostinnost a za materiální zabezpečení mé práce. Záznam ať je dokladem spokojenosti účinkujících a jejich výkonů.
Doufám,že po shlédnutí tohoto záznamu již nikdo neprohlásí, že slečna Vlasta Mudríková "škrieká"
Štěpán
Kontakt: vrana1935@seznam.cz
rychlík5. Jún 2012
je to presne tak ako si napisal. Neznalost zakona vsak neospravedlnuje! stale opakujem, mnohi na to pozeraju velmi jednoducho.
Peter5. Jún 2012
iba na okraj: Mám pocit, že mnohí stále chápete autorskú ochranu iba ako ochranu autora diela ako takého. Pozor, verejne odprezentované dielo podľa súčasného zákona rozoznáva a členi na:
- autor textu,
- autor hudby,
- výkonný umelec,
- vydavateľ,
- autor audovizionálnej nahrávky,...
- atď.

S týmito všetkými by mali byť vysporiadané zmluvné vzťahy. Toto je o autorských právach a nemá to absolútne nič spoločné napr. s tým, či napr. platíš dane, či máš na to živnosť, či máš vydavateľstvo,... atď... Na to sú iné nástroje: Živnostenský zákon, Zákon o dani s príjmu, Tlačový zákon (napr. okrem iných povinnosť registrovať každý vydaný nosič audovizuálnej nahrávky), atď...

Ak si napr. i doma v suteréne niekto sám nahraje vlastné CD-čko, urobí pár kópii a začne rozdávať kamarátom (teda uviedol ho na verejnosť) porušuje už zákon... a nedajbože, že by zaňho aj zobral od niekoho peniaze...(už nastupujú ďalšie zákony)...
Kontakt: peter@seman.sk
Bony5. Jún 2012
Tiez nesuhlasim s novodobym vypalnictvom ala SOZA. Nastastie heligonkarskych podujati sa nejake poplatky netykaju. Aj ked, ako kaze zakon, aj takuto akciu treba nahlasit (kedze je verejna), pricom ale treba nahlasit aj to, ze sa nebudu pouzivat diela chranene SOZA, pretoze na ludovu tvorbu sa nestahuju autorske prava. Za takuto akciu sa samozrejme nic neplati (pokial cez prestavky neodzneju chranene diela).

Takze absolutne ziadna panika co sa tyka nasich vystupeni.

Osobne mam pocit z Pohorelej taky, ze boli pouzite autorsky chranene diela. Na programe akcie totizto uvadzali tanecnu zabavu. Uz vidim ako sa decka budu zabavat len na ludovej veselici...
tak toto je pecka5. Jún 2012
http://www.youtube.com/watch?v=czljEnOFHWY&feature=youtu.be
Peter5. Jún 2012
§ 81 Autorského zákona

(6) Pri verejnom vykonaní hudobného diela je usporiadateľ verejného kultúrneho podujatia povinný najneskôr desať dní pred uskutočnením podujatia oznámiť príslušnej organizácii kolektívnej správy program podujatia, v ktorom ku každému dielu, ktoré má byť verejne vykonané, uvedie jeho názov a meno autora; ak usporiadateľ tieto skutočnosti organizácii kolektívnej správy neoznámi, predpokladá sa, že na podujatí budú verejne vykonané len tie diela, ku ktorým právo na verejné vykonanie spravuje organizácia kolektívnej správy.

(koniec citácie)

I keď neradi, ale musíme uznať, že napr. SOZA sa snaží držať litery zákon. Kto takto nastavil zákon a prečo, je však na dlhú diskusiu,... ale momentálne je taký aký je... a je to ZÁKON !

Toto je iba z mála veci, ktoré tam sú a ja osobne nemám z nich dobrý pocit...


