Vyhľadávanie

Diskusia

Pridať príspevok
Michal22. November 2012
Dobry vecer,ta harmonika bude 5hlasna 11registru,mam podobnou ,hohner ouverture .Jsou to jenom kombinace zapinani a vypinani hlasu.S pozdravem Michal
Peter22. November 2012
Asi predajca nevie čo píše. Je to diatonická harmonika jednak s registrami a jednak aj s prepínaním - zapínaním ďalšieho ladenia na pravej strane. Basy sa neprepínajú, má ich všetky k dispozícii. Malo by to byť Made in Italy. Podobnú majú na ZUŠ-ke v Lipanoch. Mal som ju nejaký čas doma od Jožka direktora. Nijako ma neohúrila - inak je ťažká jak hovado... :-)
,,,22. November 2012
Ja som si všimol hlavačka za 900e že to niekto ešte kupuje sa divím.
Janko K.22. November 2012
Všimli ste si harmoniku, ktorú ponúka v burze predajca z Poľska? Píše o nej, že má 11 hlasov :))
Zrejme je to 4-hláska s 11 registrami. Zaujíma ma najmä usporiadanie basov: 12 gombičiek v troch radoch. Ako sú usporiadané pri 2 a pol radovej CF-ke? Čo je to za značku? Kto je výrobca?
gfd22. November 2012
ano
Oňo22. November 2012
Je to tak,ale dala by sa rozšíriť debata v prípade 4 hlásky,pretože B,Es ku so 4 základmi som ešte neskúsil.
§22. November 2012
Mas uplnu pravdu je to jedna tonina aj ked tam bude 10vysokých alebo10nízkych oktav
Kontakt: .
pre J.M.22. November 2012
"u mne dobry" . Ako ti niekto poradi, len ty vies aky mas hlas a ako sa ti lepsie spieva? B-Es mne vyhovuje viac nez rozsirene CF, u niekoho to moze byt opacne. Mala technicka, nerozumiem dost dobre ako moze zavisiet to ako sa spieva od toho ci je to vysoka alebo nizka oktava. Ved je to stale ta ista tonina! Nastroj zneje inak, niekomu sa to paci, ale tonina a teda vyska spevu ostava rovnaka. Mam vyskusane oboje a logicky i skusenostami to nijako nesedi.
++21. November 2012
B Es treba vyskušať a doporučujem vysoku oktavu lepšie k spevu.Mám aj normal aj vysoku ale vysoka je lepšia na spev.Ale vyskušaj si čo ti pasuje inak B es ladi večšine.
J.M21. November 2012
mohol by sa niekto podelit so skusenostami? ako to pasuje k hasu a tak dalej... :P
pre J.M.21. November 2012
ano, mame
skyci21. November 2012
...v poslednom čase tu nachádzam málo príspevkov týkajúcich sa priamo heligónky, dúfam že to nie je tým,že už všetko bolo povedané....
J.M21. November 2012
co poviete niekto na ladenie BE ES.. pre chlapa mate niekto doma?
Janko K.21. November 2012
Ja som bol na jednom posedení kolektívu elektrodielne (komplet partia aj s manželkami) v Tábore. Potoky piva aj tvrdého alkoholu. Môžem posudzovať celé južné Čechy podľa toho?
Ale jeden vychodniarský o alkohole dám:
Jožku, daš sebe puldeci borovički. Ňe, ňedam, nebudzem mišac. A co śi mal? No, deci...
pravdivy vtip21. November 2012
Z denníka Američana, čo prišiel navštíviť svoju rodinu kdesi na východe Slovenska:

PONDELOK - sedím v krčme a pijem spolu s východniarmi

UTOROK - Hrozné. Myslel som že po včerajšku zomriem a neprebudím sa. Večer - opäť sedíme v krčme s východniarmi a pijeme. Že vraj na nejakú popravenu.

STREDA - to sa nedá vydržať. Asi mám pred smrťou. Hlavu mi ide rozbiť, žalúdok mám prevrátený. Večer - východniari ma vyvolali do krčmy, že vraj mi bude lepšie. Sedíme a spolu pijeme.

ŠTVRTOK - neviem, či žijem, či umieram. Asi napíšem do Ameriky list na rozlúčku. Nemôžem, ruky sa mi trasú a vidím ako cez hmlu. Večer - už ani nekladiem odpor. Sedím v krčme a pijem s východniarmi.

PIATOK - ľutujem, že som ešte v pondelok v noci nezomrel...
...21. November 2012
Len keby neriešili šetko pri alkohole. Pohostinnost a alkohol. Varujem, nedavajte sa s nimi do pijatiki. Asi je to pravda, že maju nejaky gen navyse co im dava vacsiu odolnost alebo aspon chut na alkohl. :D Bol som na vychodniarskej oslave a co som tam, zažil tak jesusmaria. Atmosfera jedinecna neopakovatelna, to treba zazit, len keby nie potoky palenoho. V tomto to su saleni ludia a nemaju mieru
o vychodniaroch21. November 2012
Nech sa hocico vravi, ale vychodniari to je ina mentalita Slovaka, nez tu v strede alebona Zapadnom Slovensku. Jednoducho su ini a casto sa mi potvdzuje, ze su nejaki priamejsi, ferovejsi. Maju srdecnost ale aj akusi dravost, horucejsiu krv. S nejakym pokrytectvom som sa tam ani nestretol. Vsade ziju dobri i zli ludia aj tam na vychode. Aby ste vychdniara trosku pochopili, musite ho viac spoznat. Potom pochopite mentalitu a zistite, ze je to nieco ine, to co sa vam paci a inde na Slovensku to chyba. Sluzobne casto chodim na vychod a viem co hovorim.
doplnok20. November 2012
http://www.youtube.com/watch?v=Vr-5qMds5nY
xyz20. November 2012
Všetci pozerame na vychodniarov, napr. koľko palenky v krčme znesu, akí sú niekedy prhký a šialení, ale aj akí vedia byť srdeční alebo priebojní. Toto nižšie opäť museli urobiť iba vychodniari. Ja často a rád sa vraciam do toho kúska slovenska na vychod od Popradu. Vďaka Vam chlapci z vychodu.

tlačova správa:
BRATISLAVA - Prešovská úderka Chiki liki tu-a cez víkend prekvapila v Bratislave, keď na chodníku priamo pred sídlom Slovenského ochranného zväzu autorského zaspievala svoj hit Ďakujem (SOZA).

Paródiu kontroverznej inštitúcie kapela pripomenula v časoch, v ktorých sa rieši, aký druh šírenia hudby a v akej miere bude zväz postihovať. Prekvapení okoloidúci aj niekoľko fanúšikov si ju vypočuli na Rastislavovej v Bratislave aj s nezabudnuteľným energickým refrénom.

"Ďakujem Ti SOZA
za zakúpenie­ voza
za krásne chvíle, za­ pohodu
Aj Lýru sme vyhrali,
aj­ sály vypredali,­
splnil som do bodky... dohodu.
Teraz ma však čaká cesta celkom iná,
po ktorej musím kráčať už len sám" ...
i19. November 2012
od 16.11. to nie ja diskutujem