Kontakt: peter@seman.sk
bobo5. Jún 2012
nevie mi niekto poradit nejaky čistič ,rostok, na očistenie hlasov? dakujem
m.h. pre Šimon5. Jún 2012
Niet čo dodať, povedal si vo svojom príspevku všetko.
m.h. pre pozorovateľ5. Jún 2012
Toto je na 99 PERCENT učitel toho malého chlapca čo hral na alpen HELIGÓNKU nezdá sa mi že je nahluchlý
pozorovateľ 4. Jún 2012
Pozrel som si celú akciu v Oščadnici a párkrát ma riadne zdvihlo od stoličky. Za všetky prešľapy aspoň jeden týkajúci sa nášho Podpoľania : Akýsi chlapec z Kysúc v goralskom kapeľuse-klobúku hral na heligónke Alpen našu podpoliansku cifru ( bohužiaľ tak, ako ho to nejaký nahluchlý huncút naučil ) a ohlásené to bolo ako cifry z Terchovej !!! Neviním chlapčeka, ale toho, kto mu to naordinoval.http://www.youtube.com/watch?v=OIEgihKjw4g http://www.kovacovci.wbl.sk/Nase-akcie.html http://kysuce.sme.sk/c/5573441/patrik-kovac-je-muzikant-ktory-okusil-nielen-domace-podia.html
Šimon5. Jún 2012
pro Rychlík
Myslím si že ta děvčata si repertoár nevybírají, o to se starají v kapele asi ti starší. Jednou děvčata dozrají a půjdou svojí cestou, pak bych si dovolil vyjádřit se k jejich repatroáru, kvalitě zpěvu, autetničnosti atd. Teď jsem rád že zpívají a zajímají se o folkor. Podle mne je lepší když teď nezpívají podle některých asi zrovna moc dobře ( já to svým uchem moc nepoznám) než kdyby seděli u počítače a hráli stupidní hry, hulily cigára na mezi a házely třeba peníze od rodičů do aů. Třeba toho nechají, třeba budou zpívat celý život, každopádně je to pro jejich vývoj velice užitečná věc, tak se na to dívám u mladých já a proto dovedu u nich lecos přeslechnout.
no toto5. Jún 2012
spominana SOZA a jej "faktura" ... nuz uvidime ci sa nieco vyriesi :) http://aktualne.atlas.sk/vypalne-za-detske-basnicky-a-ludovky-chcu-poslanci-zastavit/slovensko/spolocnost/
rychlík5. Jún 2012
Dobry pohlad, Simon. Z takeho uhla som na problem toho Kys. pramena este nepozeral. Ked to ma byt koliska a startovacia rampa na vypracovanie dalsich talentov, tak to beriem. Nech si pani spievaju co chcu, nech kradnu a prekrucuju pesnicky ako chcu, v takom pripade je to jedno. Hlavne ze vyrastu pri nich nove talenty. Takto je to ok.
Šimon4. Jún 2012
Je dobré se podívat zpět kolik dobrých mladých zpěvaček vedle těch "starších" pánů za ty roky vyrostlo. Jen ať děvčata zpívají, tak jak tu bylo psáno, za rok, dva bude to paráda.
Mino4. Jún 2012
pardon Kysucky Pramen, ja som ich pocul zoparkrat hrat, ale mali tam ine spevacky, velmi pekne spievali- baby aj na oko aj na ucho :) . Toto nove zlozenie ma nezaujalo, starí páni a mladé holky a nejde im to akosi dohromady. Este , ze tam hral ten Cernansky.
Mino4. Jún 2012
no mne sa ten spominany KYSUCKY PREMEN vobec nepaci, spievaju dost falosne, nie len tie divecata ale vsetci.
pozorovateľ4. Jún 2012
Pozrel som si celú akciu v Oščadnici a párkrát ma riadne zdvihlo od stoličky. Za všetky prešľapy aspoň jeden týkajúci sa nášho Podpoľania : Akýsi chlapec z Kysúc v goralskom kapeľuse-klobúku hral na heligónke Alpen našu podpoliansku cifru ( bohužiaľ tak, ako ho to nejaký nahluchlý huncút naučil ) a ohlásené to bolo ako cifry z Terchovej !!! Neviním chlapčeka, ale toho, kto mu to naordinoval.
joj4. Jún 2012
K tým dievčatám z Kysuckého prameňa len toľko, že to zvládli v pohode. Treba zohľadniť aj fakt, že oni sa musia prispôsobovať starším harcovníkom, napriek tomu ich celkom dobre počuť, majú potenciál byť lepšie. Len vydržať rôčik-dva a bude to celkom dobre. Aj iné speváčky začínali v tejto kapele a ako sa prezentujú dnes! Len tak ďalej dievčatá, držíme vám palce.
Mino4. Jún 2012
no Kysucky pramen z Oscadnice
pre no toto4. Jún 2012
nemtudom
no toto4. Jún 2012
.. mna zase prekvapil opat kysucky "remake" jednej vychodniarskej ludovky .. a to basovanie .. :)